گاز ۱۰ هزار مشترک ویلا‌های خالی از سکنه در مازندران قطع شد
کد خبر: 1131199
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004kH9
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۹
 مدیرعامل شرگت گاز مازندران گفت: طبق پایش و بررسی‌های صورت گرفته به منظور پایداری جریان گاز و مدیریت مصرف انرژی تاکنون گاز ۱۰ هزار مشترک ویلا‌های خالی از سکنه در استان قطع شده است.

قاسم مایلی رستمی افزود: رصد بخش اجرایی شرکت گاز استان از ویلا‌ها همچنان ادامه دارد و در صورتی که این سکونتگاه‌ها براساس ارزیابی کارشناس مربوطه خالی از سکنه تشخیص داده شود، بلافاصله قطع خواهد شد.

وی با بیان این که، در زمان حاضر گاز ۱۸۰ واحد صنعتی استان مازندران باهدف مدیریت مصرف انرژی در بخش خانگی قطع است، ادامه داد: این واحد‌ها طبق مکاتبات انجام شده تنها مجاز به استفاده سوخت جایگزین گازوئیل خواهند بود.

مدیرعامل شرگت گاز مازندران تصریح کرد: در زمان حاضر شبکه گاز در بخش خانگی، نانوایی‌ها و دیگر اصناف و همچنین حوزه تجاری و خدماتی وصل است و از زمان شروع موج سرما تاکنون قطعی گاز در این بخش‌ها نداشتیم.

مایلی رستمی با اشاره به پایداری شبکه گاز در بیشتر نقاط استان افزود: براساس ارزیابی‌های انجام شده در زمان حاضر در شهرستان‌های آمل، بابل، بهشهر و گلوگاه با افت فشار گاز مواجه هستیم که از عموم مردم استان می‌خواهیم برای جلوگیری از قطعی در مصرف گاز صرفه جویی حداکثری داشته باشند.

وی اضافه کرد: در ۲۴ ساعت گذشته شهروندان مازندران ۳۳ میلیون متر مکعب گاز مصرف کردند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه روز گذشته آن یک میلیون متر مکعب کمتر است.

مدیرعامل شرگت گاز مازندران با اشاره به از سرگیری مجدد فعالیت برخی جایگاه‌های سوخت CNG در برخی از نقاط استان، گفت: چهار جایگاه سوخت CNG در ساری، کیاسر، رامسر و قائمشهر به صورت موقت بازگشایی شد، اما در صورت افت فشار گاز امکان تعطیلی دوباره این جایگاه‌ها وجود دارد.

در حال حاضر حدود ۶۵۰ هزار خانوار شهری استان برابر با ۹۹.۹ درصد و ۴۴۵ هزار خانوار روستایی معادل ۹۵درصد به شبکه گاز سراسری وصل هستند.

منبع: ایرنا
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار