کد خبر: 1155198
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004qWE
تاریخ انتشار: ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۰۱:۰۰

سال ۱۳۹۰ بود که مرکز خیریه مجموعه «مادر‌سادات» راه‌اندازی شد و کار خود را شروع کرد. در این مدت جهادگران این مجموعه فعالیت‌های تأثیرگذاری داشتند و علاوه بر تأمین نیاز خانواده‌های کم‌برخوردار حالا به دنبال تسهیل در امر دریافت وام‌های خوداشتغالی برای این خانواده‌ها هستند، ضمن اینکه با فرهنگ‌سازی در میان نوجوانان و جوانان، آن‌ها را به عنوان سفیران کمک‌رسان به نیازمندان راهی جامعه می‌کنند.

گروه جهادی مادرسادات تهران از گروه‌های فعال در حوزه‌های مختلف محرومیت‌زدایی است. این گروه جهادی از جمله گروه‌هایی است که با ایجاد مراکز مختلف نیکوکاری، خیریه، فرهنگی و تبلیغی و هیئت مذهبی نسبت به خدمت‌رسانی بیشتر به مردم اقدام می‌کند.
مسئول گروه جهادی مادرسادات تهران با اشاره به چگونگی تشکیل و فعالیت‌های مختلف این گروه می‌گوید: «مجموعه مادر سادات تبدیل به مجموعه قرارگاهی شده که شامل گروه جهادی، مرکز نیکوکاری، هیئت مذهبی و کانون فرهنگی- تبلیغی است.»
میثم انصاری ادامه می‌دهد: «مرکز خیریه مجموعه مادر سادات حدود ۱۲سال است راه‌اندازی شده و فعالیت‌های تأثیرگذاری در این حوزه داشته است، البته فعالیت رسمی در این زمینه از سال۹۸ آغاز شده است، ولی پیش از این تاریخ نیز برنامه‌های جهادی و امور خیریه از سوی مجموعه اجرا می‌شد.»
به گفته این جهادگر، مجوز مرکز نیکوکاری مجموعه مادرسادات در سال۱۳۹۹ صادر شده و این مرکز در حال خدمت‌رسانی به محرومان و مستضعفان در سطح استان تهران است. همچنین مجوز گروه جهادی این مجموعه نیز از سال۱۳۹۷ صادر شده و در حوزه فعالیت‌های جهادی نیز تاکنون برنامه‌های فراوانی از سوی اعضای گروه صورت گرفته است.
مسئول گروه جهادی مادرسادات تهران می‌گوید: «در حوزه جهادی، ماهانه به صورت ثابت تعداد ۵۰بسته سبد ارزاق بین نیازمندان توزیع می‌شود. همچنین احداث، بازسازی و مرمت خانه نیازمندان نیز در دستور کار اعضای گروه جهادی مادر سادات قرار دارد که در این زمینه نیز تاکنون تعداد سه واحد مسکونی برای محرومان احداث شده است.»
وی ادامه می‌دهد: «در حوزه تأمین جهیزیه نیز ورود خوبی داشتیم و طی سال۱۴۰۱ تعداد چهار جهیزیه هر کدام به مبلغ ۵۰ تا ۶۰میلیون تومان تهیه و به نوعروسان نیازمند اهدا شده است، البته تمامی هزینه‌های تهیه لوازم جهیزیه نیز از سوی مردم و خیران تأمین می‌شود.»
فعالیت‌های فرهنگی- اجتماعی در محلات
گروه‌های جهادی در طول فعالیت خود به جذب نیرو می‌پردازند. به خصوص اینکه بسیاری از شهروندان و خیران نیز بدون اینکه نامی از خود بر جای بگذارند، در کنار جهادگران حاضر می‌شوند و به پیشبرد اهداف کمک می‌کنند.
امروز بیش از ۳۰نفر به صورت ثابت در گروه جهادی مادر‌سادات فعالیت دارند. در مرکز نیکوکاری این مجموعه نیز که با همکاری کمیته امداد کار می‌کند، تعدادی از خانواده‌های بدسرپرست تحت پوشش قرار گرفته‌اند. تسهیل در امر تهیه وام‌های خوداشتغالی، معرفی خانواده‌های نیازمند به نهاد‌های مربوط، رایزنی با کمیته امداد برای بیمه نیازمندان و کار‌های دیگر از جمله برنامه‌های مجموعه در این زمینه است. مسئول گروه جهادی مادرسادات تهران می‌گوید: «در حوزه کانون فرهنگی- تبلیغی نیز بیش از ۹۰درصد برنامه‌های ما مربوط به فرهنگ‌سازی جهادی در میان نوجوانان و جوانان است. امروز تعداد ۷۰ تا ۸۰ نفر از نوجوانان و جوانان دختر و پسر تحت پوشش مجموعه ما قرار دارند. برگزاری مناسبت‌های مختلف از جمله جشن میلاد امام حسن (ع) و شب‌های قدر از برنامه‌های شاخص گروه جهادی مادرسادات است.»
وی با بیان اینکه مراسم میلاد امام حسن (ع) نیز امسال با حضور بیش از ۷۰۰ نفر از میهمانان برگزار شد، می‌گوید: «کانون فرهنگی، تبلیغی مجموعه مادرسادات بیشتر به حوزه فعالیت‌های فرهنگی- اجتماعی در حوزه محلات مختلف می‌پردازد.»
انصاری با بیان اینکه مهم‌ترین مشکل مجموعه جهادی مادرسادات این است که مکان ثابت و دائمی برای اجرای فعالیت‌های بیشتر و تأثیرگذارتر در حوزه رفع محرومیت ندارد، تأکید می‌کند: «اگر فضای لازم برای مجموعه ایجاد شود، این آمادگی را داریم تا حتی نسبت به برپایی کلاس‌های مختلف آموزشی و فرهنگی اقدام کنیم. گروه جهادی مادرسادات امکان اجرای برنامه‌های مختلف در حوزه‌های عقب‌افتادگی تحصیلی، ایجاد امکان تحصیل برای نیازمندان، برپایی کلاس‌های قرآنی و فرهنگی و تحصیلی برای محرومان و خانواده‌های کم‌درآمد را داراست، اما به دلیل فقدان مکان مناسب در حال حاضر نمی‌توان به این حوزه‌ها ورود چندانی پیدا کرد.»

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار