کد خبر: 1143713
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004nWz
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۱
امام جمعه کرج:
امام جمعه کرج، دراجلاسیه نماز استان البرز که به همت ستاد اقامه نماز البرز در تالار شهیدان نژاد فلاح کرج برگزار شد، گفت: اگر اقامه نماز درست انجام بشود،خیلی از مشکلاتی که در جامعه وجود دارد، دیگر نخواهد بود.

اجلاسیه نماز استان البرز به همت ستاد اقامه نماز استان البرز با حضور آیت الله سید محمدمهدی حسینی همدانی، نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج، دکترعبداللهی استاندار البرز و مسئولین در تالار شهیدان نژاد فلاح برگزار شد.

آیت الله حسینی همدانی با بیان اینکه اجلاسیه نماز استان البرز، جلسه میمون و مبارکی است که با نام نماز تشکیل شده است، گفت: امید است از برپاکنندگان نماز باشیم.

وی با بیان اینکه در مورد نماز غفلت و کوتاهی داریم‌، ادامه داد: در نماز ۴ هزار مسئله و حکم وجود دارد که هزار مسئله آن واجب و ۳ هزار مسئله آن مستحب است که غافلیم و آگاهی نداریم. آیت الله حسینی همدانی اضافه کرد: اگر اقامه نماز درست انجام بشود، خیلی از مشکلاتی که در جامعه وجود دارد، دیگر نخواهد بود.

امام جمعه کرج، نماز را بهترین وسیله تقرب به خدا خواند و بیان کرد: از مجموعه معارف، نماز است که ما را به قرب نزدیک می کند. وی با بیان اینکه با ملکوت نماز فاصله داریم، مطرح کرد: وقتی با خستگی نماز می خوانیم و بعد از فراغت از نماز احساس می کنیم باری از روی دوش ما برداشته شده است، این نماز نیست، ادای نماز است و ما را به معراج نمی رساند.

آیت الله حسینی همدانی، با اشاره به روایتی از پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) که فرمودند:" اگر در کنار خانه شما نهری باشد و در روز پنج نوبت خود را در آن شست و شو دهید، آیا در بدن شما چیزی از آلودگی‌ها می‌ماند؟ هرگز!" گفت: نماز وسیله شستشوی از گناهان و مغفرت و آمرزش الهی است. وی افزود: نماز کبر، غرور، تکبر، خودنمایی و ریا را می گیرد.

نماینده ولی فقیه در البرز با بیان اینکه چه کار کنیم که در نماز حضور قلب داشته باشیم؟ عنوان کرد: از ابتدای نماز باید بدانیم در مقابل چه کسی ایستاده ایم. حالت وداع در نماز داشته باشیم و فکر کنیم این آخرین نمازی است که می خواهیم بخوانیم.

به گفته آیت الله حسینی همدانی، نماز خواندن باید از روی خضوع و خشوع باشد. عظمت خدا و حقارت خودمان را درک کنیم. وی با بیان اینکه خداوند این ویژگی خضوع و خشوع را برای پیامبران قرار داده است، خاطرنشان کرد: جوانان خشوع و خضوع بیشتری در نماز داشته باشند. وی اظهار کرد: گروه هایی از افراد و مردم نماز خواندن برایشان سخت است، ریشه این امر این است که به خضوع و خشوع نرسیده اند.

در پایان آیت الله حسینی همدانی با اشاره به پیام رهبر معظم انقلاب در بیست و نهمین اجلاسیه نماز، تصریح کرد: یاد خدا که نماز مظهر کامل آن است، دل و جان را آزاد و جامعه را آباد میسازد. پیوندهای حیاتی در یک جامعه‌ی خوشبخت و خوش‌فرجام، همچون دوستی و گذشت و مهربانی و همدلی و همدردی و یاری‌رسانی و خیرخواهی و امثال آن به برکت رواج و اقامه‌ی نماز، استحکام می‌یابد.

وی افزود: صفهای نماز جماعت، صفوف به هم پیوسته‌ی فعالیت‌های اجتماعی را پدید میآورد. کانون گرم و پرشور مساجد، کانون‌های همکاری در عرصه‌ی اجتماعی را رونق می‌بخشد.

امام جمعه کرج بیان کرد: نماز، آنگاه که با احساس حضور خداوند، گزارده شود به همه‌ی عرصه‌های زندگی نورافشانی میکند و دنیا و آخرت فرد و جامعه را آباد میسازد. پدران و مادران، معلمان و استادان، اندرزگویان و راهنمایان، این حقیقت را در رابطه میان نماز و جوان، به یاد داشته باشند و وظیفه‌ ای را که بر دوش آنهاست بشناسند. مدارس، دانشگاهها، به طور ویژه دانشگاه فرهنگیان، صداوسیما و دیگر دستگاههای فرهنگ‌ساز، در شمار مخاطبان اصلی «اقیموا الصلاة» جای میگیرند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار