وزیر خارجه آلمان: ایران مفاد توافق هسته‌ای را نقض می‌کند
کد خبر: 1115991
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004gJr
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۴۰۱ - ۰۰:۰۹
در کنفرانس خبری با گروسی در برلین
وزیر امور خارجه آلمان در ادامه اظهارات بی‌اساس درباره برنامه هسته‌ای کشورمان، مدعی شد که ایران تقریباً تمام مفاد توافق هسته‌ای را نقض می‌کند.

«آنالنا بائربوک» وزیر امور خارجه آلمان در نشست خبری مشترک با رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در برلین و در ادامه اظهارات بی‌اساس غرب درباره برنامه هسته‌ای کشورمان، مدعی شد که ایران تقریباً تمام مفاد توافق هسته‌ای را نقض می‌کند.

بائربوک ادعا کرد: نباید اجازه داد ایران به سلاح هسته‌ای دست پیدا کند. ایران به صورت روشمند، توافقنامه هسته‌ای را نقض کرد و به محدودیت‌هایی که آژانس بین المللی انرژی اتمی تعیین کرده بود، پایبند نبوده است. بازرسان آژانس باید به سایت‌های هسته‌ای ایران بازگردند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر گفت‌وگویی با ایران در جریان نیست.

وزیر خارجه آلمان افزود: شورای حکام آژانس فردا به قطعنامه‌ای که از ایران می‌خواهد به همکاری بازگردد، رأی خواهد داد.

گفتنی است که پس از اجازه ایران، قرار است طی دو هفته آینده، یک هیئت فنی از آژانس به تهران سفر کند.

آلمان طی روز‌های اخیر با حمایت از اغتشاشگران در ایران، اظهارات مداخله جویانه‌ای را علیه کشورمان مطرح کرده است.

وزیر امور خارجه آلمان در ادامه درباره اوکراین افزود: تهاجم روسیه علیه اوکراین بی سابقه است و ایمنی و امنیت هسته‌ای را تهدید می‌کند. تصور نمی‌کردیم یک کشور تا این اندازه غیر مسئولانه عمل و از یک نیروگاه هسته‌ای به عنوان اهرم فشار در درگیری استفاده کند. نیروگاه هسته‌ای زاپروژیا بخشی از اوکراین است و نیرو‌های روسی باید از این نیروگاه و سراسر اوکراین عقب نشینی کنند.

رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی هم در این نشست مشترک خبری گفت: نیروگاه هسته‌ای زاپروژیا بخشی از اوکراین است و نمی‌تواند هدف نظامی باشد.

برچسب ها: توافق هسته ای
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار