کد خبر: 1228317
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۳۰
طحان نظیف:
سخنگوی شورای نگهبان گفت: از ۲۲ حوزه انتخاباتی هشت حوزه از مراکز استان‌ها هستند که انتخابات در آن‌ها به صورت الکترونیک برگزار می‌شود که تاکنون با مشکل خاصی مواجه نبودیم و انتخابات رضایت بخش بوده است.

جوان آنلاین:  هادی طحان نظیف روز جمعه ۲۱ اردیبهشت ماه در جمع خبرنگاران گفت: فرایند رای گیری در حال انجام است و به هموطنان توصیه داریم تا رای گیری را به ساعات پایانی نگذارند. البته پایان زمان انتخابات ساعت ۱۸ است که در خصوص تمدید انتخابات اطلاع رسانی می‌شود.

وی به نبود مشکل در فرایند انتخابات تا به این لحظه اشاره کرد و گفت: همکاران از طریق سامانه مردم ناظر در خدمت مردم هستند و بدون وقفه موضوعات را پیگیری می‌کنند. البته موارد اندکی تخلفات گزارش شده که در حال رصد هستیم.

طحان نظیف ادامه داد: از ۲۲ حوزه انتخاباتی هشت حوزه از مراکز استان‌ها هستند که انتخابات در آن‌ها به صورت الکترونیک برگزار می‌شود که تاکنون با مشکل خاصی مواجه نبودیم و انتخابات رضایت بخش بوده است.

سخنگوی شورای نگهبان سطح اتصال دستگاه‌های الکترونیگ را بالای ۹۹ درصد اعلام کرد.

رییس هیات مرکزی نظارت بر انتخابات و جمعی از حقوقدانان شورای نگهبان امروز از ستاد مرکزی انتخابات بازدید کردند.

رقابت ۹۰ نامزد در دور دوم انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی برای انتخاب ۴۵ نماینده راس ساعت ۸ صبح امروز - جمعه ۲۱ اردیبهشت ماه - در ۱۵ استان آغاز شد.

امروز مردم کشورمان با حضور در پای صندوق‌های رای در ۲۲ حوزه انتخابیه شامل تبریز، شبستان، میانه، پارس‌آباد، سمیرم، لنجان، کرج، تهران، ورامین، بیرجند، مشهد، آبادان، رامهرمز، خدابنده، زنجان، شیراز، مرودشت، خرم‌آباد، قائمشهر، ملایر، کرمانشاه و گنبدکاووس، سرنوشت ۴۵ کرسی باقیمانده قوه مقننه را تعیین می‌کنند.

بر اساس اعلام ستاد انتخابات کشور، حدود ۱۱ هزار ۵۰۰ شعبه برای مرحله دوم در سراسر کشور در نظر گرفته شده است و انتخابات در این مرحله در ۸ حوزه انتخابیه تبریز، تهران، آبادان، شیراز، کرمانشاه، خرم‌آباد، قائم‌شهر و ملایر به صورت تمام الکترونیکی برگزار می‌شود.

در حوزه انتخابیه تهران نیز طبق اعلام وزارت کشور تعداد رأی صحیح مأخوذه در مرحله اول یک میلیون و ۵۶۹ هزار و ۸۵۷ رأی بود و از بین نامزد‌ها ۱۴ نفر به طور مستقیم وارد مجلس شدند و ۳۲ نفر دیگر نیز به مرحله دوم انتخابات راه یافتند که امروز برای تصدی ۱۶ کرسی باقی مانده بهارستان به رقابت می‌پردازند.

طبق قانون کسانی می‌توانند در انتخابات یک حوزه انتخابیه در دور دوم شرکت کنند که در دور اول در همان حوزه انتخابیه رأی داده اند. همچنین افرادی که در دور اول رأی نداده اند می‌توانند در این دوره رأی دهند.

رأی‌دهندگان الزاما با پنج سند هویتی کارت ملی، شناسنامه، گذرنامه، گواهینامه و کارت پایان خدمت می‌توانند رای خود را به صندوق بیندازند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار