کد خبر: 1185427
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004yNn
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۴۰۲ - ۲۲:۳۵
رئیسی در بازدید از مرکز مبارزه با فساد نهاد ریاست جمهوری:

رئیس‌جمهور در بازدید از سامانه ۲۷۷۷ مرکز شبانه‌روزی مبارزه با فساد در نهاد ریاست جمهوری تأکید کرد: نخستین کسانی که باید در زمینه مبارزه با فساد، پیشرو و پیش‌قدم باشند، دولتمردان هستند.
به گزارش مهر، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی روز گذشته با حضور از پیش اعلام نشده در مرکز شبانه‌روزی مبارزه با فساد در نهاد ریاست جمهوری، از سامانه ۲۷۷۷ این مرکز بازدید کرد و از نحوه اخذ و پیگیری گزارش‌های مردمی در زمینه فساد، مطلع شد.
رئیس‌جمهور در جمع مدیران و کارشناسان این مرکز، حساسیت افکار عمومی در جامعه اسلامی به وقوع کم‌ترین فساد و مطالبه‌گری برای رفع آن را کاملاً درست و بجا دانست و با بیان اینکه مبارزه با فساد از اهداف محوری و اصلی دولت مردمی سیزدهم است، گفت: فساد ستیزی، پیمان نانوشته میان این دولت و مردم است. بنابر این، نخستین کسانی که باید در زمینه مبارزه با فساد، پیشرو و پیش‌قدم باشند، دولتمردان هستند.
رئیسی با تأکید بر ضرورت و اهمیت پرهیز از عادی‌انگاری فساد در هر سطح و مقداری، نخستین گام در ایجاد امیدواری میان مردم در زمینه مبارزه با فساد را داشتن گوش شنوا برای شنیدن گزارش‌های مردمی از طرف دولت دانست. وی تصریح کرد: اصلاح امور و ایجاد تحول، در گرو سلامت نظام اداری کشور است و اگر نظام اداری ما عاری از فساد نباشد، اصلاح امور مردم نیز با اختلال روبه‌رو خواهد شد.
رئیس‌جمهور در تشریح اهداف راه‌اندازی مرکز شبانه‌روزی مبارزه با فساد در دولت مردمی، گفت: در گذشته، بعضاً در مبارزه با فساد، خط قرمز‌هایی وجود داشت و بعضی مسئولان می‌گفتند که فلان شخص، خط قرمز ما است و نباید به آن نزدیک شوید. شما دیدید که ما در قوه قضائیه، این خط قرمز‌ها را به‌هم زدیم و گفتیم خط قرمز ما منافع ملی است و با مفسد، حتی در اندرونی افراد دارای مسئولیت و نفوذ، باید برخورد شود و برخورد شد. در دولت هم مقرر کردیم که اولاً سرچشمه فساد کور شود، ثانیاً اگر تخلف یا فسادی هم روی داد، خود دولت در برخورد، پیشرو و پیش‌قدم باشد.
رئیسی، یکی از شروط اصلی خود در انتخاب اعضای دولت، اعم از وزرا و استانداران را برخورداری آنان از روحیه فسادستیزی دانست و گفت: قطعاً اگر کسی روحیه فسادستیزی نداشته باشد و نسبت به وقوع فساد بی‌تفاوت باشد، در همکاری او با دولت، تجدید نظر می‌شود.
رئیس‌جمهور با تأکید بر ضرورت مبارزه با فساد در هر سطحی، پیگیری مجدانه گزارش‌ها را در موفقیت این مبارزه، مهم و ضروری دانست و تصریح کرد: اعلام مصادیق فساد در جامعه، بدون برخورد یا بیان نتایج پیگیری، از اشکالات اساسی و آسیب‌های مبارزه با فساد است و موجب ناامیدی و بی‌اعتمادی مردم خواهد شد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار