کد خبر: 1187584
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۶
فرمانده سپاه استان البرز:
فرمانده سپاه استان البرز در همایش گرامیداشت هفته دفاع مقدس در کرج گفت: دفاع مقدس گنجینه و فرهنگ غنی است که مدیران و مسئولین ما باید از آن الگوگیری کنند.

سرتیپ دوم پاسدار علیرضا حیدرنیا در همایش گرامیداشت هفته دفاع مقدس با محوریت یادبود شهدای اصناف، در سالن اجتماعات شهید فهمیده سازمان صنعت ، معدن و تجارت کرج، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان گفت: اصناف و بازاریان، بیش از ۱۱ هزار شهید در کشور و ۸۰۰ شهید در استان البرز، برای دفاع از کیان این مرز و بوم، تقدیم کشور کرده‌اند.

وی افزود: دفاع مقدس ما، جنگ بین دو کشور نبود، بلکه جنگ بین ایران با همه‌ی ابرقدرت‌های دنیا بود که نه به نیروی سلاح ممکن بود و نه به کثرت نفرات، و آنچه که مایه افتخار ملت سرفراز ایران است، این است که بهترین فرزندان این مرز و بوم، با بضاعتی هر چند ناچیز در تجهیزات و امکانات، اما با نیرویی سرشار از ایمان، وفاداری و سلحشوری در مقابل همه‌ی جبهه‌ی کفر ایستادند و پس از ۸ سال جنگ، یک وجب از خاک کشور به دست دشمنان نیفتاد و عزت اسلام و ایران و انقلاب پایدار ماند.

سردار حیدرنیا با اشاره به اینکه، دفاع مقدس ما جلوه‌ها و صحنه‌های زیبایی از قیام عاشورا بود، اظهار داشت؛ اگر الگویی مانند صحنه عاشورا و آقا اباعبدالله‌الحسین(ع) که نماد وفاداری، ایثار و ازخودگذشتگی است، نبود، در مقابل دشمنان تا بن دندان مسلح، نمی‌شد ایستاد و پیروز شد.

وی تصریح کرد: دفاع مقدس ما، احیاء کننده‌ی خودباوری و مقاومت بود و نشان داد فرزندان این مرز و بوم، هر کار که بخواهند می‌توانند انجام دهند.

سردار حیدرنیا، دفاع مقدس را یک فرهنگ غنی دانست و اظهار داشت: دفاع مقدس، گنجینه‌ای است که ما برای سال‌های سال، می‌توانیم از این گنجینه استفاده و الگوگیری کنیم.

فرمانده سپاه استان البرز افزود: مدیران و مسئولین ما نیاز به تمسک به فرهنگ غنیّ دفاع مقدس دارند، فرهنگی که با دست‌های خالی، کارهای غیرممکن انجام شد و به فرموده‌ی امام خمینی(ره)، ابهت دو ابرقدرت غرب و شرق شکسته شد و امروز همه‌ی مسئولین باید از صحنه‌های دفاع مقدس و آن مدیریت جنگ‌های سخت برای گذر از شرایط سخت، الگو بگیرند.

سردار حیدرنیا گفت: امروز کشور ما ایران، با رهبری داهیانه‌ی مقام عظمای ولایت به یک ضلع از اضلاع هندسی قدرت جهان تبدیل شده است‌ و دشمن اذعان دارد که ایران به جایگاهی رسیده که خود، تعیین کننده بسیاری از سیاست‌های سراسر دنیاست و امروز در اصطکاک با ابرقدرت‌های دنیا قرار گرفته است.

سردار حیدرنیا با تاکید بر اینکه، دشمنان در این چهل و اندی سال، بر علیه این نظام و انقلاب، دشمنی‌هایی کردند که اگر درصد کمی از این خباثت‌ها بر هر کشوری وارد می‌شد، آن کشور را سرنگون می‌کرد، اظهار داشت: کشور ایران با داشتن ملت وفادار، رهبر حکیم، نیروهای مسلح مقتدر، اصناف و بازاریان و سایر اقشار وفادار به نظام، روز به روز بر عزت و قدرتش افزوده می‌شود.

وی افزود: وقتی رهبر انقلاب فرمودند "ما به قله‌ها نزدیک شده‌ایم و در آستانه‌ی فتح قله هستیم"؛ کسی حق ندارد در موفقیت این نظام و انقلاب، شک و شبهه‌ای وارد کند و ناامید شود‌.

سردار حیدرنیا تصریح کرد: در همین ماه‌های اخیر، در دولت انقلابی و مردمی، وقتی رئیس‌جمهور کشورمان، با اقتدار، در سازمان ملل فریاد مظلومیت این ملت و اقتدار نظام را به گوش همه جهانیان رساند، منافقین به ذلت افتادند و کشورهایی که از آنها حمایت می‌کردند دست از حمایت خود برداشتند.

سردار حیدرنیا در ادامه با تاکید بر اینکه مراسم شهدا مراسم بسیار عزیزی است و خانواده‌های عزیز شهدا و ایثارگران در آن حضور دارند، چند ویژگی از ویژگی‌های شهدا را برشمرد و افزود: طبق احادیث، هر کس موجبات شادی خانواده شهدا را فراهم کند، خدا را راضی و خشنود کرده است.

وی تصریح کرد: شهادت هنر مردان خداست، حاج قاسم سلیمانی، ۴۰ سال به درگاه خدا التماس کرد تا شهید شود، اما خواست خدا بود که بعد از شکست شجره‌ی خبیثه‌ی داعش، عزتمندانه به فیض شهادت نائل آید.

سردار حیدرنیا یکی از اقشار پای کار نظام و انقلاب را قشر شریف اصناف و بازاریان دانست و تاکید کرد: اصناف و بازاریان، با جهاد فی‌سبیل‌الله پای کار این نظام و مردم هستند و در ۸ سال جنگ تحمیلی، از ارکان اصلی پشتیبانی جبهه و بعد از جنگ نیز، پیشتاز در کمک به مردم در بلایای طبیعی بودند.

وی افزود: برای اولین بار در تاریخ، در زلزله سرپل‌ذهاب، قدرت حمایت مردمی از قدرت دولت پیشی گرفت و همچنین اوج کمک‌های بازاریان و اصناف در زمان فراگیری بیماری کرونا بود که پای ثابت کمک‌های مومنانه بودند .

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار