کد خبر: 1222565
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۶:۴۹
برخلاف انکار آمریکایی‌ها، اما آمریکا حامی اصلی این حمله بوده و قطعا بدون موافقت آمریکا این حمله صورت نمی‌گرفت؛ بنابراین مبرا کردن آمریکا از همدستی با این رژیم یک خطای راهبردی است.

جوان آنلاین: عصر روز سیزدهم فروردین، رژیم خبیث صهیونیستی با حمله هوایی به سرکنسولگری ایران در سوریه، برخی از فرماندهان مقاومت از جمله سردار سرافراز زاهدی را به شهادت رساند

 عصر روز سیزدهم فروردین، رژیم خبیث صهیونیستی با حمله هوایی به سرکنسولگری ایران در سوریه، برخی از فرماندهان مقاومت از جمله سردار سرافراز زاهدی را به شهادت رساند که در رابطه با این اقدام تروریستی چند نکته قابل توجه است:

یک: رژیم صهیونیستی در طول دو هفته اخیر در چند عرصه ذیل دچار فشار بوده است:

الف) سیاسی: در این حوزه می‌توان به قطعنامه شورای امنیت و عدم همراهی آمریکا با این رژیم، محکومیت جنایت این رژیم در بیمارستان شفا توسط افکار عمومی جهانی و سفر اسماعیل هنیه به ایران و دیدار فرماندهان مقاومت فلسطینی با مقامات ایران اشاره کرد که این مسائل برای این رژیم بسیار سنگین بود.

ب) عرصه نظامی: عدم انجام عملیات زمینی در رفح و عدم همراهی آمریکا در این عملیات و حملات حزب الله لبنان در کنار حملات مقاومت عراق به ویژه حمله به بندر ایلات مهم‌ترین اتفاقات مهم در عرصه نظامی علیه این رژیم بود.

ج) عرصه داخلی: اسرائیل در عرصه داخلی از نظر فشار افکار عمومی و موضوع اقتصادی به شدت تحت فشار است و این فشار‌ها بر جنبه‌های دیگر نیز تاثیرگذار بوده است.

دو: راهبرد اسرائیل در برابر ایران صرف نظر از مواردی همچون جنگ در فضای خاکستری و استراتژی جنگ از طریق هزاران جراحت متمرکز بر ترور فرماندهان اصلی و پشتیبان مقاومت قرار گرفته که این امر بیانگر تداوم روند کنونی است که در شبکه ۱۴ این رژیم نیز به صراحت به آن اذعان شده بود.

سه: اسرائیل طی چند وقت اخیر یک روند از اقدامات را همچون حمله به دیرالزور و حلب انجام داد که حمله اخیر به نوعی تکمیل کننده اقدامات تروریستی این رژیم بوده است.

چهار: در مرحله سوم جنگ فعلی تمرکز اسرائیل بر ترور فرماندهان مقاومت در داخل فلسطین و خارج از آن است و این مساله همچنان تداوم دارد.

پنج: برخلاف انکار آمریکایی‌ها، اما آمریکا حامی اصلی این حمله بوده و قطعا بدون موافقت آمریکا این حمله صورت نمی‌گرفت؛ بنابراین مبرا کردن آمریکا از همدستی با این رژیم یک خطای راهبردی است.

شش: اسرائیل در حال توازن کردن بازدارندگی خود در برابر ایران و گروه‌های مقاومت است و این قبیل حملات در این راستا ارزیابی می‌شود؛ بنابراین در جهت عدم تغییر بازدارندگی باید اقداماتی توسط ایران و گروه‌های مقاومت علیه این رژیم جعلی صورت گیرد. رهبرانقلاب در پیام اخیر خود تاکید کردند که واکنش جمهوری اسلامی ایران به این جنایت پشیمان کننده خواهد بود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار