انكار قتل شهيد دلاور
کد خبر: 779411
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003Gl9
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۱
پسر جواني كه در آتش‌بازي چهارشنبه سوري سه سال قبل، مأمور پليس را با پرتاب نارنجك به شهادت رساند، بار ديگر محاكمه شد و جرمش را انكار كرد.
به گزارش خبرنگار ما، شامگاه 27 اسفندماه سال 92 بود كه ستوان دوم هادي جوان‌دلاور هنگام گشت‌زني در خيابان رودكي با نارنجك دست‌ساز هدف قرار گرفت و به بيمارستان منتقل شد. بررسي‌ها نشان داد كه نارنجك به سر هادي كه كلاه كاسكت به سر داشت، برخورد كرده و حجم مواد محترقه در نارنجك به قدري بود كه موجب متلاشي شدن كلاه كاسكت شده بود. هر چند پزشكان براي نجات جان وی تلاش كردند، اما پليس 29 ساله، دو ماه بعد در 24 ارديبهشت 93 به علت شدت جراحت به شهادت رسيد. يكي از مأموران كلانتري كه همراه شهيد جوان‌دلاور حضور داشت و هنگام حادثه زخمي شده بود، در جريان تحقيقات گفت ما دستور داشتيم تا به خيابان رودكي برويم و آرامش را برقرار كنيم. من ترك‌نشين موتور بودم و هادي هم راكب بود. در حال گشت‌زني بوديم كه ناگهان نارنجك دست‌سازي به طرف ما پرتاب شد كه هر دو به زمين افتاديم و من از ناحيه دست و سينه دچار سوختگي شدم. هادي هم به شدت مجروح شد.
به دنبال وقوع حادثه بود كه مأموران پليس دست به تحقيق زدند و عامل حادثه را كه پسري به نام آرش بود، دستگير كردند. او در بازجويي‌ها به جرمش اقرار كرد و توضيح داد كه چگونه با نارنجك دست‌ساز مأمور پليس را هدف قرار داده است. او در اعترافات دادسرا و اداره آگاهي گفت در حال آتش‌بازي بوديم كه مأموران به سمت ما آمدند و همه فرار كردند، از آنجايي كه مأموران تلفن‌‌همراه من را گرفته ‌بودند و نتوانستم آن را پس بگيرم، براي خالي‌كردن عصبانيت، نارنجكي به سمت مأموران پرت كردم كه به يكي از آنها برخورد كرد. در جريان تحقيقات مشخص شد كه دو نفر از دوستان آرش هم شهادت داده‌اند كه او برايشان توضيح داده است كه در آن شب چگونه مأمور پليس را با نارنجك هدف قرار داده است.
تحقيقات درباره پرونده كامل شد و بازپرس آرش را به اتهام قتل عمد مجرم شناخت و پرونده براي رسيدگي روي ميز هيئت قضايي شعبه دهم دادگاه كيفري شماره يك استان تهران قرار گرفت و اولين جلسه رسيدگي به پرونده تيرماه سال گذشته تشكيل شد. در حالي كه اولياي دم در آن جلسه درخواست قصاص را مطرح كرده بودند، آرش اقرارهاي خود را در جريان بازجويي‌ها منكر شد و مدعي شد كه در جريان حادثه حضور نداشته است. او گفت وقتي حادثه اتفاق افتاد، من در يك قهوه‌خانه بودم و نمي‌دانم چه كسي نارنجك را به سمت مأمور پرتاب كرد.
هيئت قضايي بعد از شور، قتل را شبه عمد تشخيص داد و آرش را به پرداخت ديه محكوم كرد. رأي دادگاه با اعتراض اولياي دم به ديوان عالي كشور فرستاده شد و قضات ديوان بعد از بررسي، با قبول اعتراض، رأي دادگاه را نقض و پرونده را براي رسيدگي دوباره به شعبه چهارم دادگاه كيفري- هم‌عرض- ارجاع دادند.
روز گذشته بعد از اينكه قاضي عبداللهي، رسميت جلسه را اعلام كرد، نماينده دادستان در دفاع از كيفرخواست گفت: بررسي اوراق پرونده حكايت از اين دارد كه آرش مرتكب قتل عمد شده و برايش درخواست صدور مجازات شايسته دارم.
سپس وكيل اولياي دم به دادگاه گفت كه خواسته موكلش قصاص است. بعد از آن آرش در جايگاه قرار گرفت و بار ديگر اتهام خودش را انكار كرد. او گفت من شب حادثه در محل حضور داشتم، اما نارنجك را پرتاب نكردم و فقط چند سيگارت انداختم. وقتي كه بازداشت شدم به دروغ اقرار كردم.
قاضي گفت: شما براي دوستانتان توضيح داده‌ايد كه مأمور پليس را هدف قرار داده‌ايد. متهم گفت حرف‌هاي شاهدان را قبول ندارم. آن شب وقتي به قهوه‌خانه رفتم براي قدرت‌نمايي نزد دوستانم مدعي شدم كه حادثه انفجار بزرگي كه رقم خورده، كار من بوده است در حالي كه نمي‌دانستم يك مأمور پليس كشته شده است.
يكي از شاهدان هم به دادگاه گفت: آن شب وقتي به قهوه‌خانه رفتم يكي از كارگران آنجا به من گفت كه آرش نارنجك بزرگي را منفجر و يك پليس را زخمي كرده است. حقيقت اين است كه من اين حرف را از مرد قهوه‌چي شنيدم نه از خود آرش.
هيئت قضايي بعد از شنيدن آخرين دفاع متهم و وكيل مدافع او وارد شور شدند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار