کد خبر: 1135904
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004lV2
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۲:۰۰
رئیس هیات مدیره بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام از راه‌اندازی و بهره‌برداری از ۶۵ هزار طرح اشتغال در مناطق محروم خبرداد که توانسته برای ۱۹۵ هزار نفر ایجاد کسب وکار کند.

محمود عسکری آزاد رییس هیات مدیره بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام با بیان اینکه از ابتدای سال‌جاری ۶۵ هزار طرح اشتغالزایی در مناطق محروم و کم‌برخوردار کشور توسط بنیاد برکت به بهره‌برداری رسیده است و همین تعداد طرح نیز در نوبت دریافت تسهیلات تا پایان امسال قرار دارند، گفت: راه‌اندازی این ۶۵ هزار طرح اشتغال اجتماع‌محور باعث ایجاد فرصت‌های کسب وکار برای ۱۹۵ هزار نفر از ساکنان مناطق محروم و روستایی کشور به شکل مستقیم و غیر مستقیم شده است.
وی با تاکید بر شکل‌گیری بنیاد برکت با هدف محرومیت‌زدایی در مناطق محروم و روستایی کشور ادامه داد: بر این اساس، یک مسیر بر مبنای خواست، اراده، مشارکت و همکاری مردم طرحی شده که راهی جدید در نظام مدیریتی کشور است.
عسکری آزاد تصریح کرد: راهبرد بنیاد برکت توانمندسازی و قدرت دادن به انسان‌هایی است که قدرتمند هستند، اما زمینه شکوفایی برای آن‌ها وجود نداشته است.
رییس هیات مدیره بنیاد برکت با اشاره به حضور و فعالیت این بنیاد در ۱۴ هزار روستای کشور اظهار داشت: فعالیت در این تعداد روستا و تمامی شهرستان‌ها و استان‌های کشور در حالی است که بنیاد برکت حتی یک کارمند استخدامی در استان‌ها ندارد و هیچ ساختار و تشکیلاتی را راه‌اندازی نکرده است.
وی افزود: همکاران بنیاد برکت در سطح کشور از خود مردم هستند و برای مردم کار می‌کنند. براساس این رویکرد، ظرف پنج سال اخیر ۲۶۰ هزار طرح اشتغال با ظرفیت ۷۸۰ هزار فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم در کشور ایجاد شده است.
عسکری آزاد با اشاره به راه‌اندازی گروه‌های توسعه‌ای در روستا‌ها بیان کرد: گروه‌های توسعه‌ای مشتمل بر فرمانداران، دهیاران، اعضای شورای روستا و معتمدان محلی شکل گرفته است و در حال حاضر بیش از ۶۰ هزار نفر از معتمدان محلی عضو کمیته‌هایی هستند که به بنیاد برکت کمک می‌کنند.
به گفته رییس هیات مدیره بنیاد برکت، در حال حاضر ۹۵۰ مجری و تسهیل‌گر این بنیاد در مناطق محروم و روستایی کشور در حال فعالیت هستند.
وی ادامه داد: بنیاد برکت با ۱۷ سازمان، مؤسسه و نهاد همکاری مشترک دارد و بیش از ۲۶۰ میلیارد تومان از اعتبارات لازم برای پروژه‌های اشتغال و عمرانی و زیربنایی توسط خود مردم تامین شده است.
عسکری‌آزاد از توجه ویژه بنیاد برکت به اقشار ویژه و آسیب‌پذیر اجتماعی خبرداد و گفت: ۲۲ هزار طرح اشتغال برکت برای افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور عملیاتی شده است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار