کد خبر: 1216814
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۳:۰۰
۲ ناو رزمی به نیروی دریایی سپاه ملحق شد
با الحاق ۲ ناو شهید صیاد شیرازی و شهید حسن باقری به سازمان رزم نیروی دریایی سپاه، ورود این نیرو به مأموریت‌های دوردست و آب‌های آزاد هموارتر شد. نکته غرورآفرین در این پیشرفت‌های دفاعی آن است که همه این دستاورد‌ها در شرایط تحریمی چهار دهه گذشته از ایده تا اجرا به دست متخصصان جوان و با توان کاملاً بومی به تولید رسیده است
جوان آنلاین: با الحاق ۲ ناو شهید صیاد شیرازی و شهید حسن باقری به سازمان رزم نیروی دریایی سپاه، ورود این نیرو به مأموریت‌های دوردست و آب‌های آزاد هموارتر شد. نکته غرورآفرین در این پیشرفت‌های دفاعی آن است که همه این دستاورد‌ها در شرایط تحریمی چهار دهه گذشته از ایده تا اجرا به دست متخصصان جوان و با توان کاملاً بومی به تولید رسیده است. 
به گزارش سپاه نیوز، صبح دیروز در بندرعباس دو ناو شهید صیاد شیرازی و شهید حسن باقری با حضور سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستادکل نیرو‌های مسلح به سازمان رزم نیروی دریایی سپاه الحاق شدند. این دو شناور رادارگریز و از کلاس شهید سلیمانی هستند که چندی پیش نیز شناور ابومهدی المهندس از این کلاس رونمایی و به نیروی دریایی سپاه الحاق شد. این شناور‌های اقیانوس پیما از نوع بدنه کاتاماران و با سرعت ۴۵ گره و با موشک‌های متعدد آفندی و پدافندی و مجهز به سامانه موشک پدافندی عمود پرتاب نواب و موشک کروز صیاد با برد ۷۰۰ کیلومتر هستند و همچنین قابلیت حمل سه شناور سبک موشک انداز و یک بالگرد رزمی مسلح را دارند. این دو شناور سپاه دارای ۶۷ متر طول و ۲۰ متر عرض و ۶۰۰ تن وزن با چهار موتور و ۵ هزار و ۵۰۰ مایل دریانوردی قابلیت دریانوردی دارند. شناور شهید باقری در مرکز تخصصی شناوری ندسا در بوشهر ساخته شده است. شناور شهید صیاد شیرازی مجهز به موشک‌های پدافندی برد بلند صیاد و موشک پدافندی نواب است. 
با الحاق این دو ناو به سازمان رزم نیروی دریایی سپاه، ورود این نیرو به مأموریت‌های دوردست و آب‌های آزاد هموارتر شد. 
 
 حرکت کم نظیر سپاه در تولید تجهیزات دفاعی
سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری، رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح، در مراسم الحاق دو شناور رزمی ـ گشتی شهید «علی صیاد شیرازی» و شهید «حسن باقری» به سازمان رزم نیروی دریایی سپاه اظهار داشت: وقتی نگاه می‌کنیم به اولین شناور‌هایی که رزمندگان با آن‌ها در دوران دفاع مقدس با دست خالی در خلیج فارس حضور پیدا می‌کردند و با دست خالی در برابر دشمنان حاضر می‌شدند و امروز چنین شناور‌هایی با فناوری روز دنیا در اوج تحریم در ایران اسلامی طراحی و تولید شده است، به آن افتخار می‌کنیم. باقری افزود: حقیقتاً سرعت به نتیجه رسیدن تحقیقات تا محصول و سپس تولید آن‌ها البته بر اساس تأمین منابع در نیروی دریایی سپاه تقریبا کم‌نظیر است. طی مرحله ایده تا شکل‌گیری محصول و به کارگیری آن در مدت زمان اندک و با حرکت جهادی اتفاق می‌افتد. چنین مسیری در کشور‌های پیشرفته جهان چندین برابر زمان می‌برد. 
 
 بازدارندگی دفاعی، سپر پایداری برای کشور ایجاد کرده است
رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به شرایط منطقه عنوان کرد: ارتش متجاوز امریکا به ظاهر مدتی منطقه را ترک کرده بود، اما بلافاصله با بهانه‌های گوناگون و با اشکال دیگر در منطقه حضور یافت. حادثه بزرگ و عملیات قهرمانانه ۱۵ مهرماه مجاهدان فلسطینی باعث شد که امریکای جنایتکار مجدداً در دریای مدیترانه، دریای سرخ، غرب اقیانوس هند و در منطقه نزدیک ما حضور یابد و این عملیات آزادی‌خواهانه مردم مظلوم فلسطین را بهانه‌ای برای حمایت بی‌دریغ از جنایات رژیم کودک‌کش صهیونیست محسوب و در منطقه حضور پیدا کند. 
سرلشکر باقری اظهار داشت: خدا را شاکریم که بازدارندگی دفاعی جمهوری اسلامی سپر پایداری برای امنیت ملی و دفاع ملی کشور ما ایجاد کرده است؛ اما نیرو‌های مسلح مکلف‌اند که کوچک‌ترین تهدید را کاملاً جدی تلقی و احتمال آن را بالا فرض و خود را برای این شرایط آماده کنند. رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح اضافه کرد: این مسیری است که در تمام سطوح نیرو‌های مسلح در حال طی شدن و مسیر ارتقای توان و آمادگی در حال انجام است و وزارت دفاع هم وظیفه پشتیبانی از این توان را بر عهده دارد. وی در ادامه خاطرنشان کرد: حادثه غزه حادثه بزرگی است و تاریخ جدیدی را برای منطقه و حتی جهان رقم زده و می‌زند. سرنوشت این جنگ کاملاً روشن است. در شکست بی‌نظیر و ترمیم‌ناپذیر رژیم صهیونیستی در مقابل مردم مظلوم و در محاصره غزه تردیدی وجود ندارد و هیچ قدرتی نمی‌تواند سرنوشت این جنگ را تغییر دهد. صهیونیست‌ها شکستی خوردند که قابل جبران نیست؛ اما با کشتار مردم بی‌دفاع می‌خواهند این شکست را جبران کنند که قطعاً امکان‌پذیر نیست. باقری افزود: این جبهه دو طرف دارد، جبهه حقی که مردم مظلوم فلسطین و حامیان او در یک سوی این جبهه قرار دارند، یمن قهرمان، حزب‌الله پیروز و گروه‌های مقاومت عراق و... با تمام توان ایستاده‌اند و با دشمن و حامیان او می‌جنگندند و در سوی دیگر صهیونیست‌های ظالم، بی‌شرم و جنایتکار و امریکا و اروپای دروغگویی که حقیقت کلمات بی‌معنای حقوق بشر و دموکراسی غربی را نمایان کردند. 
 
 سرنوشتی بدتر از صهیونیست‌ها در انتظار منافقان دولت‌های اسلامی 
رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح ادامه داد: البته در این میان منافقانی هم در جهان اسلام وجود دارند که به ظاهر سنگ مردم فلسطین را بر سینه می‌زنند، اما در عمل و برخلاف خواست قطعی مردمشان حامی صهیونیست‌ها هستند؛ چه آن‌هایی که بندرشان را در اختیار صهیونیست‌ها گذاشته‌اند و هر روز از این بنادر، شناور کالا بار می‌کند و برای صهیونیست‌ها می‌برد و چه آنکه لوله نفت و نفتش را در اختیار صهیونیست‌ها گذاشت و چه آن‌ها که برخلاف ادعای ظاهری‌شان بندر و جاده‌شان را در اختیار صهیونیست‌ها گذاشتند؛ البته مردم فلسطین، جهان اسلام و مردم خودشان از واقعیت کاملاً مطلع هستند؛ این منافقان سرنوشتی به مراتب بدتر از صهیونیست‌ها خواهند داشت و خون مظلوم گلوی آن‌ها را خواهد گرفت. وی عنوان کرد: آنچه بر عهده ما است، آمادگی، هوشیاری، بصیرت کامل، رصد تحولات منطقه و سیطره بر همه تحولات است تا غافلگیر نشویم، بموقع آماده باشیم، گوش به فرمان فرمانده عزیزمان امنیت پایدار را برای مردم عزیزمان تأمین کنیم؛ در این مسیر، صحنه پرتلاطم دریا مهم‌ترین صحنه‌ای است که آبستن حوادث است و قدرت دریایی در این میان حرف اول را می‌زند. 
باقری نیروی دریایی ارتش و سپاه را دو بازوی امنیت کشور عنوان کرد و گفت: نیروی دریای ارتش جمهوری اسلامی ایران مسئولیت‌های سنگینی در دریای عمان و شمال اقیانوس هند دارد و نیروی دریایی سپاه مسئولیت امینت خلیج فارس را برعهده دارد. نبرد‌های دریایی نسبت به گذشته تغییرات زیادی کرده است و نیرو‌های مسلح باید با آینده پژوهی و به‌روزرسانی تجهیزات، خود را برای نبرد‌های آینده آماده کنند.
برچسب ها: سپاه ، ناو ، نیروی دریایی
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار