کد خبر: 1209597
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۴۰۲ - ۲۳:۰۱
۹ کشته و ۲۷ زخمی در ۲۴ ساعت
درحالی که مقامات صهیونیستی ادعا می‌کنند جنگ در غزه احتمالاً تا چند ماه دیگر طول خواهد کشید، در چهارمین ماه درگیری‌ها، تلفات صهیونیست‌ها به طور قابل‌توجهی افزایش یافته است. گروه‌های مقاومت غزه، در ادامه سلسله عملیات‌های خود توانستند ضربات محکمی را به اشغالگران وارد کنند

جوان آنلاین: به‌رغم کاهش نیرو‌های زمینی ارتش اسرائیل در غزه، تلفات اشغالگران رو به فزونی گذاشته و نیرو‌های حماس و جهاد اسلامی در عملیات‌های موفقیت‌آمیز با هدف قرار دادن مواضع نظامیان صهیونیستی در چند نقطه غزه، ده‌ها نفر را زخمی کرده و تعدادی را به هلاکت رساندند؛ اقدامی که تل‌آویو را به تغییر فاز عملیاتی در نبرد با فلسطینیان وادار کرده است.

درحالی که مقامات صهیونیستی ادعا می‌کنند جنگ در غزه احتمالاً تا چند ماه دیگر طول خواهد کشید، در چهارمین ماه درگیری‌ها، تلفات صهیونیست‌ها به طور قابل‌توجهی افزایش یافته است. گروه‌های مقاومت غزه، در ادامه سلسله عملیات‌های خود توانستند ضربات محکمی را به اشغالگران وارد کنند. منابع خبری روز چهارشنبه از درگیری‌های شدید مقاومت با نیرو‌های صهیونیستی در دو منطقه بیت‌حانون و بیت‌لاهیا در شمال غزه خبر دادند. نکته قابل توجه این است که ارتش رژیم صهیونیستی مدعی شده بود این منطقه به طور کامل پاکسازی شده و دیگر خبری از مقاومت نیست، اما مشخص شد که این ادعا نیز همانند ادعا‌های قبلی ارتش صهیونیستی دروغ بوده است.
گردان‌های القسام (شاخه نظامی حماس) اعلام کرد که مبارزان این گردان‌ها با انفجار دهانه دو تونل به روی نظامیان صهیونیست در شهرک زیتون شهر غزه شماری از آنان را به هلاکت رساندند. به گزارش الجزیره، القسام تأکید کرد که پیاده‌نظام ارتش صهیونیستی هم نزدیک خیابان السکه در جنوب شهرک زیتون هدف قرار داده شدند که تعدادی از نظامیان اسرائیلی به هلاکت رسیده یا زخمی شدند. القسام همچنین از درگیری مبارزان این گردان‌ها با پیاده‌نظام ارتش صهیونیستی نزدیک چهارراه کویت در جنوب شهرک زیتون خبر داد. همچنین یک خودرو «هامر» ارتش صهیونیستی که برای کمک به نظامیان ارتش به شهرک زیتون آمده بود از سوی مبارزان القسام با گلوله «آرپی‌جی» هدف گرفته شد. ارتش رژیم صهیونیستی دیروز اعتراف کرد در ۲۴ ساعت گذشته، ۹ افسر در غزه کشته شده و ۲۷ افسر و نظامی این رژیم هم زخمی شدند. بدین‌گونه شمار تلفات این رژیم از آغاز جنگ در غزه تاکنون به ۵۲۰ نفر افزایش یافت.
علاوه بر این، ابوحمزه، سخنگوی نظامی گردان‌های سرایاالقدس (شاخه نظامی جهاد اسلامی) هم دیروز اعلام کرد: «یک هواپیمای شناسایی دشمن صهیونیست را در آسمان خان‌یونس سرنگون و از طریق آن به اطلاعات مهمی دست پیدا کردیم.» ابوحمزه خطاب به شهرک‌نشینان صهیونیست گفت: «فراخوان نتانیاهو در خصوص نزدیک‌بودن بازگشت شما به شهرک‌های اطراف غزه یک سراب و توهم است. تا زمانی که جنگ ادامه داشته باشد هیچ بازگشت و ثباتی وجود نخواهد داشت.» وی در ادامه افزود: «هرکس بخواهد ما را خلع سلاح کند به خواست خدا جانش را می‌ستانیم. در پایان نتانیاهو چاره‌ای جز تسلیم‌شدن در برابر آنچه میدان نبرد حکم می‌کند ندارد.»
از سوی دیگر، گردان‌های المجاهدین هم اعلام کرد که با موشک اف ۹، مواضع نظامیان صهیونیست را در شهر غزه درهم کوبید که تعدادی از اشغالگران زخمی شدند. با افزایش تلفات صهیونیست‌ها در غزه، شرایط اضطراری در سرزمین‌های اشغالی حاکم شده است. در این باره، شبکه کان رژیم صهیونیستی دیروز اعلام کرد: «مدیرکل وزارت بهداشت تل‌آویو به همه بیمارستان‌های اسرائیل دستور داده ظرف ۲۴ساعت پس از درخواست آمادگی برای پذیرش زخمی‌های جنگی، به حالت اضطراری درآیند. وزارت بهداشت اسرائیل همچنین به بیمارستان‌های شمالی از جمله زیو در منطقه صفد و مرکز پزشکی الجلیل در نهاریا دستور داد برای «وضعیت جزیره متروک»، یعنی امکان سپری روز‌ها بدون تجهیزات پزشکی، دارو و غذا آماده شوند.»
علاوه بر تلفات انسانی، گروه‌های مقاومت غزه تعدادی از ادوات نظامی اسرائیل را هم در روز‌های اخیر منهدم کرده‌اند. «ابوعبیده»، سخنگوی القسام اعلام کرد که مجاهدان این گردان‌ها طی هفته گذشته موفق به انهدام کلی و جزئی ۴۲خودروی زرهی اشغالگران اسرائیلی شده و ۲۲نظامی اسرائیلی را هم از فاصله صفر به قتل رساندند و ده‌ها نظامی دیگر را در ۵۲ عملیات مختلف کشته یا مجروح کردند. ابوعبیده اظهار داشت که مبارزان القسام در این عملیات‌ها نیرو‌های اشغالگر را با راکت، بمب‌های ضدنفر و ضد استحکامات، تیربار و اسلحه تک‌تیراندازی الغول هدف قرار داده و یک خانه را هم منفجر کردند.

تغییر فاز عملیاتی در غزه
با افزایش شمار تلفات ارتش صهیونیستی در غزه که موجی از اعتراضات داخلی را به همراه داشته است، مقامات این رژیم به دنبال گزینه‌های دیگری هستند تا از بار تلفات خود در برابر گروه‌های فلسطینی بکاهند. دانیل هاگاری، سخنگوی ارتش اسرائیل دیروز با ادعای تغییر نحوه عملیات‌های این رژیم در غزه، مدعی شد که شدت حملات در این باریکه کاسته خواهد شد و اسرائیل در آنچه او جنگ با حماس خوانده است، به عملیات‌های ویژه متوسل خواهد شد. هاگاری در گفتگو با «نیویورک‌تایمز» مدعی شد که ارتش رژیم صهیونیستی برخلاف یورش‌های گسترده اوایل جنگ غزه، در قالب گروه‌های کوچک‌تر اقدام به حملات ناگهانی خواهد کرد. وی مدعی شد: جنگ وارد فاز دیگری شد. البته این تغییر تشریفات خاصی نخواهد داشت و اطلاعیه و اتفاقات چندان قابل‌توجهی در کار نیست. هاگاری ادامه داد: «هرچند عملیات‌های ارتش اسرائیل پیش‌تر در شمال غزه متمرکز بود، این عملیات‌ها به سمت جنوب و شهر‌هایی همچون خان‌یونس و دیرالبلح حرکت خواهد کرد.»
ارتش اسرائیل درحالی وارد فاز جدید جنگ در غزه شده است که این رژیم در رسیدن به اهداف اعلانی خود ناکام مانده است و حماس هم که قرار بود در مدت کوتاهی نابود شود این روز‌ها دست برتر تحولات میدانی را در اختیار دارد و هر روز تلفات سنگینی را به دشمن تحمیل می‌کند. بنابراین، ادامه جنگ در سال جدید میلادی نه تنها به نفع اسرائیل نیست بلکه با فرسایش نیرو‌های نظامی در ارتش این رژیم که از جبهه‌های نبرد فرار می‌کنند، تلفات و هزینه‌های زیادی را روی دوش تندرو‌های تل‌آویو خواهد گذاشت. به همین دلیل امریکا قصد دارد هر چه سریع‌تر به جنگ در غزه پایان داده و صهیونیست‌ها را از منجلاب خودساخته نجات دهد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار