کد خبر: 1136425
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004ldR
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۲
معاون اجرایی رئیس‌جمهور:
معاون اجرایی رئیس‌جمهور گفت: امروز این ۱۶ هزار طرح اشتغال‌زایی‌ای که افتتاح شد باعث ایجاد ۴۸ هزار و ۳۰۹ شغل در کشور می‌شود، در صندوق کارآفرینی امید از منابع به بهترین شکل استفاده می‌شود و در واگذاری اعتبارات دقت‌های زیادی انجام می‌گیرد تا در مسیر خود هزینه شود.
محسن منصوری معاون اجرایی رئیس‌جمهور در آیین افتتاح ۱۶ هزار طرح اشتغالزایی صندوق کارآفرینی امید که بیشترین آنها مشاغل خانگی، خرد و کوچک بود و به میزبانی شهرک صنعتی قرچک برگزار شد، اظهار کرد: از مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید بابت مجاهدت و تلاشی که در حوزه صنعت که تمام وقت خود را در حوزه اشتغالزایی گذاشتند تقدیر می‌کنم، همچنین ایام  الله دهه مبارک فجر را هم تبریک عرض می‌کنم.

وی گفت: با تلاش هایی که دولت در حوزه صنعت و اشتغال داشته به جرات و بدون اغراق می‌توان گفت در حوزه اقتصادی رو به رشد هستیم، همان طور که در حوزه تورم باید تلاش کنیم این امر کاهش پیدا کند اما صادقانه در حوزه اقتصاد و صادرات بنا بر اعلام دستگاه های نظارتی بسیار متفاوت و رو به رشد بوده  است.

معاون رییس جمهور افزود: امروز با توجه به اینکه دولت وعده داده بود یک میلیون شغل ایجاد کند این وعده تحقق یافته است و بالاتر از وعده حرکت می‌کنیم، در آینده بسیار نزدیک کنترل تورم نیز در حال انجام است و مردم به زودی آن را درک خواهند کرد.

منصوری بیان کرد: امروز این ۱۶ هزار طرح اشتغالی زایی که افتتاح شد باعث ایجاد ۴۸ هزار ۳۰۹ شغل در کشور می‌شود، در صندوق کار آفرینی امید، از منابع به بهترین شکل استفاده می‌شود و در واگذاری اعتبارات دقت های زیادی انجام می‌گیرد تا در مسیر خود هزینه شود.

وی خاطر نشان کرد: راه نجات کشور مشاغل کوچک و‌ خرد است، اگر به دنبال مشاغل بزرگ باشیم شکست خواهیم خورد، اساسا دامنه اشتغال زایی، مشاغل کوچک و خرد است، دولت به مسائل شغل و اشتغال نگاه ویژه دارد.

معاون رئیس جمهور در ادامه گفت: اگر اشتغال فعال باشد در همه عرصه ها پیشرفت خواهیم داشت و خیلی از مسائل و آسیب های اجتماعی را در جامعه مدیریت کرده ایم و  کشور به سمت امنیت پایدار حرکت کرده است.

منصوری تصریح کرد: در کشور و در بعضی از مناطق مشکل اشتغال داریم، در بعضی از مناطق هم در حوزه کارگری با مشکل کارگر مواجه هستیم.

وی یادآور شد: انقلاب اسلامی ایران دستاوردهای خوبی داشته است علی‌رغم کارشکنی های که دشمنان نظام داشتند و از بدو پیروزی انقلاب تفرقه اندازی کرده است، شما دیدید دشمن در چند ماه گذشته جنگ ترکیبی راه انداخت، در این جنگ ترکیبی حضور چند کشور اروپایی و چندین چند گروهک تروریستی دیده می‌شود که در جریان این اغتشاشات فعال بودند.

معاون رییس جمهور افزود: با حمایت مردم، از وضعیت بحرانی عبور کردیم و در وضعیت موجود در کل کشور ۲۸۰ هزار میلیارد تومان اعتبارات عمرانی قابل افتتاح است، بیش از ۸ونیم میلیارد دلار سرمایه گذاری ارزی در حوزه پتروشیمی شده و این آمار و ارقام نشان دهنده تحول اقتصادی در کشور هست و این پیشرفت و توسعه با وجود همه مشکلات و سنگ اندازی ها بوده است.

منصوری اظهار کرد: در صورتی که دشمنان نظام به کم توجهی به زنان را در طبل می کوبند و با استفاده از رسانه های معلوم الحال در خیال جریان سازی و تفرقه هستند، ۳۳ درصد اعتبارات صندوق کار آفرینی امید را بانوان دریافت کردند و این زنان به عنوان کارفرما هستند همچنین ۴۷ درصد شاغلین در این طرح ها را در کشور بانوان عزیزمان تشکیل می دهند.

منبع: مهـــر
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار