کد خبر: 1135092
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004lHw
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۸
مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای خراسان رضوی :
 مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای خراسان رضوی گفت: مجتمع‌های خدماتی رفاهی بین‌راهی خراسان رضوی واگذار شد‌.
سیده سمیه ناصری

جعفر شهامت افزود : 55 مجتمع خدمات رفاهی بین راهی در استان وجود دارد و 136 مجتمع نیز با دریافت موافقت اصولی در مراحل مختلف کاری عملیات عمرانی است. میانگین ساخت و بهره برداری از این مجتمع‌ها چهار سال بوده و امیدواریم حداکثر تا دو سال آتی شاهد وجود تعداد مجتمع های مورد نیاز زائران در سطح استان باشیم.
به گفته وی، تمرکز اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای خراسان رضوی در بخش فعالیت خدمات مجتمع های بین راهی بوده و به همین دلیل از دو سال پیش انجمن صنفی مجتمع های خدمات رفاهی بین راهی استان تشکیل شده است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی اظهار کرد: 80 درصد از زائران و مسافران استان با ماشین های شخصی خود به این خطه سفر می‌کنند و 12 درصد نیز با وسایل حمل و نقل عمومی و ناوگان جاده‌ای وارد استان می شوند و این نشان می‌دهد که 92 درصد از زائران و مسافران کل استان از طریق تردد جاده‌ای به این ناحیه از کشور سفر می‌کنند.
شهامت از مجتمع‌های خدماتی رفاهی بین‌راهی به عنوان وظیفه حاکمیتی واگذار شده به بخش خصوصی یاد کرد و افزود: با فراز و فرودهای بسیاری که وجود دارد و هم اکنون به واحدهای انفرادی بین راهی مجوزی ارائه نمی‌شود باید الگوهای جدیدی را به مدیریت این مجتمع‌ها وارد کنیم تا بتوانند به عملکرد اقتصادی مناسبی دست یابند.
وی تصریح کرد: با نزدیکی به ایام نوروز و آماده شدن استان برای میزبانی از زائران علی بن موسی الرضا(ع) ما نیز باید با رفع مشکلات و معضلاتی که در مجتمع های خدمات رفاهی بین راهی داریم همچون بهبود وضعیت سرویس بهداشتی مجتمع، نمازخانه، بهبود کیفیت خدمات رستوران و افزایش خدمات موجود در مجتمع های رفاهی، همچون جایگاه‌های سوخت، مجتمع‌های ایمن فروشگاهی برای تردد کودکان، ارائه خدمات معاینه فنی و از این قبلی می‌توان به بهبود عملکرد اقتصادی و چرخه مدیریتی این مجتمع‌ها کمک کند.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی افزود: اقتصادی سازی مجتمع ها اهمیت بسیاری دارد و می توان با اجرایی کردن، پیشنهادات مولد و متناسب با شأن مجتمع گسترش خدمات را به همراه داشت.
به گفته شهامت برای مجتمع های خدمات رفاهی سهمیه تسهیلات دولتی تعیین شده برای استان 26 میلیارد و 500 میلیون تومان است، البته این تسهیلات کاملا جذب شد و پیگیر جذب تسهیلات مازاد سایر استان‌های کشور برای استان هستیم.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار