شهید نوروزی با بصیرت صراط مستقیم ولایت را تشخیص می داد
کد خبر: 698966
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/002vpe
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۳ - ۱۳:۰۰
فرمانده سابق پایگاه شهید تیموری نیا:
فرمانده سابق پایگاه شهید تیموری نیا و دوست شهید مهدی نوروزی با اشاره به این که شهید نوروزی با بصیرت خود همواره صراط مستقیم ولایت را تشخیص می داد گفت: ویژگی مهم شخصیت این شهید بزرگوار بصیرتی بود که در مسائل مختلف داشت

کرمانشاه – خبرنگار جوان: فرمانده سابق پایگاه شهید تیموری نیا و دوست شهید مهدی نوروزی با اشاره به این که شهید نوروزی با بصیرت خود همواره صراط مستقیم ولایت را تشخیص می داد گفت: ویژگی مهم شخصیت این شهید بزرگوار بصیرتی بود که در مسائل مختلف داشت.

به گزارش خبرنگار جوان در کرمانشاه؛ رسول شکری نیا فرمانده سابق پایگاه مقاومت بسیج شهید تیموری‌نیا کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار بسیج پرس(سپاه محمد سول الله(ص) تهران بزرگ) با بیان این که شاخصه اول ویژگی شخصیتی این شهید ولایت پذیری وی بود، گفت: شهید نوروزی از شهدایی است که در طول دوران زندگی خود آرزوی شهادت را ذره ای از خویش دور نکرد. وی در هر جایی که حضور داشت چه در پایگاه های بسیج، حسینیه ها، مساجد، هیئت های مذهبی و چه در کارهای اداری چند شاخصه اصلی همواره در شخصیتش نمایان بود. شاخصه اول ولایت پذیری این شهید و علاقه بسیار وی به ولایت بود. به گونه ای که بعد از خدای بزرگ و اهل بیت(ع) ارادت خاصی به ولایت داشت، هر جا که انگشت اشاره ولایت به آن سمت بود، شهید مهدی نوروزی در آن راه ثابت قدم و استوار بود.

وی با اشاره به این که شهید نوروزی هیچ گاه و در هیچ یک از عرصه هایی که نظام به حضور در صحنه نیاز داشت، صحنه را ترک نکرد، اظهار داشت: شهید نوروزی همیشه پای کار بود و در مبارزه و میدان دفاع از انقلاب و اسلام همیشه جلو دار بود. دیدگاهش این گونه نبود که پشت سر کسی غیر از ولایت حرکت کند، حتماً باید خودش محوریت کار را به دست می گرفت و جلو دار مسائل می شد.

شکری نیا از تقوا به عنوان یکی دیگر از مهم ترین ویژگی های شخصیتی شهید نوروزی یاد کرد و گفت: شهید نوروزی در میان دوستان و آشنایان در اقامه نماز اول وقت، از همه معتقدتر بود. در فعالیت های مختلف کاری، اداری، ماموریتی و در هر جایی که  حضور داشت همیشه نماز اول وقت را نه تنها خود اقامه می کرد، و به دوستان نیز توصیه می کرد در اقامه نماز اول وقت کوتاهی نکنند.

وی ادامه داد: از دیگر خصوصیات شهید نوروزی دائم الوضو بودن وی بود. در این سال ها ندیدیم که وی در جایی وضو گرفته باشد، چراکه دائم الوضو بود و همیشه وضو داشت.

دوست شهید نوروزی با اشاره به این که در طول روز ذکر حضرت زینب و اهل بیت(ع) بر لبان این شهید بزرگوار جاری بود، عنوان کرد: شهید نوروزی ارادت خاصی به اهل بیت(ع) خاصه حضرت زینب(س) داشت و مراسم سالیانه ایام رحلت حضرت زینب(س) را در ماتمکده حضرت زینب (س) در کرمانشاه و تهران برگزار می کرد.

شکری نیا تاکید کرد: ویژگی عمارگونه و بسیجی که رهبر معظم انقلاب همواره نسبت به آن حساسیت دارند را رعایت می کرد و با بصیرت خود صراط مستقیم ولایت را تشخیص می داد. خاطرم نمی آید که در جریانی ایشان کوتاهی کرده و حسرت خورده باشد که کاش این کار را انجام می دادیم، همان کاری که درست بود و در مسیر ولایت بود را به درستی تشخیص و ثابت قدم انجام می داد.

وی با بیان این که شهید نوروزی را به دلیل شجاعتش شیر سامرا نامیدند، بیان کرد: شجاعتی که شهید مهدی نوروزی داشت، همه گیر شده بود، به گونه ای که دشمنان متوجه این شجاعت و نترس بودن وی شده بودند. به دلیل همین شجاعت در مسائل نظامی و شخصی بود که به "شیرسامرا" معروف شد، همه می دانستند که شهید نوروزی در هر کار و هر مسیری حرکت می کند، امکان ندارد موفقیت به همراه نداشته باشد.

وی با بیان این که شهید نوروزی حتی در خصوص کوچک ترین مسائل شرعی و شخصی خود نیز بسیار حساس بود، گفت: وی حتی با دوستان خود صحبت کرده بود که خمس برخی از وسائل شخصی مانند انگشترهای خود را که از آنها استفاده نمی کرد، پرداخت کند یا درجای دیگر به یکی از مسئولان خود گفته بود، هزینه دوباک بنزین ماشین را از حقوقش کم کند.

دوست این شهید مدافع حرم در ادامه بیان کرد: برای همه ما روشن بود که با توجه به تمام زحماتی که این شهید بزرگوار برای نظام، اسلام و ولایت کرده است و با توجه به ویژگی های شخصیتی لیاقتش این نبود که عادی از دنیا برود و باید شهید می شد و تنها اجری که زحمات و تلاش هایش را جوابگو بود فیض شهادت بود که خوشبختانه در سامرا به آرزوی دیرینه اش رسید و دین خود را به اسلام و اهل بیت(ع) به بهترین شکل ممکن ادا کرد و باید گفت حق به حق دار رسید.

وی درپایان گفت: حقیقتا" همه ما به مقام معنوی و حتی دنیوی شهید مهدی غبطه می خوریم و آرزوی همه ما این است چون او در راه دفاع از حرمین شریف اهل بیت(ع) به شهادت برسیم. همیشه می گفت زمانی که از دنیا و زن و بچه و اسم و رسم آن دل کندید مسیرهایی به رویتان روشن می شود که اعجاب آور است. مهدی مصداق بارز عزت و آبرویی است که خدا به انسان می دهد و لیاقتش را داشت.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار