کد خبر: 1135094
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004lHy
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۱
پس از عملیات ناموفق حمله به یک کارخانه مرتبط با وزارت دفاع و تهدید ایران به دادن پاسخ متقابل، صهیونیست ها خود را آماده پاسخ احتمالی میکنند.
 
پس از حمله سه روز پیش به یک مرکز مرتبط با وزارت دفاع در اصفهان، کارشناسان و مقامات سابق رژیم صهیونیستی به صورت غیر مستقیم به نقش اسرائیل در این عملیات اشاره کردند تا برخی از رسانه های خبری به صورت مستقیم از نقش صهیونیست ها در این حمله صحبت کنند.

اکانت عبری زبان breaking news در این رابطه نوشت این تنها آغاز راه است، ایران تاوان حمایت از سازمان های مقاومت فلسطینی را می دهد. روزنامه جروزالم پست نیز از در رابطه با حمله اصفهان اعلام کرد که حمله هواپیمای بدون سرنشین به ایران در اصفهان یک موفقیت فوق العاده بوده است. همچنین تامیر هیمن بدون اینکه درباره نقش اسرائیل در این عملیات صحبتی انجام دهد، اظهار داشت که حمله به اصفهان رویداد مهمی است، چرا که تاسیسات مهمی که با حوزه نظامی و هسته ای مرتبط هستند در این استان قرار دارد. همچنین مئیر جاودانفر، با اشاره به عملیات شهادت طلبانه اخیر بر علیه صهیونیست ها در بیت المقدس گفت که این اقدام میتواند انتقام اسرائیل از ایران بابت حمایت از سازمان های مقاومت فلسطین باشد.

چرا اجازه افشای نقش ‌اسرائیل در عملیات های ضد ایرانی را می‌دهید؟ / حملات علیه ایران هیچ خللی برای آنها ایجاد نمی‌کند/ باید خود را آماده پاسخ ایران به عملیات اصفهان کنیم

اظهاراتی از این دست، در سه روز اخیر از کارشناسان، تحلیلگران و مقامات سابق رژیم صهیونیستی بیان شد که به صورت مشخصی به این واقعیت اشاره میکند که اسرائیل و به صورت مشخص، موساد در پشت این عملیات ناموفق قرار دارد. اظهاراتی که قطعا میتواند برای رژیم اشغالگر قدس تبعات و پیامد های جدی داشته باشد.

وحشت از تبعات اظهارات بیجا

اظهارات فوق، مسئله ای که همواره مورد انتقاد برخی از کارشناسان حوزه امنیتی رژیم صهیونیستی بوده است. پیشتر بن مناحم، کارشناس برجسته صهیونیستی در مسائل اطلاعاتی و حوزه غرب آسیا در رابطه با اظهارات مقامات یا تحلیلگران صهیونیست در رابطه با ارتباط اسرائیل با عملیات های ضد ایرانی گفت:

«من نمیفهمم، پس رئیس ستاد کل ارتش و سازمان سانسور نظامی کجا هستند؟ چگونه می توان به برخی از افراد اجازه داد تا نقش اسرائیل در اقدامات ضد ایرانی را افشا کنند؟ این اطلاعات حساس ملک خصوصی آنها نیست. وقت آن رسیده است که رئیس ستاد ارتش اسرائیل به امور یک سر و سامان بدهد و دنبال کننده گان این موضوعات و اطلاعات را سرزنش کند. نباید با افشا سازی های خود انگشت در چشم ایرانیان کنیم. ایرانیان، به ویژه رهبر عالی ایران، آیت الله خامنه ای و ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران، نسبت به عزت ملی خود بسیار حساس هستند. آیا مجبورید ایرانیها را از طریق اعلام عملیات موساد تحریک کنید؟ انتظار می رود که اسرائیل از این امر آسیب ببیند.»

آمریکایی ها از شدت ترس، عملیات را گردن صهیونیست ها انداختند!

رویترز به نقل از سرتیپ «پاتریک رایدر»، سخنگوی پنتاگون اعلام کرد به نظر می رسد تل آویو پشت حمله اخیر هواپیمای بدون سرنشین به یک مجتمع صنعتی نظامی در ایران بوده است و افزود که درعین حال هیچ نیروی نظامی آمریکایی در حمله مذکور به ایران دخیل نبوده است.

همچنین روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی به این مسئله اشاره کرد که سازمان موساد اسرائیل پشت حمله ریز پرنده ها به تاسیسات مرتبط با وزارت دفاع ایران قرار دارد و مسئولیت این عملیات را به گردن صهیونیست ها انداخت. وال استریت ژورنال نیز گزارش داد رژیم صهیونیستی پشت حمله تروریستی شکست‌خورده به مرکز مرتبط با وزارت دفاع ایران در اصفهان قرار داشته است.

چرا اجازه افشای نقش ‌اسرائیل در عملیات های ضد ایرانی را می‌دهید؟ / حملات علیه ایران هیچ خللی برای آنها ایجاد نمی‌کند/ باید خود را آماده پاسخ ایران به عملیات اصفهان کنیم

این واکنش سریع آمریکایی ها به حمله اخیر در اصفهان و اعلام مستقیم این موضوع که آمریکا و نیروهای آمریکایی هیچ نقشی در این حمله نداشته اند، مؤید یک واقعیت و آن ترس و نگرانی آمریکایی ها از پاسخ تلافی جویانه ایران است که قبلا بارها طعم آن را چشیده اند. نظامیان آمریکایی در منطقه در سال های اخیر به صورت مستمر و سایه تهدید و ناامنی بوده اند و ژنرال های آمریکایی علاقه ای ندارند که شرایط خود را از چیزی که در حال حاضر است، ‌ بدتر کنند. آنها به خوبی میدانند که نباید با طناب صهیونیست ها وارد چاه تقابل با ایران شوند، خصوصا در مسئله ای این چنینی که حمله به مرکز مورد نظر شکست خورده و هیچ دستاوردی برای آنها در این رابطه وجود ندارد.

حملات تاثیری بر پیشرفت های ایران ندارد

در طرف دیگر ماجرا، کارشناسان برجسته و مطرح رژیم صهیونیستی از جمله افرادی مانند عاموس یادلین، رئیس سابق سازمان آمان ارتش اسرائیل، معتقدند که حملات این چنینی، حتی در صورت موفقیت، هیچ تاثیری بر عملکرد ایران در حوزه های علمی، هسته ای و نظامی نخواهد داشت و در درازمدت ایران برنامه های خود را تسریع می کنند و آنها را به سایت های زیرزمینی محافظت شده تر منتقل می کنند و این اقدامات و حملات صرفا میتواند حجم زیادی از خشم و عصبانیت برای ایران ایجاد کند و این امر آنها را وادار به واکنش در برابر اسرائیل خواهد کرد، واکنشی که مسئولان رژیم صهیونیستی به خوبی میدانند توانایی تحمل تبعات سنگین آن را نخواهند داشت.

چرا اجازه افشای نقش ‌اسرائیل در عملیات های ضد ایرانی را می‌دهید؟ / حملات علیه ایران هیچ خللی برای آنها ایجاد نمی‌کند/ باید خود را آماده پاسخ ایران به عملیات اصفهان کنیم

برخی از تحلیلگران عبری زبان با صراحت این موضوع را بیان کرده اند که مسائلی مانند حوزه هسته ای ایران، ‌ هیچ راه حل نظامی ندارد و نخواهد داشت و چنانچه دست به یک اقدام نظامی علیه ایران زده شود، این تقابل منحصر میان ایران و اسرائیل نخواهد بود، بلکه کشورهای متحده ایران و سازمان های مقاومت نیز به این جنگ ورود کرده و سراسر منطقه غرب آسیا برای صهیونیست ها ناامن خواهد شد. به عقیده آنها چنین حمله ای حتی مشروعیت بین المللی نخواهد داشت و کشورهای جهان رژیم صهیونیست را بخاطر انجام چنین اقدامی که پیامد های ویرانگری برای منطقه و جهان خواهد داشت، سرزنش خواهند کرد.

باید خود را آماده پاسخ ایران کنیم

بلافاصله پس از ارزیابی رسانه ها و کارشناسان خارجی و داخلی مبنی بر قرار داشتن موساد در پشت حمله مذکور و اظهارات یک مقام ایرانی در مصاحبه با شبکه الجزیره مبنی بر اینکه «نشانه‌های اولیه حاکی از دست داشتن رژیم صهیونیستی در این تهاجم ناموفق است و اسرائیل بخوبی می‌داند که پاسخ آن را دریافت خواهد کرد و این همان چیزی است که پیش از این نیز، به دور از هر گونه سروصدا و اظهارنظرهای متوالی اتفاق افتاده است. کسانی هستند که با آتش بازی می‌کنند. ما تردیدی نداریم که اگر برای آغاز یک جنگ منطقه‌ای تصمیم بگیرند؛ خودشان نخستین کسانی هستند که خواهند سوخت»، رسانه های صهیونیستی اعلام کردند که سازمان های امنیتی اسرائیل، خود را برای پاسخ ایران آماده میکنند و سطح هشدار و آماده باش را افزایش میدهند.

چرا اجازه افشای نقش ‌اسرائیل در عملیات های ضد ایرانی را می‌دهید؟ / حملات علیه ایران هیچ خللی برای آنها ایجاد نمی‌کند/ باید خود را آماده پاسخ ایران به عملیات اصفهان کنیمخبرنگار صهیونیستی:
سازمان های امنیتی اسرائیل خود را برای پاسخ احتمالی ایران آماده میکنند

عاموس یادلین، ژنرال سابق و برجسته رژیم صهیونیستی در این رابطه میگوید: «حملات به اهداف ایرانی در منطقه، از جمله حمله به یک کاوران در مرز عراق و سوریه، تهران را به تصمیم گیری برای پاسخ به اسرائیل با انجام اقدامات انتقام جویانه و بازدارنده می رساند، همانطور که قبلاً در گذشته انجام داده است. از نظر اطلاعاتی و عملیاتی باید برای پاسخ ایران آماده باشیم. ایران میتواند در صحنه های گوناگونی پاسخ دهد، پاسخ در دریا، شلیک موشک یا پرتاپ پهپاد از سوریه، لبنان، عراق و یمن، حملات سایبری، حمله به اهداف اسرائیلی و یهودی در خارج از اسرائیل یا با اقدام مستقیم از سوی ایران. در برخی موارد ایران نیز برای ایجاد فاصله بین واشنگتن و بیت المقدس به حمله به پایگاه های نظامی آمریکا متوسل شده است که این احتمال هم اکنون نیز وجود دارد.»

باتوجه به آگاه صهیونیست ها از عواقب اقدامات خود علیه ایران و هشدار مقامات ایرانی مبنی بر محاسبات اشتباه از سوی صهیونیست ها و انجام اقدامات خرابکارانه، باید دید مقامات اسرائیلی کماکان در توهمات خود باقی میمانند یا تنها وقوع یک اتفاق غیر مترقبه در سرزمین های اشغالی میتواند آنها را از توهم در بیاورد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار