کد خبر: 1221820
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۶:۲۱

جوان آنلاین: کانال ابوقاسم در ایتا مطلبی با عنوان ناتو و روسیه منتشر کرد و نوشت:

تکاپوی ناتو در کشور‌های حوزه قفقاز نشانه‌ای بر ترسیم چشم انداز تنش مشابه آنچه در اوکراین در حال وقوع هست تا روس‌ها را با چالش روبه رو کند ارزیابی می‌شود.

روند شکست ناتو در اوکراین یکی از مهم‌ترین متغیر‌های کنشگری فعالانه آن‌ها در قفقاز است که باید به آن پرداخته شود.

ناتو به این اطمینان رسیده است که روسیه در اوکراین بازنده نخواه دبود و رویکرد جنگ فرسایشی در اوکراین انتخاب روس‌ها است، نه نشانه ضعف.

البته روس‌ها در واکنش به اقدامات مالی و نظامی اروپا در اوکراین، در ادبیات تهدید خود هشدار‌ها را به سطح هسته‌ای رسانده اند و هم اینکه پیشروی‌های میدانی و عملیات‌های نسبتا بی سابقه‌ای بر علیه زیرساخت‌های اوکراین عملیاتی کردند موضوعی که نشان می‌دهد روس‌ها ابتکار مدیریت سطح تنش را در اختیار دارند.

برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در مناطق تصرف شده از خاک اوکراین و مشارکت بی سابقه مردم دونتسک، لوهانسک، خرسون و کریمه یکی دیگر از پیروزی‌های سیاسی روسیه دربرابر ناتو ارزیابی می‌شود.

کمک ده‌ها میلیارد دلاری اروپا و ژاپن و همچنین تلاش آمریکا برای کمک قابل توجهی به اوکراین دقیقا بر اساس تحلیل پیروزی روسیه در اوکراین انجام می‌شود.

حوادث تروریستی خنثی شده در آذربایجان و قرقیزستان در کنار عملیات تروریستی داعش در روسیه با انگیزه خلق چالش‌های امنیتی جدید بر علیه روسیه و ایران و فعال کردن گسل‌های امنیتی آن هم با استفاده از وضعیت آشفته افغانستان و تجمع تروریست‌ها در این کشور است.

در بحث افغانستان این نکته مطرح است که که ما نمی‌دانیم حرکت بعدی طالبان چیست و اشراف خاصی بر روند تصمیم گیری آن‌ها در معادلات میدانی این کشور نداریم. موضوعی که آمریکایی‌ها دارند و همچنان محرک اول طالبان محسوب می‌شوند.

صرف نظر از اینکه کارفرمایان عملیات تروریستی داعش در روسیه چه کسانی بودند و با چه اهدافی انجام داده اند، اما روس‌ها پیروز حادثه تروریستی بودند.

از زمان آغاز جنگ اوکراین برای اولین بار جهان با روسیه ابراز همدردی کرد و کشور‌ها عملیات تروریستی در روسیه را که قربانی تروریسم قرار گرفت و طرف مظلوم داستان شد محکوم کردند.

این مساله دقیقا همان چیزی است که روس‌ها انتظار آن را داشتند تا از آن برای وحدت داخلی و مجوزی برای تصعید تنش بر علیه اوکراین استفاده کنند.

برچسب ها: ناتو ، روسیه ، اوکراین ، آمریکا
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار