کد خبر: 1184176
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004y3c
تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۴۰۲ - ۲۱:۰۱
تشكيل ستاد ویژه برای ساماندهی ورزشگاه آزادی
ايران مشكلي براي ميزباني در ليگ قهرمانان آسيا ندارد. سه تيم پرسپوليس، نساجي و سپاهان نمايندگان فوتبال كشورمان در اين رقابت‌ها هستند و رئيس فدراسيون تأكيد كرده ستاره‌هاي تيم‌هاي عربستاني به ايران خواهند آمد.
اشرف رامين

ايران مشكلي براي ميزباني در ليگ قهرمانان آسيا ندارد. سه تيم پرسپوليس، نساجي و سپاهان نمايندگان فوتبال كشورمان در اين رقابت‌ها هستند و رئيس فدراسيون تأكيد كرده ستاره‌هاي تيم‌هاي عربستاني به ايران خواهند آمد. تعميرات ورزشگاه آزادي، مهيا نبودن زيرساخت‌ها، عدم حضور تماشاگران و نداشتن امكانات كمك‌داور ويدئويي از جمله چالش‌هاي مهمي هستند كه ميزباني كشورمان در رقابت‌هاي ليگ قهرمانان را به خطر انداخته است. با اينكه كنفدراسيون آسيا مصوبه برگزاري ديدار در زمين بي‌طرف را لغو كرده، اما بحث مشكلات و كمبودها به قوت خود باقي است. اين مسائل حتي باعث شد تا طرح عجيب برگزاري دربي در قطر نيز مطرح شود.
تشكيل ستاد ويژه
مراسم افتتاحيه دوره مربيگري درجه A آسيا بهترين موقعيت بود تا خبرنگاران سؤالات زياد خود در خصوص ابهامات موجود در اين زمينه را از مهدي تاج بپرسند. مصاف پرسپوليس – النصر عربستان فعلاً اصلي‌ترين دغدغه فوتبال ايران براي بحث ميزباني است. رفع مشكلات چمن ورزشگاه آزادي و تشكيل ستاد بازي‌هاي آسيايي از سوي تيم‌هاي حاضر در ليگ قهرمانان از جمله نكاتي است كه رئيس فدراسيون در حاشيه اين مراسم به آن اشاره داشت: ‌«مشكل چمن داريم. در كمپ تيم‌ملي مشكل داشتيم كه برطرف شده و چمن بسيار خوبي در زمين شماره ۲ داريم. زمين شماره يك را هم خودمان آب نداديم، چون در روز‌هاي آينده بايد خاك‌برداري كنيم و مثل زمين شماره ۲ لوله‌گذاري شود. زمين شماره ۲ براي تيم‌هاي ملي ما قابل استفاده است. در مورد استاديوم آزادي هم به نظر مي‌رسد که چمن آماده ‌شود و مشكلي نداشته باشیم.»
تلاش فدراسيون
پايان بازي در زمين بي‌طرف موفقيتي است كه مهدي تاج آن را به امضاي تفاهمنامه در آخرين فرصت باقي‌مانده ربط داد: «ميزباني ليگ قهرمانان آسيا كاري بود كه تا پنجم سپتامبر وقت داشتيم آن را حل كنيم. البته به باشگاه‌ها گفتيم زمين بي‌طرف را معرفي كنند كه معرفي هم كردند، اما خوشبختانه توانستيم در آخرين ساعت پنجم سپتامبر تفاهمنامه‌اي با فدراسيون عربستان منعقد كنيم. در يك بند صراحتاً آمده تيم‌هاي باشگاهي و ملي ما مي‌روند و مي‌آيند. همين را ای‌اف‌سی قبلاً از ما درخواست كرده بود. ارسال كرديم و دوباره ميزباني برگشت. اين يك بخش قصه است، بخش ديگر اين است كه علاوه بر ستادي كه فدراسيون تشكيل داده، ستادي هم خود باشگاه‌ها تشكيل بدهند تا به بهترين شكل از طرف عربستاني و باشگاه‌هاي ديگر كه به كشور ما مي‌آيند، ميزباني شود. مطمئنم اين مهم به نحو احسن انجام مي‌شود.»
واكنش تاج
سؤال در خصوص آمدن يا نيامدن كريس رونالدو به ايران، آن هم به خاطر توصيه يكي از شركت‌هاي بيمه‌اي مبني بر عدم سفر به كشورمان، واكنش رئيس فدراسيون را به همراه داشت: «اين حرف بسيار بي‌جاست. به عنوان یک ايراني اين حرف را توهين مي‌دانيم که كسي بگويد در كشور ما امنيت وجود ندارد و براي رونالدو مشكل به وجود مي‌آيد. او راحت مي‌آيد. ما بازي‌هاي بسيار مهمي را ميزباني مي‌كنيم. در همه فصول حریفان آمده‌اند و رفته‌اند. هيچ مشكلي هم وجود ندارد. به طرف عربستاني اطمينان داديم كه هيچ مشكلي به وجود نخواهد آمد.»
دغدغه VAR
برگزاري مسابقات با سيستم كمك‌داور ويدئويي وعده‌اي است كه مسئولان فوتبال هنوز به آن عمل نكرده‌اند. در پيش بودن ليگ قهرمانان و تأكيد ای‌اف‌سی بر استفاده از VAR باعث شده تاج دوباره در مورد آن صحبت كند: «كنفدراسيون به ما نامه‌اي ارسال و حدود ۲۰ نفر را معرفي كرده كه فدراسيون بايد از همه آنها براي VAR ميزباني كند. ۱۵ نفر عوامل اين سيستم هستند و پنج نفر هم داورند كه بايد در اتاق بنشينند. تعهدمان با ای‌اف‌سی اين بوده كه اتاق را ما تأمين كنيم و تجهيزات را آنها بياورند. تجهيزات را مي‌آورند. ما هم اتاق VAR را در ورزشگاه آزادي تأمين خواهیم کرد. كيومرث هاشمي و مسئولان ورزشگاه آزادي آمدند. اين اتاق الان آماده است. سهيل مهدي نيز از امكانات بازديد مي‌كند و اگر نقصي داشته باشد برطرف مي‌كنيم. هزينه ۲۰ نفر را مي‌دهيم. بازي‌هاي ليگ قهرمانان آسيا را با VAR برگزار مي‌كنيم. براي دربي بايد منتظر بمانیم و ببینیم چه اتفاقي مي‌افتد.»

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار