کد خبر: 1134895
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004lEl
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۶:۵۶
مسئول دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات لرستان:
سپهوند، با بیان اینکه جهاد تبیین لازمه مقابله با توطئه های دشمن است، گفت: اید با آگاهی بخشی در جامعه وا بیان ابهامات جلوی توطئه های دشمن گرفته شود.

به گزارش جوان از لرستان، تیمور سپهوند، ظهر امروز، در همایش 300 نفری بصیرتی با موضوع جهاد تبیین بین ناظران ایثارگر خرم آباد و چگنی اظهارداشت: افرادی که در انتخابات آینده به کارگیری می شوند، حتما باید در کلاس های آموزشی شرکت کنند.

مسئول دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات لرستان با اشاره به اینکه با توجه به اصلاح قانون انتخابات، افزود: جلوی خرید و فروش رای و برگزاری مهمانی ها از سوی کاندیداها گرفته می شود و همچنین در بحث بودجه تبلیغ انتخابات برای آنان سقف مشخص شده است که اگر بیش از آن مبلغ هزینه شود تخلف به حساب می آید.

وی عنوان کرد: تعیین سقف مشخصی برای هزینه کردن در عرصه تبلیغات انتخابات سبب کنترل تبلیغات شده و در این راستا مسئولیت سنگینی بر دوش دفاتر نظارت گذاشته شده است و این مسئولیت هم بر روند تبلیغات و جلوگیری از تخلفات تاثیرگذار است.

سپهوند افزود: در شورای نگهبان کمیته ای تشکیل شده است به به نام کمیته صیانت از رفتار و کردار و مواضعی که برخی از کاندیداها و برخی از نمایندگان دارند، در این کمیتنه رصد می شود. وی ادامه داد: این کمیته فعالیت خود را شروع کرده  و برخی از افرادی که تخلفاتی داشتند، به این کمیته احضار شدند و تذکرات لازم داده شده است، شورای نگهبان و دفاتری که در شهرستان ها فعالیت دارند در قبال موضع گیری این افراد بی تفاوت نیستند.

سپهوند با بیان اینکه برخی افراد از روی نادانی، ناآگاهی، غفلت و یا از روی عمد خلافی داشته اند، بیدار شوند، عنوان کرد: این نظام که خون بهای هزاران شهید است، هزاران شهیدی که از سال 42 تا سال 57 و از سال 57 تاکنون به شهادت رسیدند، مجروح و جانباز شدند، همه ما در قبال خون شهدا مسئول هستیم و به این سادگی نیست که برخی به ارزش های جمهوری اسلامی تعرض داشته باشند.

وی با بیان اینکه امیدواریم بتوانیم به وظیفه خود عمل کنیم، گفت: مهم ترین وظیفه ناظرین شورای نگهبان در مقابل برخی جریانات، افراد و موضع گیری  این است که احساسی و هیجانی برخورد نکنند و به صورت منطقی موارد مستند سازی در پرونده آنها ثبت شود.

سپهوند خاطرنشان کرد: همه ما در عرصه جهاد تبیین رسالت خطیری بر دوش داریم و البته وظیفه روحانیت سنگین تر است چون در مسائل دینی، فرهنگی و اجتماعی، اشراف بیشتری دارند باید در جهاد تبیینی که رهبر معظم انقلاب فرمودند، حضوری فعالانه داشته باشند.

وی تصریح کرد: اساتید حوزه و دانشگاه باید به صورت منطقی حیله ها و توطئه های دشمن را مطرح کنند و مردم و افکار عمومی را آگاه کنیم، اگر آگاهی و معرفت افزایی صورت گیرد، توطئه های دشمن خنثی می شود.

مسئول دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات لرستان با بیان اینکه یکی از توطئه های مهم دشمن در حوادث اخیر این بود که فضای امنیتی دراز مدت، طولانی و مداوم را در کشور به وجود بیاورد، ناامنی ایجاد کند و   نتیجه ناامنی تعطیل شدن مراکز فرهنگی و دانشگاه ها، مراکز اقتصادی، مراکز تولیدی و کسب و کار مردم بود، گفت: هدف دشمن از این اتفاقلات این بود که در مقابل نیروهای رزمنده و بسیجی بخواهند عکس العمل محکم داشته باشند و مجروحین و کشته سازی به وجود بیاید و از این کشته سازی دشمن بخواهد تبلیغات خود را به کار گیرد.

وی ادامه داد: هدف دشمن این بود در این جریانات فضای مجازی، اینترنت و ماهواره ها را علیه نظام فعال کند و در راستای براندازی انظام اقدام کند، اما نظام اسلامی در مقابل اینها حضور فعال داشتند و با تصمیم گیری های به موقع توطئه دشمن خنثی شد.

سپهوند تأکید کرد: بدانید دشمن در اتاق های فکرش برنامه ریزی می کند تا در زمانی دیگر باز شعله های آتش خود را علیه نظام روشن کند که حضور فعالانه، تبیین ابهامات و مشکلات می تواند توطئه های دشمن را خنثی و آنان را مایوس نماید.

برچسب ها: انتخابات ، نظارت ، قانون
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار