توان بالگردي سپاه به نقطه قابل قبولي رسيده است
کد خبر: 779705
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003Gpt
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۹۵ - ۲۰:۳۹
سردار پاکپور در مراسم معرفی اولین فرمانده هوانیروز سپاه:
فرمانده نيروي زميني سپاه عنوان كرد كه با تلاش‌ها و زحمات بسيار توان بالگردي امروز به نقطه قابل قبولي رسيده است، اما بايد با توسعه و گسترش كمي و كيفي، اين توانمندي را به حد مطلوب و متناسب با مأموريت‌هاي نيرو برسانيم.
به گزارش روابط عمومي سپاه پاسداران، آيين معارفه اولين فرمانده هوانيروز سپاه پاسداران انقلاب اسلامي با حضور سردار محمد پاكپور فرمانده نيروي زميني سپاه و جمعي از فرماندهان و مسئولان در محل ستاد فرماندهي نيروي زميني سپاه برگزار شد.
بنا بر اين گزارش در اين مراسم، با حكم سرلشكر جعفري، سردار سرتيپ دوم پاسدار محمد رحماني به عنوان فرمانده هوانيروز سپاه معرفي شد.
سردار پاكپور در اين مراسم نقش توان بالگردي در اجراي مأموريت‌هاي نيروي زميني سپاه را تعيين‌كننده توصيف و تصريح كرد: با توجه به مأموريت‌هاي متعدد و متنوع نيروي زميني سپاه در مرزها و نقاط مختلف گستره‌ سرزميني ايران اسلامي براي برقراري امنيت پايدار، توان بالگردي رزمي، پشتيباني و هجومي نقش مهمي را در عمليات‌هاي نظامي و مقابله با تهديدات اشرار، ضدانقلاب و گروهك‌هاي تروريستي ايفا مي‌كند.
وي افزود: شرايط مأموريتي ايجاب مي‌كند كه نيروي زميني سپاه نسبت به توسعه و گسترش اين توان با اولويت اقدام كند.
فرمانده نيروي زميني سپاه در ادامه با بيان اينكه بالگردهاي سپاه زماني كه در اختيار نيروي هوافضا قرار داشت نيز از مأموريت‌هاي نيروي زميني پشتيباني مي‌كرد، گفت: با تلاش‌ها و زحمات بسيار توان بالگردي امروز به نقطه قابل قبولي رسيده است، اما بايد با توسعه و گسترش كمي و كيفي، اين توانمندي را به حد مطلوب و متناسب با مأموريت‌هاي نيرو برسانيم.
وي توسعه توان بالگردي را از اولويت‌هاي نيروي زميني در سال جاري برشمرد و خاطرنشان كرد: نيروي زميني سپاه علاوه بر اينكه همواره بايد با ارتقاي آمادگي‌ها، خود را براي مقابله با تهديدات متصور آماده كند، همزمان بايد به اجراي مأموريت‌هاي جاري عملياتي در مناطق شمال غرب، غرب و جنوب شرق كشور بپردازد، لذا بالگرد يكي از الزامات اين مأموريت‌ها به شمار مي‌رود و ما در آغاز فعاليت‌هاي هوانيروز بخشي از اين توان را در رزمايش امنيتي پيامبر اعظم (ص) كه در هفته گذشته برگزار شد به نمايش درآورديم.
سردار پاكپور در پايان سخنانش از سردار رحماني به عنوان يكي از مؤسسان بالگردي سپاه ياد كرد و اظهار داشت: اميدواريم در مدتي كوتاه هوانيروزي داشته باشيم كه بتواند مأموريت‌هاي اساسي نيروي زميني سپاه را در شأن جمهوري اسلامي ايران به انجام برساند.
همچنين در اين مراسم سردار محمد رحماني فرمانده هوانيروز سپاه با تشريح پيشينه‌ توان بالگردي سپاه گفت: با برخورداري از نيروي انساني مؤمن، متخصص، انقلابي، معتقد و پرشور و نيز آموزش‌هاي متناسب با مأموريت‌هاي نيروي زميني به طور قطع هوانيروز سپاه به سرعت به توفيقات ارزنده‌اي دست خواهد يافت. هوانيروز كه زيرمجموعه نيروي زميني سپاه محسوب مي‌شود، به تازگي و با تدبير فرماندهي معظم كل قوا تشكيل شده است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار