کد خبر: 1143708
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004nWu
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۴
رئیس سازمان جهاد کشاورزی البرز خبرداد
رئیس سازمان جهاد کشاورزی البرز گفت: البرز می‌تواند قطب تولید نهال در کشور باشد و بنا شده تا پایان سال آینده ۴۰ میلیون نهال تولید شود.

عبدالرضا بازدار با اشاره به اینکه ایران کشوری است که از لحاظ اقلیمی جزو مناطق خشک و نیمه خشک محسوب می‌شود، اظهار کرد: با توجه به این شرایط اقلیمی، توسعه فضای سبز در کشور ما با محدودیت مواجه است.

وی با اشاره به اینکه ایران از لحاظ سرانه جنگل در مقایسه با متوسط دنیا شرایط خوبی ندارد، توضیح داد: توسعه جنگل‌ها و فضای سبز، وضعیت منابع آب و شرایط خاک امروز یکی از ارکان اصلی توسعه یافتگی کشورها محسوب می‌شود.

این مسئول تاکید کرد: آب، خاک و جنگل تاثیر مستقیمی بر توسعه کشاورزی دارد یعنی جایی وجود ندارد که کشاورزی پیشرفته ای داشته باشد ولی منابع طبیعی فقیری داشته باشد.

بازدار گفت: ما هر چقدر بتوانیم بر روی منابع پایه مثل آب و خاک و جنگل کار کنیم، شاهد توسعه حوزه‌های مختلف کشاورزی خواهیم بود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی البرز با بیان اینکه در دولت سیزدهم بر حفظ و نگهداشت منابع طبیعی تمرکز زیادی شده، افزود: امیدواریم با اقدامات سازنده، شاهد بازگشت فضاهای سبز و جنگلی در مناطق مختلف کشور باشیم.

این مسئول با اشاره به ظرفیت‌های استان البرز در حوزه کشاورزی ابراز کرد: البرز می‌تواند قطب تولید نهال در کشور باشد و بنا شده تا پایان سال آینده ۴۰ میلیون نهال تولید شود..

بازدار اضافه کرد: در حال حاضر شش هزار هکتار عرصه برای جنگلکاری در استان شناسایی شده و امروز بیش از ۴۵ گونه نهال جنگلی در نهالستان کرج تولید می‌شود که ظرفیت کاشت آنها در اقلیم های مختلف وجود دارد.
وی ابراز کرد: با برنامه ریزی صورت گرفته درصددیم ظرفیت تولید نهال در استان را افزایش دهیم تا بتوانیم بخش عمده‌ای از نیاز کشور را پوشش دهیم.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار