زیرساختها مناسب با نیازهای شهرستان اسلامشهر نیست
کد خبر: 657000
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/002kum
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۳۹۳ - ۱۰:۲۴
فرماندار اسلامشهر :
زیر ساخت های شهرستان جوابگوی نیازهای مردم شهرستان نبوده و مشکلات عدیده ای را برای مردم بوجود آورده است .
محمدرضا عباسی

امر اله حقیقی فرماندار شهرستان اسلامشهر ، ظهر امروز به مناسبت بزرگداشت روز قلم ،  در نشستی با خبرنگاران  اظهارداشت : زیرساختهای و سرانه های  شهرستان اسلامشهر ، متناسب و پاسخگوی نیازهای مردم شهرستان نبوده و مشکلاتی را برای شهروندان  بوجود آورده است .

حقیقی افزود : یکی از مهمترین مشکلات این شهرستان راههای مواصلاتی   منطقه می باشد که ، این مسئله   بعنوان یکی از مهمترین موانع  فراروی و عدم استقبال سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در این شهرستان می باشد .

 وی بیان داشت : ما وارث  شهرستانی هستیم که  یکسری پروژه های  عمرانی نیمه تمام  می باشد ، همین که  هنر داشته باشیم  و همت کنیم این طرحهای نیمه کاره را به اتمام برسانیم  ، توانسته ایم  گامی بلند در جهت توسعه و آبادانی شهرستان  برداریم . 

حقیقی تصریح کرد : طرح مسکن مهر   بدون در نظر گرفتن زیر ساختها و توجه به نیازهای مردم  احداث شده که ب مشکلات عمده ای در زمینه تامین امنیت ، راه دسترسی ، تامین فضاهای فرهنگی ، هنری ، تفریحی و آموزشی و... فقط صرف اسکان عده ای از افراد احداث شده و مردم با مشکلات زیادی گریبانگیر هستند .

وی تاکید کرد : براساس  سیا ستهای دولت تدبیر و امید    به دنبال رفع این مشکلات و ایجاد زمینه های  سرمایه گذاری و جذب سرمایه داران و نیز ایجاد اشتغال  پایدار در منطقه می باشیم ،که در این راستا  ضمن تشکیل کارگروهای مختلف ،زمینه های توسعه و اشتغال وجذب سرمایه گذاران، بوجودآمده  است .

فرمانداراسلامشهر ، با اشاره به دستآورهای  تشکیل نخستین جلسه  برنامه ریزی وتوسعه  استان تهران در شهرستان اسلامشهر افزود : بخشی از این جلسه در خصوص افزایش  تخصیص اعتبارات استانی بود که  مورد توجه قرار گرفت و در بخش دیگر اولولیت بندی مسائل و مشکلات  بود که این کار نیز انجام شد .

وی افزود : بحث احداث شهرک صنعتی یکی از مطالبات  این شهرستان می باشد که  به علت عدم وجود زمین منابع طبیعی و عدم تامین از سوی شهرستان این کار به سرانجام نرسیده ، البته  به رایزنی با  خیرین و ارگانها در پی تامین زمین می باشیم .

نماینده عالی دولت در شهرستان اسلامشهر اذهان داشت : در رابطه با احداث راه دسترسی به مسکن مهر  اسلامشهر توافقات لازم بین  شهرداری با مالکین در حال انجام شدن می باشد و بنا بر قول مدیر کل راه و شهرسازی، بعید می دانم که در ایام هفته دولت این راه احداث و مورد بهره برداری قرار گیر د .

وی در بخش دیگری از سخنانش  با تاکید بر جایگاه  روابط عمومی در ادارات  گفت : اداراتی که دارای مسئول روابط عمومی نیستند ، هرچه سریعتر یک نفر را باید بعنوان  مسئول روابط عمومی  تعیین و به فرمانداری شهرستان معرفی  نمایند .

حقیقی با اشاره به نقش نظارتی و هماهنگ کنندگی   بین ادارات  توسط فرماندار بیان داشت : اصلا" لزومی ندارد در جابجایی نیرهای اداراتی مانند شهرداریها ما دخالت کنیم ،  قطعا" جاجایی های انجام شده براساس تصمیم مدیر اداره و توانمندیهای افراد و با در نظر گرفتن منافع و مصالح آن دستگاه صورت می گیرد  .

وی در خصوص ارزیابی عملکرد شوراها در این شهرستان اظهارداشت : تشکیل  شوراها بعنوان یک پارلمان شهری مورد  پذیرش مردم وقرار گرفته  و یک تمرین دموکراسی  بری مردم بود ، البته  شورا بعنوان  نماینده مرد م  هستند ، هرچند که در عملکرد آنها ایراداتی وارد می باشد ،  ام همین  خدمات و تلاشهای آنها جای قدر دانی و تشکر دارد .   

حقیقی تاکید کرد :   شوراها یکی از دستآورهای دولت اصلاحات  بود ،یکی از ایرادتی که  برعملکرد شوراها  و شهردایها در سراسر کشور وارد می باشد ، عدم ایجاد  در آمد پایدار برای توسعه و عمران و آبادانی شهر ها می باشد  ، که عدم در آمد پایدار مشکلات زیادی را  بوجود آورد و با این اعتبارات اندک  نمی توان به مردم خدمات رسانی مطلوبی ارائه کرد .

قلم پل ارتباطی بین  گذشته ، حال  و آینده است

فرماندار اسلامشهر در بخش دیگری از صبحتهای خود با   گرامیداشت روز قلم  اظهارداشت :  قلم از ارزش و جایگاه  ویژه ای برخوردار است که خدا وند متعال در قرآن کریم به قلم  قسم می دهد  و وظیفه همه کسانی که به نوعی  در رابطه با اطلاع رسانی  فعالیت می کنند، حفظ  حرمت قلم است .  

   حقیقی  با اشاره به امتیازات قلم  بیان داشت : مطالب  نگارش شده  توسط قلم  باز ماندگاری  و بقا  برخوردار می باشد ،درحالی که  در صحبت  کردن اینگونه نیست  ،  نوشته های قلم  عمیق  و دقیق است در حالی که  کسی که صحبت  می کند  ، سخنانش ذهنی  بوده و ماندگاری ندارد .

وی با تاکید بر اثرگذاری قلم اذهان داشت :آنچیزی که ازنویسندگان و اصحاب قلم و رسانه انتظار  می رود ، نوشتن و انعکاس واقعیتها است ، ضمن انعکاس  اقدامات انجان شده ، در جهت تشویق و ترغیب افراد ، باید  انتقدات سازنده نیز در جهت  پیشرفت و توسعه جامعه  نیز بیان شود .  

فرماندار اسلامشهر خاطر نشان کرد : اهالی قلم سعی کنند  از قلم در جهت تضعیف و تخریب  افراد استفاده نکنند ، بلکه  با انعکاس انتقادات سازنده  و در جهت  ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر مورد استفاده قرار گیر د.

قابل ذکر است که فرماندار اسلامشهر به همراه معاونین خود  در این نشست که بمناسبت بزرگداشت  روز قلم   برگزار  شد ، به پرسشها و سئوالات  خبرنگاران حاضر  پاسخ داد  و از فعالیتهای اصحاب رسانه در شهرستان اسلامشهر قدر دانی نمود و قول داد تا  در جهت رفع موانع و مشکلات  سرراه فعالیت خبرنگاران اقدامات لازم را انجام دهد.   

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار