کد خبر: 1208448
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۴۰۲ - ۲۳:۰۱
بعضی مسئولان اسرائیلی در رسانه‌ها گفتند هدف ما لبنان نبود و هدف‌مان حزب‌الله نبود و این اتفاق ربطی به حزب‌الله نداشت؛ ما یک مشکلی با فرماندهی حماس داشتیم و تسویه حساب کردیم

جوان آنلاین: دبیرکل حزب‌الله لبنان ترور صالح العاروری مقام بلندپایه حماس در لبنان را «جنایتی بسیار بزرگ و سنگین» خواند و وعده کرد که حزب‌الله این جنایت را بی‌پاسخ نخواهد گذاشت. او دیروز هم این وعده را تکرار کرد.
به گزارش «جوان»، سیدحسن نصرالله دیروز در مراسم سالگرد «الحاج محمد یاغی» گفت که برای پاسخ به ترور صالح‌العاروری از عبارت «زمان و مکان مناسب» استفاده نمی‌کند و آن را قطعی خواند. او در بخش پایانی سخنرانی چهارشنبه شب خود که در سالگرد شهادت سردار قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس برگزار شد، نیز با اشاره به ترور صالح العاروری به دست اسرائیلی‌ها در لبنان گفت: «بعضی مسئولان اسرائیلی در رسانه‌ها گفتند هدف ما لبنان نبود و هدف‌مان حزب‌الله نبود و این اتفاق ربطی به حزب‌الله نداشت؛ ما یک مشکلی با فرماندهی حماس داشتیم و تسویه حساب کردیم. به شما مربوط نبود.» اشاره نصرالله به سخنان مارک رگو، از سخنگویان کابینه رژیم صهیونیستی است که روز سه‌شنبه بدون تأیید دست داشتن تل‌آویو در ترور صالح العاروری، معاون رئیس کمیته سیاسی حماس در بیروت، گفته بود که این حمله متوجه لبنان و حزب‌الله نبوده است. رگو که در مصاحبه با شبکه تلویزیونی ام‌اس‌ان‌بی‌سی امریکا صحبت می‌کرد، گفت: «هر که این حمله را انجام داده، مشخص است که حمله علیه لبنان نبوده» و تأکید کرد: «این حمله حتی علیه گروه حزب‌الله نبوده است.» دبیرکل حزب‌الله گفته است: «این حرف به خورد چه کسی می‌رود؟ بچه‌ها! ترسوها! هرکس به جنگ با ما (حزب‌الله) فکر کند، هزینه جنگ با ما بسیار بسیار بسیار سنگین خواهد بود.» او گفت: «در یک جمله پشیمان می‌شوید ان‌شاءالله.» او گفته که حزب‌الله تا الان «وضعیت لبنان و مصالح ملی لبنان» را رعایت می‌کرده است ولی تأکید کرد که اگر از این به بعد «جنگی علیه لبنان دربگیرد، مقتضای مصالح ملی لبنان این است که تمام‌عیار وارد جنگ شویم؛ جنگی بدون ضابطه.» او با اشاره به ترور العاروری گفت که در رابطه با این حادثه، حزب‌الله به وعده خود عمل خواهد کرد. اشاره نصرالله به صحبت‌های خودش قبل از جنگ فلسطینیان با اسرائیل در ۲۸ آوریل ۲۰۲۳ است که هشدار داده بود: «هرگونه ترور در خاک لبنان واکنش شدیدی خواهد داشت و قابل تحمل یا تحمل نیست.»
به گفته نصرالله، البته ترور العاروری «اعلام جنگ یا تغییری در معادله درگیری (با اسرائیل) نبوده» ولی نصرالله در عین حال تأکید کرد که وعده‌ای که در سخنرانی ۲۸ آوریل ۲۰۲۳ خود داده، پابرجا است: «این شرایط، آن وعده را تغییر نمی‌دهد.» او گفت که جنایت ترور العاروری در بیروت «بسیار بزرگ و سنگین بود و نمی‌شود آن را نادیده گرفت. ماجرا به لفاظی نیاز ندارد.» نصرالله با اشاره به بیانیه حزب‌الله گفت که همانطور که حزب‌الله در بیانیه خود گفته «این جنایت سنگین، بی‌پاسخ و بی مجازات نخواهد ماند.» او گفت: «تکلیف‌مان با شما باشد برای میدان نبرد و روز‌ها و شب‌های پیش رو.»

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار