تاکید معاون وزارت علوم بر حمایت دانشگاه‌ها از دانشجویان متاهل
کد خبر: 1116337
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004gPR
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۴۰۱ - ۰۴:۰۰
معاون آموزشی وزیر علوم تحقیقات و فناوری گفت: رشته‌های جدیدی که در دانشگاه‌ها تاسیس می‌شود باید در مسیر ایجاد اشتغال دانشجو باشد. دانشگاه‌ها باید به فکر حمایت از دانشجویانی که در حین تحصیل خانواده تشکیل داده اند نیز باشند و از آن‌ها حمایت کنند.

قاسم عابدینی معاون آموزشی وزیر علوم تحقیقات و فناوری در نشست با مدیران و اساتید منتخب دانشگاه ارومیه، به منظور تبیین برنامه راهبردی تحول در آموزش عالی کشور، گفت: تطبیق امایش سرمزمینی و امایش اموزش عالی اساس علم نافع است و ما در سند تحول این امر را لحاظ کردیم.

وی در این نشست با اشاره به سابقه تاریخی ایران در تمدن سازی، گفت: طبق فرمایش مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب، محور‌های اصلی توسعه کشور جوانان و علم هستند که همین‌ها زمینه تمدن سازی است. ما نیز در برنامه راهبردی تحول آموزش عالی کشور این موارد را محور قرار دادیم، چون معتقدیم دانشگاه‌ها نقش مهمی در تمدن سازی دارند.

معاون آموزشی وزیر علوم در ادامه با اشاره به این نکته که دانشگاه‌ها قوه عاقله جامعه هستند، بیان کرد: باید بیش از پیش به دانشگاه‌ها توجه شود. دانشگاه‌ها نیز باید برنامه‌ها و پایان نامه‌های خود را نیاز محور کنند. دانشگاه‌ها باید در جامعه نقش آفرین و نفع رسان باشند. بر همین اساس ماموریت‌های دانشگاه طبق طرح تحول آموزش عالی، نیاز محور منطقه است.

وی افزود: دانشگاه‌ها باید حکمت محور بشوند. حکمت به معنی خیر کثیر. دانشگاه‌ها باید حکیم تربیت کنند. دانشجویی که از دانشگاه فارغ التحصیل می‌شود باید در مسیر توسعه کشور گام بردارد.

معاون وزیر علوم افزود: رشته‌های جدیدی که در دانشگاه‌ها تاسیس می‌شود باید در مسیر ایجاد اشتغال دانشجو باشد. دانشگاه‌ها باید به فکر حمایت از دانشجویانی که در حین تحصیل خانواده تشکیل داده اند نیز باشند و از آن‌ها حمایت کنند.

عابدینی در پایان گفت: جریان تحولی کاملا روشن است. ما از مسیری که در آموزش عالی هست به مسیر جدید چرخش ایجاد می‌کنیم.

در ابتدای این جلسه علیجانپور رئیس دانشگاه ارومیه نیز گزارشی از وضعیت و پتانسیل‌های دانشگاه ارومیه و همچنین اقدامات شاخص یک ساله این دانشگاه از زمان استقرار دولت سیزدهم بیان کرد.

منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار