کد خبر: 1209085
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۴۰۲ - ۰۱:۰۰
جزیره خارگ دارای شرایط خاص جغرافیایی است و به همین دلیل مسائل و مشکلات و چالش‌های متفاوتی دارد.

جوان آنلاین: جزیره خارگ به دلیل شرایط خاص خود در حوزه درمان نیازمند نگاهی ویژه است. دولت سیزدهم اعلام کرده که «یکی از اصلی‌ترین برنامه‌هایش در خارگ توسعه خدمات درمانی و بهبود مستمر شرایط با استفاده از ظرفیت‌های موجود در بیمارستان و درمانگاه‌ها بوده است.» با این حال خارگی‌ها منتظرند با اقدامات صورت گرفته هزینه‌های درمان در این جزیره کاهش یابد.

جزیره خارگ دارای شرایط خاص جغرافیایی است و به همین دلیل مسائل و مشکلات و چالش‌های متفاوتی دارد.
این جزیره در حوزه درمان در سال‌های گذشته با مشکلات فراوانی مواجه بوده است؛ نبود امکانات و زیرساخت‌های درمانی از یکسو و از سوی دیگر پرداخت هزینه‌های درمانی از مهم‌ترین چالش‌ها در حوزه درمان برای اهالی جزیره خارگ بوده است.
با اقدامات صورت گرفته در حوزه زیرساختی بیمارستان خلیج فارس جزیره خارگ تا حدود زیادی تکمیل شده و نیاز‌ها به زیرساخت‌های درمانی در این جزیره تا حدودی برطرف شده است. جزیره خارگ به واسطه صنعتی بودن و حضور شرکت‌های مختلف سهم قابل توجهی را در درآمد‌های سازمان تأمین اجتماعی دارد، به طوری که این سازمان از قریب به ۳۰ هزار بیمه شده مستقیم و غیرمستقیم در این جزیره درآمد دارد.
این در حالی است که بیمه شدگان تأمین اجتماعی در شهر‌های بزرگ از بهترین امکانات و خدمات پزشکی تخصصی و فوق تخصصی استفاده می‌کنند و سازمان تأمین اجتماعی در بسیاری از شهر‌ها که حتی افراد بیمه شده کمتری نسبت به خارگ دارند ارتقای درمانگاه‌ها و افزایش خدمات خود را دنبال می‌کند.


حذف پرداخت سهم بیمار در خدمات سرپایی
«یکی از اصلی‌ترین برنامه‌های دولت در بخش ویژه خارگ در دو سال اخیر توسعه خدمات درمانی و بهبود مستمر شرایط با استفاده از ظرفیت‌های موجود در بیمارستان و درمانگاه‌ها بوده است.»
این‌ها بخشی از حرف‌های بخشدار ویژه خارگ است که می‌افزاید: «با همگرایی و هم افزایی صورت پذیرفته از طریق هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی همچنین پیگیری مدیرکل درمان تأمین اجتماعی استان خدمات درمانی سرپایی از جمله ویزیت سرپایی پزشکان، خدمات آزمایشگاهی، خدمات رادیولوژی و سی تی اسکن در بیمارستان صنعت نفت و مرکز جامع سلامت رایگان خواهد شد.»
محمدرضا دشتی‌زاده ادامه می‌دهد: «با توجه به اینکه برخی خدمات سرپایی گران قیمت هستند این خدمت موجب خواهد شد تا بیمار دغدغه پرداخت در خدمات سرپایی را نداشته باشد و چتر حمایتی برای افراد کم درآمد بهتر خواهد شد. همه توان و ظرفیت را در جزیره خارگ به کار خواهیم گرفت تا خدمات مناسب درمانی و بهداشتی به مردم ارائه شود تا شاهد بهبود وضعیت سلامت باشیم.
مدیر درمان تأمین اجتماعی استان بوشهر نیز در خصوص حذف فرانشیز خدمات سرپایی بیمه‌شدگان جزیره خارگ می‌گوید: «به دلیل اینکه تملک زمین به منظور احداث درمانگاه ملکی در جزیره خارگ امکانپذیر نبود، طرح پیشنهادی مدیریت درمان استان مبنی بر حذف پرداخت سهم بیمار در خدمات سرپایی از سوی سازمان مرکزی مورد موافقت قرار گرفت.»
حسن اسماعیلی ادامه می‌دهد: «این طرح به‌زودی اجرایی خواهد شد و بر اساس آن کل فرانشیز سهم بیمار، بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیران در بیمارستان خلیج‌فارس و مرکز خدمات سلامت دانشگاهی مستقر در جزیره خارگ بابت ویزیت سرپایی پزشکان و خدمات آزمایشگاهی، رادیولوژی و سی‌تی‌اسکن طبق تعرفه بخش دولتی از سوی سازمان تأمین اجتماعی پرداخت می‌شود.»
به گفته این مسئول، پیش از این و در جهت رفاه حال بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی جزیره خارگ طرح حذف فرانشیز خدمات بستری نیز اجرایی شده است.
انتظار می‌رود با همراهی و همکاری همه دستگاه‌های مرتبط در حوزه درمان، خدمات دهی در این حوزه به مردم جزیره خارگ بهبود یافته و مردم برای مسائل درمانی خود شاهد دریافت خدمات بیشتر و بهتری باشند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار