کد خبر: 1203522
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۴۰۲ - ۲۳:۰۰

دادستان تهران اعلام کرد: تعدادی از مدیران اداره منابع طبیعی و آبخیزداری تهران به اتهام اخذ رشوه دستگیر شدند.
علی صالحی، دادستان تهران با اشاره به اقدامات دادستانی تهران در مقابله با زمین‌خواری اظهار کرد: براساس گزارش بازپرسی ناحیه ۳۷ تهران، تعدادی از مدیران اداره منابع طبیعی و آبخیزداری تهران برای برخی افراد با انجام روش‌هایی نظیر اصلاح هندسی نسبت به اعلام مستثنی بودن اراضی ملی اقدام و در قبال آن رشوه دریافت می‌کردند.
وی افزود: یکی از نمونه‌های اقدامات این افراد در مورد ملکی ۱۱هکتاری در منطقه وردیچ از توابع استان تهران است که فردی با استفاده از نفوذ و پرداخت رشوه به مسئولان اداره منابع طبیعی نسبت به اخذ نظریه اعلام مستثنیات این ملک شده‌است.
دادستان تهران بیان کرد: تعدادی از مدیران اداره منابع طبیعی و آبخیزداری تهران در ۲۶ آبان ماه سال جاری جلب شدند. همچنین با توجه به گزارش ضابط قضایی، نقشه‌بردار اداره منابع طبیعی و آبخیزداری تهران هم به اتهام اخذ رشوه جلب شد.
صالحی بیان کرد: از اداره منابع طبیعی استان تهران یک فقره چک متعلق به یکی از مراجعان و زمین‌خواران بوده، سکه بهار آزادی، دلار و یورو کشف شده‌است. وی بیان کرد: متهمان با پس از تفهیم اتهام با صدور قرار تأمین کیفری به زندان معرفی شدند. متهمان در اقاریر خود به دریافت رشوه اعتراف کرده‌اند.
صالحی افزود: در روند تحقیقات مشخص شده‌است متهمان از طریق اقدامات مجرمانه یک قطعه زمین به مساحت ۷ تا ۸ هکتار از اراضی شهرستان ملارد با استفاده از گزارش خلاف واقع کارشناسان مورد انتقال غیر قرار گرفته و یک واحد آپارتمان نیز به مساحت ۱۳۰ متر مربع واقع در منطقه سعادت‌آباد توسط همسر یکی از متهمان خریداری شده که ثمن آن به صورت دلار پرداخت شده‌است و این موضوعات نیز در دادستانی تهران در حال بررسی و تحقیقات پرونده در حال تکمیل است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار