کد خبر: 1188962
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۴۰۲ - ۱۶:۴۰
قدم به عالم امکان گذاشت حضرت نور
به یمن قدوم پر برکت پیامبر رحمت(ص) و فرزندش امام صادق(ع) محفل «شعر وحدت» در رواق امام خمینی(ره) حرم مطهر رضوی با حضور شاعران آیینی مشهد الرضا(ع) برپا شد.

پرچم‌های رنگارنگ و ریسه‌های چراغانی شهر، نسیم پاییزی را به نسیم بهاری بدل کرده و خبر از آمدن رسول رحمت می‌دهد، همه زیبایی‌های شهر اما در گوشه گوشه بهشت هشتم خدا بیش از پیش رنگ و جلای خدایی گرفته و نوید فرود رحمت بی‌منتهای خدا، حبیب الله، خاتم الانبیاء و بهترین آفریده خدا را بر زمین می‌دهد.

به یمن قدوم پر برکت این مولود خجسته و فرزندش امام صادق(ع) محفل شعر وحدت در رواق امام خمینی(ره) حرم مطهر رضوی با حضور شاعران آیینی مشهد الرضا برپا شده است.

مجری این مراسم سید رضا یعقوبی آل که خود از شاعران آیینی مشهد است، این محفل شعر وحدت را با مدح حضرت ختمی مرتبت و ذکر شریف صلوات آغاز می‌کند.

با فضای خانوادگی که در رواق امام خمینی(ره) شکل گرفته این محفل شب شعر آیینی رنگ و بوی دیگری پیدا کرده است، عاشقان آل الله این فرصت را غنیمت دیده‌اند و با شروع مراسم سراپا گوش شده‌اند تا در گوشه‌ای از بهشت خدا در زمین و در آستانه میلاد پر نور و رحمت رئیس دین و مذهب، مدح و ستایش این خاندان آسمانی را با گوش جان جرعه جرعه بنوشند و سرمست از این انوار آسمانی شوند.

این محفل پر نور و برکت که با شعرخوانی شعرای آئینی مشهد علیرضا خاکساری، حجت الاسلام علی مقدم، رضا رحیمی عنبران و نوید اطاعتی برگزار شده است، پر از عطر محمدی صلوات و ذکر آل الله است.

شاعران علیرضا خاکساری و حجت الاسلام علی مقدم آغاز کننده این محفل شعر محمدی هستند و در ابتدا با ابیاتی در مدح پیامبر اعظم(ص) رواق امام را پر از شور محمدی می‌کنند.

در ادامه رضا رحیمی عنبران با خواندن  ابیات فضای حرم مطهر رضوی را لبریز از ذکر و یاد قائم آل محمد(عج) می‌کند.

نوید اطاعتی شاعر و مداح اهل بیت(ع) نیز در ادامه با خواندن ابیات شور محمدی را به ذکر علوی گره می‌زند و می‌خواند.

سید رضا یعقوبی آل، مجری کارشناس این محفل شعر پر نور بعد از خوانده شدن این ابیان، می‌گوید که همه انبیاء آمدند که بگویند علی(ع) ولی الله است و بعد به آیه سه سوره مائده، «اکملت لکم دینکم و اتممت علیکم نعمتی» که در روز عید غدیر بر پیامبر نازل شد ه است، اشاره می‌کند.

در ادامه علیرضا خاکساری با ذکر شریف یا علی، با خواندن ابیات دل‌های زائران بارگاه رضوی را از مدینه راهی نجف اشرف می‌کند.

با اتمام ابیات ذکر یا علی(ع) است که در رواق حصرت امام طنین‌انداز می‌شود.

مجری برنامه نیز در ادامه با خواندن ابیات از غلامرضا سازگار، به مدح امام صادق(ع) می‌پردازد.

با این مقدمه رحیمی عنبران با خواندن ا ابیات یاد پیغمبر نور و رحمت را گرامی می‌دارد.

در ادامه یعقوبی آل، مجری کارشناس برنامه با خواندن اشعاری از سروده‌هایش در وصف حال و هوای حرم رضوی را برای زائران می‌خواند.

این شاعر مشهدی در ادامه با خواندن اشعاری در وصف پیامبر خاتم(ع) سیل صلوات را در این گوشه از بهشت رضوی جاری می‌کند.

مقدم در ادامه اشعاری را در وصف مقام حضرت امیرالمومنین علی(ع) می‌خواند و شوری علوی به پا می‌کند.

اطاعتی نیز در پایان این برنامه با خواندن ابیاتی در وصف حضرت علی ابن ابی طالب(ع) مستمعین حاضر در رواق را به شور و هیجان می‌آورد.
سپس این محفل پر نور و برکت با ذکر دعا و ختم صلوات توسط حجت الاسلام مقدم به پایان می‌رسد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار