کد خبر: 1161050
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004s2c
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۲۳
همزمان با گزارش رسانه‌ها مبنی بر ازسرگیری درگیری‌های پراکنده در مناطق مختلف سودان با وجود تمدید توافقنامه آتش‌بس جده، شبکه الجزیره جزئیاتی از نقشه راه اتحادیه آفریقا برای حل و فصل بحران این کشور را منتشر کرد.

به گزارش جوان آنلاین به نقل از ایرنا، شبکه الجزیره درباره جزئیات نقشه راه اتحادیه آفریقا برای حل و فصل بحران و درگیری‌های خشونت آمیز در سودان اعلام کرد که این اتحادیه بر تسهیل روند رساندن کمک‌های بشردوستانه به دست شهروندان سودانی به شکل فوری از طریق گذرگاه‌های هوایی، زمینی و دریای تاکید کرد.

طبق این گزارش، یکی دیگر از بند‌های نقشه راه اتحادیه آفریقا برای حل و فصل بحران سودان؛ مشارکت کردن تمامی طرف‌ها و احزاب سودانی و غیرنظامیان در گفتگو‌ها است.

الجزیره همچنین گزارش داد که طبق این نقشه راه، یک ساز و کار گسترده بین المللی هماهنگی اقدامات برای حل و فصل بحران را بر عهده خواهد داشت.

طبق این نقشه راه، سازوکار گسترده بین‌المللی در سودان همچنین مانع مداخلات خارجی در امور داخلی سودان خواهد شد.

اتحادیه آفریقا درحالی به نقشه راهی برای حل و فصل بحران سودان دست یافته است که منابع خبری بعد از ظهر امروز خبر از آغاز دوباره درگیری‌های پراکنده در مناطق مختلف این کشور دادند.

خبرنگار شبکه الجزیره در سودان در این باره اعلام کرد حملات توپخانه‌ای شدیدی میان نیرو‌های ارتش و پشتیبانی سریع این کشور در شمال شهر ام درمان و همچنین غرب خارطوم شکل گرفته است.

درگیری‌های مسلحانه و خشونت آمیز در سودان در حالی امروز ادامه داشته است که روز دوشنبه، ارتش سودان به فرماندهی «عبدالفتاح البرهان» و نیرو‌های پشتیبانی سریع به فرماندهی محمد حمدان دقلو (حمیدتی) آتش‌بس در این کشور را برای پنج روز تمدید کردند.

این آتش بس در پی مذاکرات دوطرف درگیر در جده سودان صورت گرفت، اما امروز چهارشنبه خبرگزاری رویترز به نقل از یک منبع دیپلماتیک سودانی گزارش داد که ارتش سودان مشارکت خود در مذاکرات جده را به حالت تعلیق درآورده اصست.

آتش بس تاکنون بار‌ها در سودان اعلام شده، اما به طور روزانه توسط طرف‌های درگیر در این کشور نقض شده است.

پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار