کد خبر: 1186004
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004yX6
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۴۰۲ - ۲۳:۰۰
توضیحات سخنگوی وزارت دفاع

در فرایند آزمایش تحقیقاتی سامانه‌های آفندی و پهپادی که در منطقه کویری انجام شد یکی از سامانه‌ها که در حال آزمون و تحقیقات بود، دچار نقص فنی شد و با انحراف از مسیر اصلی متلاشی و قطعاتی از آن در مناطقی از شهر گرگان سقوط کرد.
سردار طلایی‌نیک، سخنگوی وزارت دفاع در گفتگو با شبکه خبر درباره جزئیات حادثه دیروز در گرگان گفت: به اطلاع هم وطن عزیز می‌رسانم که در فرایند آزمایش تحقیقاتی سامانه‌های آفندی پهپادی که در منطقه کویری انجام می‌شود که این موضوع سابقه هم دارد یکی از سامانه‌های که در فرایند آزمون و تحقیقات بود دچار نقص فنی می‌شود و با انحراف از مسیر اصلی متلاشی می‌شود. وی ادامه داد: قطعاتی از این سامانه متلاشی شده در مناطقی از شهر گرگان سقوط کرده که تیم‌های امدادی و عملیاتی مربوطه در حال جمع آوری این قطعات سقوط کرده هستند. سخنگوی وزارت دفاع گفت: از اهالی محترم گرگان انتظار می‌رود اگر با قطعاتی از سامانه مواجه شدند از دستکاری و جابه جایی آن خودداری کنند تا تیم‌های امدادی و عملیاتی که در حال جمع‌آوری این قطعات هستند بتوانند وظایف امدادی و عملیاتی خود را انجام دهند.
سردار طلایی نیک تأکید کرد: این آزمایش‌ها در مناطق کویری داخل کشور انجام می‌شود که چنین اتفاقی در همه دنیا رخ می‌دهد و در یکی از این آزمون‌ها یکی از سامانه‌های تحقیقاتی و آزمایش دچار مشکل شده و قطعات آن در شهر گرگان سقوط کرده است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار