کد خبر: 1134706
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004lBi
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۰
بیت‌المال‌خوران مستطیل سبز در بهارستان
اگر قرار باشد مجسمه یا تندیسی از زیاده‌خواهی ساخته شود بدون تردید فدراسیون فوتبال و مدیران فوتبال ایران بهترین الگو برای آن هستند. تفاوتی هم نمی‌کند که کجای فوتبال مشغول لفت و لیس باشند. در فدراسیون یا در باشگاه‌ها، اشتهای بیت‌المال‌خوریشان چنان سیری‌ناپذیر است که روی تمام مفسدان و بیت‌المال‌خوران را سفید کرده‌اند.
فریدون حسن
 
همین ابتدا بگوییم که جای بسی تأسف است که وزرات ورزش تمام‌قد پشت این مجموعه فاسد ایستاده و تأسف‌بارتر اینکه وکلای ملت در بهارستان هم به جای پیچاندن گوش این مدیران فاسد می‌نشینند کنارشان و به زیاده‌خواهی‌های آن‌ها گوش می‌دهند. مهدی تاج و مدیران فوتبال همه را به بازی و به مسخره گرفته‌اند. یک‌شنبه صبح تاج، اعوان و انصارش را جمع کرد و برد مجلس. رفتند و همان حرف‌هایی را که طی یک ماه اخیر بار‌ها تکرار کردند در مجلس هم گفتند. رفتند که از بیت‌المال مردم بی‌نوای ایران بیشتر بکنند و جیب دلال‌های فوتبال و بازیکنان میلیاردی‌بگیر و خودشان را بیشتر پر کنند.
 
آن‌ها طوری حرف زدند و از لزوم توجه به فوتبال گفتند که انگار با دسته کور و کر‌ها طرفند. البته منظورمان مردم و علاقه‌مندان به فوتبال هستند، والا بهارستان‌نشینان که فقط نشستند و گوش دادند و برخلاف سروصدا‌های قبلی شاید تأیید هم کردند که این قماش بیت‌المال‌خور بتوانند بیشتر از همیشه جیب مردم را خالی کنند.
بهانه‌ها مختلف بود، از آوردن سیستم کمک‌داور ویدئویی بگیرید تا انتخاب سرمربی تیم ملی و البته پرونده ویلموتس که روز یک‌شنبه در مجلس عنوان شد فدراسیون در آن مقصر نبوده است! رئیس فدراسیون فوتبال در مجلس همان حرف‌های تکراری و بهانه‌هایی را که در خصوص وضعیت فوتبال طی یک ماه اخیر زده بود تکرار کرد، مثل اینکه VAR را از فصل بعد می‌آوریم و انتخاب سرمربی تیم‌های ملی و امید را با سرعت و دقت پیگیری می‌کنیم. حرف‌هایی که پیش از این هم زیاد شنیده بودیم و همه می‌دانیم که آخر و عاقبت کار به کجا می‌کشد. آخرش ثبت یک شکست تاریخی دیگر در جام ملت‌های سال آینده قطر است، به همین راحتی، آن هم با هدر دادن میلیارد‌ها میلیارد تومان پول مردم ایران.
 
اما این فقط تاج نبود که در مجلس افاضات فرمود. مدیران باشگاه‌های همیشه بدهکار هم بودند که رفته بودند تا بیشتر بگیرند. نمونه‌اش علی فتح‌الله‌زاده، مدیرعامل استقلال متخصص ترکاندن بمب! حرف‌هایش اوج زیاده‌خواهی است، وقتی می‌گوید: «باید ۲۱۰ میلیارد تومان بدهید تا استقلال حرفه‌ای شود.» ۲۱۰ میلیارد بدهیم که بریزی به پای یک مشت فوتبالیست مفت‌خور به اسم ستاره تا بروند مست و لایعقل هر غلطی که می‌خواهند بکنند و بعد هم لگدپراکنی کنند به کشور و نظام؟!
وقاحت هم حدی دارد که البته فوتبالی‌جماعت اصلاً حدو مرزی برای آن قائل نیست، وقتی همین فتح‌الله‌زاده می‌گوید: «ما مثل پرسپولیس ۲ تا ۳ میلیون دلار طلب از فیفا به خاطر تحریم‌ها داریم. ما از شما دولتی‌ها خواهش می‌کنیم این پول داده شود و سپس شما از طریق مراجع قانونی وقتی پول گرفته شد، آن را بردارید.»
راستی کسی در مجلس و در بین تمام آن نمایندگانی که می‌گفتند جلوی بیت‌المال‌خوری فوتبالی‌ها را می‌گیریم، پیدا نشد از مدیرعامل استقلال بپرسد با آن همه پول فروش سهام چه کردید که حالا درخواست چنین مبالغی را دارید و تازه وعده سرخرمن هم می‌دهید؟! همین مدیران استقلال پول فروش سهام را چنان حیف و میل کردند که همه معطل چگونگی آن مانده‌اند. پولی که از اول قرار بود صرف کار‌های زیربنایی و استعدادیابی و پرورش نوجوانان شود، اما برای عقد قرارداد‌های میلیاردی و بدهی‌ها خرج شد و یک آب هم رویش، تازه نمی‌خواهیم بگوییم که چقدرش را هم ...
 
یک‌شنبه صبح تاج و تیمش رفتند مجلس و با وقاحت تمام درخواست کردند که میلیارد‌ها تومان به آن‌ها بپردازند، پیشنهاد هم دادند برای اینکه بدون واسطه بیت‌المال را هدر دهند بهتر است اعتبار مستقیم به فدراسیون فوتبال تخصیص داده شود تا بتوانند راحت‌تر پول‌ها را بالا بکشند و مجبور نباشند به دیگران پاسخ بدهند. تا دلتان بخواهد هم آدرس اشتباه دادند. گفتند در باشگاه‌های بزرگ دنیا به سبب شیوع کرونا دولت‌ها جلو آمدند و کمک کردند، در‌حالی‌که همه علاقه‌مندان به فوتبال می‌دانند که باشگاه‌های حرفه‌ای دنیا هیچ ارتباطی با دولت‌ها ندارند و کاملاً خصوصی اداره می‌شوند. همین باشگاه‌ها در دوران کرونا حتی قرارداد‌های ستاره‌های جهانی خود را هم کم کردند. اینجا، اما زیاده‌خواهی مدیران بیت‌المال‌خور فوتبال تمامی ندارد تا جایی که حتی در مجلس و خانه ملت علناً آن را فریاد می‌زنند و سهم‌خواهی می‌کنند از پولی که هیچگاه حقشان نبوده، ولی همیشه آن را بالا کشیده‌اند بدون اینکه کوچک‌ترین دستاوردی برای ورزش کشور داشته باشند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار