ثبات داعش - محور سنتکام در حمایت تروریست‌ها
کد خبر: 1117880
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004goK
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۰
هادی محمدی

دو شنبه صبح نیرو‌های پهپادی و موشکی سپاه، پس از تذکرات رسمی تکراری به مقامات اقلیم کردستان و بغداد برای خلع سلاح تروریست‌های رنگارنگ کومله، دموکرات منافق و جاسوس‌های اسرائیلی و انگلیسی و امریکایی در حاشیه مرز‌های ایران که وظیفه تبدیل آشوب‌ها به اقدامات تروریستی وسیع‌تر را عهده‌دار هستند، پایگاه‌ها و مقر‌های آن‌ها در چندین نقطه در سلیمانیه و اربیل را هدف قرار دادند. ادبیات واکنش مقامات اقلیم، مرکز سنتکام امریکا و دفتر سازمان ملل در بغداد کاملاً یکسان است و واکنش قانونی و مشروع ایران را عامل بی‌ثباتی در عراق و منطقه عنوان کردند. این واکنش‌های یکسان، مفهوم و پیام روشنی دارند و نشان می‌دهند ادار‌ه‌کنندگان اصلی آشوب و تروریسم در ایران، چه کسانی هستند و ابزار‌های آنان، کدام جریان‌ها هستند. در واقع کومله، دموکرات، منافقین و رسانه‌های تروریست‌پرور و اجاره‌ای، لایه جدید راهبرد جنگ نیابتی-داعشی‌محور، علیه ایران، برای تغییر موازنه ورشکسته امریکایی، در قبال تحولات منطقه‌ای است. روح نظریه رئالیستی حاکم بر حکمرانان امریکایی و غربی، که قدرت را محور هژمونی‌سازی قرار داده، جنگ‌افروزی و ترویج و حمایت از تروریسم و استفاده ابزاری از سازمان‌های بین‌المللی و مداخله‌گری را مباح می‌داند. باید همراه با مجریان این نظریه به زباله‌دان تاریخ تفکر در روابط بین‌الملل ریخته شود. بیانیه سنتکام در مورد گوشمالی مقر‌های تروریستی در اقلیم کردستان، به مفهوم اصرار بر رویکرد داعشی-تروریستی در سطح منطقه است و ثبات امریکایی را در آزادی عمل گروه‌های تروریستی می‌داند. غافل از اینکه این اصرار به معنی این است که این تروریست‌ها و مقر‌های سنتکام که دارای ماهیت واحدی هستند، عامل بی‌ثباتی و ناامنی و جنگ‌افروزی برای غارت منطقه هستند و باید لوث وجودشان از منطقه جارو شود.
این گردنکشی و قلدری استعماری حد و مرز ندارد و سفیر امریکا در بغداد، به نخست‌وزیر جدید این کشور هشدار داده که اگر ساختار‌های امریکایی‌ساخته را دستکاری کند، با موج تظاهرات جدید روبه‌رو می‌شود! قبیله حاکم بر اربیل با حمایتگری از تروریست‌های کومله و دموکرات، نمی‌تواند وعده‌های تضمینی اسرائیلی – امریکایی و انگلیسی را برای بقای خود کسب کند و با اصرار بر این رویکرد حفظ تروریست‌ها در کنار مرز ایران، کاخ‌های ساخته شده از تاراج اموال مردم کرد را به هدف‌های بعدی لانه‌های تروریستی تبدیل خواهد کرد.
ماهیت تروریستی و رسوا و ورشکسته غربی در تمامی جهان به دلیل تنگنا‌های راهبردی در حال تکرار است و مزدوران ملکه در لندن به راحتی و برخلاف کنوانسیون‌های حقوقی به سفارت ایران حمله و به پرچم ایران اهانت می‌کنند و بوق‌های فتنه و نفاق بی‌بی‌سی و اینترنشنال و من‌و‌تو که همگی حرامزادگان رسانه‌ای ملکه هستند، از این مزدوران قهرمان می‌سازند. داعشی شدن رویکرد‌های انگلیسی و امریکایی و آلمانی و فرانسوی و همه جنگل نشینان و غارنشینان وحشی فقط یک بازگشت به ماهیت اصلی غربی‌ها و غرب وحشی را اثبات می‌کند و حاصلی جز رسوایی و خسارت برایشان ندارد.
چقدر جالب است که «ابو اره» سعودی با توجیه اینکه به نخست‌وزیری عربستان منسوب می‌شود، مشمول مصونیت حقوقی و امنیتی می‌شود، ولی یک مقام عالی‌رتبه نظامی ایران (شهید سلیمانی)، در کشور ثالث به عنوان میهمان رسمی دولت، در ادبیات نفاق‌گونه امریکایی مصونیت نداشته و وحشیانه و داعش‌وار ترور می‌شود. جنگ احزاب امریکایی علیه ایران، آلمان را نیز به رویکرد «نازیستی» وادار کرده تا با ژست نخ‌نمای حقوق بشری علیه ایران، نقش بین‌المللی پیدا کند. همانگونه که رئیس فعلی فیفا اعتراف کرد، اروپا و امریکا و همه متحدان آن، هزاران سال بابت جنایات حقوق بشری و تروریستی، باید عذرخواهی کنند و مجازات شوند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار