کد خبر: 1187333
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۴۰۲ - ۰۰:۴۰
معاون اشتغال اجتماع محور بنیاد برکت از اجرایی شدن ۷ هزار طرح اشتغالزایی جایگزین کولبری در سه استان آذربایجان غربی، کرمانشاه و کردستان خبر داد.

مرتضی نیازی معاون اشتغال اجتماع محور بنیاد برکت با بیان اینکه بنیاد برکت به مسئله کولبران با توجه به ماهیتی که داشته‌اند ورود و سعی کرد جایگزین کولبری را برای مردمان مناطق آذربایجان غربی، کردستان و کرمانشاه معرفی کند، گفت: کولبری در حال حاضر یک مسئله ملی است و باید چندین دستگاه برای ساماندهی و حل آن پای کار بیایند و مسئله اصلی هم که بنیاد برکت به آن ورود کرد ایجاد شغل‌هایی جهت جایگزینی کولبری است.
وی بیان کرد: هدف اصلی بنیاد برکت آن بود که با فراهم کردن فرصت‌های شغلی در منطقه افرادی که از سر اجبار وارد شغل کولبری شده‌اند دیگر به این کار ادامه ندهند که طبق بررسی‌های صورت گرفته هم تا به امروز در این زمینه موفق بوده است. نیازی توضیح داد: بنیاد برکت یک افق بلندمدت در این زمینه طراحی کرد و مناطقی را که مستعد بوده‌اند بررسی و یک دستورالعمل در قالب رشد اشتغال هدفمند تهیه کرد. وی با بیان اینکه تا به امروز در مناطق مرزی کشور ۷ هزار طرح را اجرا کرده‌ایم، افزود: طبق برنامه‌ریزی انجام گرفته امسال هم هزار طرح دیگر در سه استان آذربایجان غربی، کردستان و کرمانشاه انجام خواهیم داد. معاون اشتغال اجتماع محور بنیاد برکت تأکید کرد: در ۵۸۸ روستا ۷ هزار طرح با سرمایه‌گذاری هزار میلیارد تومانی اجرا شده است که از این میزان سرمایه گذاری ۳۷۰ میلیارد تومان تسهیلات بنیاد برکت بوده و مابقی آورده متقاضیان است. نیازی بیان کرد: تمامی طرح‌ها با توجه به اقتصاد روستایی حاکم بر این مناطق بوده که شامل توسعه باغات، استفاده از ظرفیت کشاورزی و سیستم‌های گلخانه‌ای، مصنوعات چوبی و... بوده است. وی افزود: بیشترین طرح‌های اجرا شده در قالب ساماندهی کولبری در استان کردستان بوده است به طوری که از ۷ هزار طرح ایجاد شده ۴ هزار طرح در کردستان، هزار و ۵۰۰ طرح در آذربایجان غربی و هزار و ۵۰۰ طرح در کرمانشاه اجرا شده است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار