اعتصاب کارگران کویتی به داد قیمت‌ نفت رسید
کد خبر: 779708
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003Gpw
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۸:۱۰
قیمت نفت در معاملات امروز به علت اعتصاب کارگران نفتی کویت که تولید نفت این کشور را بیش از نصف کاهش داد، حدود یک درصد افزایش یافت و احساس کاهشی حاکم بر بازار به دنبال شکست نشست دوحه تحت‌ الشعاع قرار داد.
فارس: قیمت نفت که با شکست نشست دوحه کاهش یافته بود با اعتصاب کارگران نفتی کویت و اختلال در عرضه نفت این کشور به 43.77 دلار رسید.

به گزارش رویترز، قیمت نفت در معاملات امروز به علت اعتصاب کارگران نفتی کویت که تولید نفت این کشور را بیش از نصف کاهش داد، حدود یک درصد افزایش یافت و احساس کاهشی حاکم بر بازار به دنبال شکست نشست دوحه تحت‌ الشعاع قرار داد.

هزاران کارگر نفتی کویت برای سومین روز در روز سه شنبه دست از کار کشیدند و نسبت به برنامه اصلاحات پرداخت به بخش عمومی اعتراض کردند. این امر تولید نفت این کشور را به 1.5 میلیون بشکه در روز کاهش داد.

این رقم اندکی بیش از نصف تولید نفت کویت یعنی 2.8 میلیون بشکه در روز در ماه مارس است.

تاماس وارگا تحلیلگر نفتی در این‌باره گفت: «اعتصاب در کویت حمایت‌کننده از قیمت‌ها است.»

هر بشکه نفت برنت دریای شمال با 86 سنت افزایش 43.77 دلار فروخته شد که 2 درصد بیش از قیمت بسته شدن بازار در روز گذشته است. نفت خام آمریکا نیز با 64 سنت افزایش 40.42 دلار در هر بشکه معامله شد که 1.6 درصد بیشتر از قیمت دیروز است.

با این حال، تحلیلگران معتقدند که اختلال کویت مختصر خواهد بود و سرمایه‌گذاران به زودی بر عرضه بیش از حد در بازار با توجه به شکست دوحه دوباره متمرکز خواهند شد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار