بیکاری جوانان در کرمانشاه فاجعه است
کد خبر: 703046
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/002wtS
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۰:۳۱
امام جمعه کرمانشاه:
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه گفت: مشکل بیکاری ۳۰ درصدی جوانان این استان فاجعه است که با مدیریت صحیح و حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی می توان از تمام ظرفیت‌ها و بسترهای موجود استفاده کرد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه گفت: مشکل بیکاری ۳۰ درصدی جوانان این استان فاجعه است که با مدیریت صحیح و حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی می توان از تمام ظرفیت‌ها و بسترهای موجود استفاده کرد.

آیت‌الله شیخ مصطفی علما در مراسم تجدید پیمان‌ مدیران و کارکنان دستگاه‌های اجرایی استان کرمانشاه با آرمان‌های انقلاب اسلامی، امام و رهبری در حسینیه امام خمینی(ره) دفتر امام جمعه کرمانشاه، اظهار داشت: این استان به منظور حرکت در مسیر توسعه و پیشرفت کشور نیازمند اقدامات زیربنایی و اساسی است که باید با حفظ دستاوردهای انقلاب عملیاتی شود.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه خواستار ساماندهی وضعیت اشتغال جوانان استان شد و افزود: مشکل بیکاری جوانان این استان فاجعه است که با مدیریت صحیح و حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی برطرف می‌شود و در این زمینه از تمام ظرفیت‌ها و بسترهای بی‌نظیر موجود استفاده شود.

آیت‌الله علما با بیان اینکه استان کرمانشاه از قطب های کشاورزی کشور محسوب می‌شود، گفت: وجود زمین زراعی فراوان، سدهای آبی و شرایط مطلوب ‌آب و هوایی در شهرستان‌های قصرشیرین و گیلان‌غرب زمینه کشت زعفران، برنج، پسته و زیتون را فراهم می‌کند تا رونقی در صادرات و ایجاد اشتغال پایدار برای جوانان باشد.

وی سرمایه‌گذاری در جهت اشتغال‌زایی برای جوانان و کاهش نرخ بیکاری در استان کرمانشاه را ضروری دانست و عنوان کرد: فضاهای کشاورزی، دامپروری و تولید این استان بسترساز برنامه‌ریزی مناسب برای تحقق اقتصاد مقاومتی است و ترویج کشت محصولات غذایی ارزشمند از جمله برنج، پسته، گندم و زعفران با مدیریتی صحیح، بسیاری از مشکلات اقتصادی را برطرف می‌کند.

آیت‌الله علما همکاری و هم‌افزایی تمام دستگاه‌های اجرایی در جهت رفع مشکلات اقتصادی استان کرمانشاه را خواستار شد و گفت: دولت به منظور اثرگذاری بیشتر در چارچوب اهداف عالی انقلاب اسلامی ایران باید زمینه و بستر لازم برای توسعه اقتصادی و رفع مشکل بیکاری را با فراهم کردن بودجه و امکانات ایجاد کند.

امام جمعه کرمانشاه آموزش و حرفه‌آموزی را راهی موثر در ایجاد اشتغال برای جوانان عنوان و اظهار کرد: مقام معظم رهبری همواره در جهت هدایت و ارشاد آحاد جامعه تلاش می‌کنند و با تاکید بر اقتصاد مقاومتی، مردم و مسئولان را به تلاش و کوشش بیشتر و عدم وابستگی به درآمدهای نفت و گاز توصیه می‌کنند.

وی افزود: زمین‌های کشاورزی در استانی مانند اصفهان، کرمان و جیرفت در همه فصول سال زیرکشت می‌رود و این عامل رونق اقتصادی و کاهش بیکاری تا مرز 4 درصدی در این استان‌ها را فراهم می‌کند اما استان کرمانشاه با وجود داشتن منابع طبیعی خدادادی در محرومیت به سر می‌برد که این مسئله نیازمند مدیریت صحیح در تمام ابعاد است.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه تبدیل نقاط ضعف استان به تکیه‌گاه‌های قوی را نیازمند اقدامات زیربنایی و اصولی بیان کرد و گفت: باید از وابستگی بیش از حد به درآمدهای ناشی از فروش نفت و گاز در کشور رهایی یابیم و این سود و در‌آمد می تواند برای سامان دادن به ازدواج میلیون ها جوان در کشور هزینه شود.

آیت‌الله علما انقلاب اسلامی ایران را اقیانوسی بی کران در جهان توصیف و بیان کرد: در دوران رژیم طاغوت، مستشاران آمریکایی با هدف حرمت‌شکنی و خدشه‌وارد کردن به هویت دین مبین اسلام آزادانه در میادین و بازارهای استان کرمانشاه جولان می‌دادند و از هرگونه اقدام پلیدی فروگذاری نکردند.

امام جمعه کرمانشاه قدرت انقلاب اسلامی ایران و ایستادگی در برابر زورگویان غربی را سبب اشاعه شعار اسلام‌هراسی در جوامع غربی دانست و عنوان کرد: امام خمینی(ره) در ماجرای کاپیتولاسیون، آمریکا را هدف قرار داد و از قدرت پوشالی این دشمن کاست.

آیت‌الله علما با اشاره به ناامنی‌ و انقلاب در سرزمین یمن، گفت: آمریکا با تمرکز بر چپاول منابع طبیعی و ثروت‌های خدادادی ملت‌های مظلوم به پیش می‌رود و ملت‌های بیدار منطقه باید با ترفندهای دشمن آشنا باشند و در امور داخلی خود اجازه قدرت‌نمایی به بیگانگان را ندهند.

نماینده ولی فقیه دراستان و امام جمعه کرمانشاه اقتدار و عظمت ایران اسلامی در جهان را مرهون مجاهدت‌های انقلابیون و رهبری بی‌نظیر امام خامنه‌ای در کشور عنوان و اظهار کرد: به تایید دشمنان، امروز جمهوری اسلامی ایران فعال ترین بازیگر سیاسی و اثرگذار خاورمیانه محسوب می‌شود.

وی با دفاع از حقوق هسته‌ای ملت مسلمان ایران، خواستار هوشیاری مسئولان در جریان مذاکرات هسته‌ای شد و افزود: دشمن اگر می‌توانست همچنان که اعتراف کرد پیچ و مهره‌های تاسیسات هسته‌ای کشور را باز می کرد و همه چیز را به هم می‌ریخت اما با ناکامی در این زمینه و اعمال تحریم‌های ظالمانه، مسیر دیگری را برای نابودی دانش هسته‌ای کشور به کار گرفته است.

آیت‌الله علما با بیان اینکه مشکلات اقتصادی نباید مردم را از‌ آرمان‌های امام و انقلاب دور کند، گفت: ایران اسلامی امروز ابر قدرت منطقه و تاثیر گذار در بسیاری از معادلات جهان است و با اتخاذ سیاست های درست مانع از سقوط دولت‌های سوریه و عراق شد و این بخشی از توانمندی نظام است که به پشتیبانی و اهتمام مردم و هدایت رهبری فرزانه انقلاب انجام شد.

امام جمعه کرمانشاه وقوع و موفقیت انقلاب اسلامی ایران را سبب ایجاد واهمه در قدرت‌های استکباری دانست و  بیان کرد: آمریکا زخم‌خورده انقلاب اسلامی ملت ایران است و برای ایجاد خاورمیانه جدید با رویکرد اسلام‌هراسی، گروهک‌های تروریستی داعش، القاعده و النصره را ایجاد و همچنان مدیریت می‌کند اما راه به جایی نمی برد و آتش تروریست های تکفیری، دامن خود آنها را خواهد سوزاند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی