کد خبر: 1136696
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004lho
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۹
نتایج یک نظرسنجی در میان جمهوریخواهان نشان می‌دهد که در یک رقابت رو در رو میان ترامپ و دسانتیس، فرماندار ایالت فلوریدا او را شکست خواهد داد.
نتایج جدیدترین نظرسنجی درباره انتخابات درون حزبی جمهوریخواهان برای انتخابات ریاست جمهوری 2024 آمریکا نشان می‌دهد، ران دسانتیس فرماندار جمهوریخواه ایات فلوریدا در یک رقابت رو در رو با دونالد ترامپ با 9 درصد اختلاف پیروز خواهد شد.

براساس گزارش پایگاه خبری هیل، دسانتیس که اصلیترین رقیب ترامپ برای ورود دوباره به کاخ سفید است در نظرسنجی باشگاه محافظه کار رشد 49 درصد آرا را به خود اختصاص داده است. 

این نظرسنجی همچنین نشان می‌دهد که ترامپ و دسانتیس از اقبال بیشتری نسبت به سایر نامزدها برای حضور در رقابت پایانی میان جمهوریخواهان برخوردارند. 

در این نظرسنجی که بین 7 نامزد احتمالی جمهوریخواهان برگزار شده است ترامپ با 37 درصد در مقابل 33 درصد از ران دسانتیس پیشی گرفته درحالیکه مایک پنس معاون رئیس جمهور سابق آمریکا تنها 7 درصد آرا را کسب کرده است. این نظرسنجی دارای ضریب خطای 1.8 درصدی عنوان شده است. 

ترامپ نامزدی خود را برای انتخابات ریاست جمهوری 2024 اعلام کرده اما دسانتیس هنوز رسما حضور خود را در انتخابات اعلام نکرده هرچند که انتظار بالایی وجود دارد وارد گود انتخابات شود. 

دسانتیس در اوایل ماه جاری و در جریان انتخابات میان دوره‌ای کنگره، با شکست رقیب دموکرات خود با اختلاف ۲۰ درصد رای بیشتر، بار دیگر به عنوان فرماندار فلوریدا انتخاب شد و جایگاه خود را به عنوان ستاره رو به اوج حزب جمهوریخواه آمریکا تثبیت کرد.

بر این اساس، پس از پیروزی دسانتیس در انتخابات فلوریدا، بسیاری احتمال رویارویی وی با ترامپ برای تعیین نامزد حزب جمهوریخواه در انتخابات ۲۰۲۴ زیاد می‌دانند.

پایگاه هیل اخیرا هشت نامزد رقیب ترامپ در انتخابات درون حزبی جمهوریخواهان را معرفی کرد که طبق آن که احتمال رقابت این هشت چهره در حزب جمهوری‌خواه با ترامپ برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ وجود دارد: نیکی هیلی، ران دسانتیس، مایک پامپئو، مایک پنس، تیم اسکات، لری هوگان، گلن یانگکین، آسا هاتچینسون.

منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار