کد خبر: 1188141
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004z5Z
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۴۰۲ - ۰۹:۲۶
رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور شهدا را میهن پرستان واقعی تاریخ ایران دانست و خاطرنشان کرد: تاریخ باید پاسخ دهد که چرا این میهن پرستان را به نسل‌های امروز و تاریخ معرفی نکرده‌ایم.

به گزارش جوان آنلاین به نقل از فارس، سردار غلامرضا سلیمانی، رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور عصر امروز در آیین افتتاحیه کنگره سرداران و ۲۴ هزار شهید استان اصفهان در سالن گلستان شهدای اصفهان اظهار داشت: کنگره سرداران و ۲۴ هزار شهید استان اصفهان بزرگترین رویداد فرهنگی پس از دفاع مقدس است که این رویداد برای استان اصفهان از جنبه‌های مختلف حائز اهمیت است.

وی گفت: اصفهان در دوران دفاع مقدس و ۱۰ سال اول استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نگین انگشتری مقاومت ایران شناخته می‌شود.

سلیمانی با اشاره به برگزاری کنگره سرداران و ۲۴ هزار شهید استان اصفهان در ۳ دهه قبل در یک مرحله خاطرنشان کرد: برگزاری کنگره سرداران و ۲۴ هزار شهید استان اصفهان کارنامه درخشان و مایه مباهات است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور افزود: نسل جوان گام دومی می‌بایست برای این رویداد بزرگ فرهنگی با تکیه بر تجربه رزمندگان و بازماندگان دوران دفاع مقدس برنامه ریزی کند.

وی گفت: این اجلاسیه دعوتی است برای هنرمندان، جوانان، دلسوزان، اندیشمندان، سازندگان فیلم‌های سینمایی، تهیه کنندگان و کارگردانان، بازیگران و کارگردانان تئاتر، نویسندگان رمان، نگارگران، نقاشان، موسیقی‌دانان، اهالی هنر‌های دستی و تجسمی، سازندگان مستند‌های تلویزیونی، فعالان فضای مجازی، اصحاب رسانه و کنشگران اجتماعی تا در این رویداد بزرگ فرهنگی مشارکت کنند.

سلیمانی تاکید کرد: دوران دفاع مقدس مشعشع‌ترین و نورانی‌ترین دوره تاریخ معاصر کشور ماست و ملت بزرگ ایران در بزرگترین انقلاب دوران معاصر سبب یک تحول بزرگ تاریخی شد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور در ادامه با بیان اینکه آمریکا تلاش می‌کند کسانی که بزرگترین خیانت‌ها را به ملت ایران کرده اند را میهمن پرست معرفی کند، گفت: در ۲۰۰ سال گذشته هرگاه جنگی علیه کشور ما شکل گرفت بخش‌های مهمی از کشور ما جدا شد و اسناد دوران رضاخان و دربار پهلوی نشان می‌دهد رضا خان دستور تسلیم به ارتش ۱۲۵ هزار نفری خود داده است.

وی یادآور شد: رضا خان انسان ذلیل و بزدل در برابر بیگانگان بود که کشور ایران را به مدت ۵ سال در اشغال متفقین قرار داد.

سلیمانی متذکر شد: اگر رقابت بین روسیه و انگلیس نبود شاید کشور ایران به این سادگی از دست متفقین آزاد نمی‌شد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور شهدا را میهن پرستان واقعی تاریخ ایران دانست و خاطرنشان کرد: تاریخ باید پاسخ دهد که چرا این میهن پرستان را به نسل‌های امروز و تاریخ معرفی نکرده‌ایم، هزاران شهید به خون خفته میهن اسلامی با خون خود میهن پرستی را به دنیا ثابت کردند میهن پرست خانواده‌هایی هستند که چند فرزند به انقلاب اسلامی تقدیم کرده‌اند و مایه مباهات شدند.

وی ریشه موفقیت‌های ملت ایران را در فرهنگ ایثار و شهادت بیان کرد و افزود: ملت ایران نزدیک قله قرار دارد و جا‌هایی که با مشکل مواجه هستیم همان جاییست که از فرهنگ ایثار و شهادت فاصله گرفته‌ایم ما باید جهادی عظیم در معرفی فرهنگ ایثار و شهادت و معرفی دفاع مقدس و شهدا آغاز کنیم.

سلیمانی اظهارداشت: اصفهان با سابقه دیرینه فرهنگی و هنری خود هوشمندانه و هنرمندانه در تعامل با اصحاب هنر و فرهیختگان و ورزشکاران در این عرصه وارد شده است تا برای همه استان‌ها الگوی عملی فراهم کند در محضر خداوند متعال و در کنار مضجع شهدای دفاع مقدس عهد ببندیم که مبلغ فرهنگ شهدا در بین نسل امروز و دانشگاهیان و طلاب و دانش آموزان باشیم و با تولید محتوا‌های فرهنگی و استفاده از فضای مجازی بتوانیم این ستارگان درخشان را به دنیا و نسل امروز معرفی کنیم


نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار