روستای عراقیب در فلسطین برای دویست و نهمین بارتخریب شد
کد خبر: 1115802
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004gGo
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۲
در ادامه جنایت های رژیم صهیونیستی؛
روستای فلسطینی العراقیب برای دویست و نهمین بار متوالی مورد هجوم و تخریب از سوی نظامیان صهیونیست قرار گرفت.

رژیم صهیونیستی برای دویست و نهمین بار متوالی اقدام به تخریب روستای فلسطینی العراقیب کرد.

به گفته منابع محلی، شمار زیادی از نظامیان اشغالگر اسرائیلی روز دوشنبه به روستای العراقیب در صحرای اشغالی النقب یورش برده و چادرها و خانه‌های فلسطینیان را تخریب کردند.

صهیونیست‌ها ساکنان این روستا را که حاضر به ترک خانه‌های خود نبودند، به طرز وحشیانه ای مورد حمله قرار دادند.

این روستای فلسطینی نشین که رژیم صهیونیستی آن را به رسمیت نمی‌شناسد، از ابتدای سال جاری ۱۳ مرتبه تخریب شده است.

رژیم صهیونیستی اولین بار ۲۷ جولای سال ۲۰۱۰ اقدام به تخریب این روستا کرد.

۲۲ خانواده فلسطینی در روستای العراقیب زندگی می‌کنند و جمعیت آن حدود ۸۰۰ نفر است. ساکنان این منطقه دامدار و کشاورز هستند و به رغم اینکه خانه‌هایشان بارها تخریب شده، باز هم حاضر به ترک این منطقه نیستند و هر بار خانه‌ها خود را از نو می‌سازند و چادرهای خود را در این منطقه نصب می‌کنند.

روستای العراقیب ر مجاورت شهر بئرشبع و در ۱۱۰ کیلومتری جنوب بیت المقدس در صحرای نقب در جنوب فلسطین واقع است. حدود ۲۴۰ هزار فلسطینی در صحرای نقب زندگی می‌کنند که نیمی از آنها در روستاها ساکن هستند و ساکنان العراقیب هم بخشی از این فلسطینی‌ها به شمار می‌روند که از همه حقوق ابتدایی خود بی بهره اند.

با وجود آنکه قدمت قبرستان این روستا مربوط به سال ۱۹۱۴ و اسناد مالکیت روستا به قرن نوزدهم باز می‌گردد، اما اشغالگران صهیونیستی که در سال ۱۹۴۸ صحرای نقب را اشغال کردند، از آن زمان بارها به اجبار محل سکونت اهالی این روستای فلسطینی را تخریب و به ساکنان آن برای مهاجرت از سرزمین اجدادی خود فشار وارد کرده اند. تا کنون ده‌ها هزار اصله درختان زیتون این روستا که محل امرار و معاش ساکنان آنجاست، توسط بولدوزرهای اشغالگران اسرائیلی در تخریب‌های مکرر ریشه کن شده اند، اما فلسطینی‌ها با کاشت دوباره درختان باغ‌های خود را احیا کرده اند. ساکنان العراقیب اسنادی تاریخی از زمان عثمانی را در اختیار دارند که هیچ گاه زمین‌های خود را واگذار و یا نفروخته اند، اما صهیونیست‌ها بیش از ۷۴ سال است که به بهانه مختلف تلاش می‌کنند تا این روستا را نابود کنند، اما با مقاومت سرسختانه ساکنان اصلی روستا مواجه می‌شوند.

مقامات تل آویو از به رسمیت شناختن اسناد مالکیت زمین اهالی روستا امتناع می‌ورزند و مردم العراقیب را با هدف اجبار به مهاجرت از طریق تخریب محصولات کشاورزی و جلوگیری از چرای دام‌هایشان مورد آزار و اذیت قرار می‌دهند. در العراقب هیچ گونه خدمات درمانی و آموزشی در دسترس نیست و ساکنان از ژنراتورها و پنل‌های خورشیدی برای تولید برق استفاده می‌کنند و آب با تانکر و قیمت زیاد به دست ساکنان می‌رسد.

تخریب مجدد روستای العراقیب همزمان با آن انجام شده که نظامیان اشغالگر اسرائیلی روز دو شنبه دو خانه متعلق به فلسطینیان را تخریب کردند. منابع محلی در این ارتباط اعلام کردند که نظامیان صهیونیست خانه این دو شهروند فلسطینی را در شهرک ترقومیا در شمال غرب الخلیل تخریب کرده اند.

سلیمان جعافره عضو کمیته دفاع از اراضی در شهرک ترقومیا تصریح کرد که نظامیان اسرائیلی با همراهی چند دستگاه بیل مکانیکی وارد منطقه الطیبه در شهرک ترقومیا شده و دو خانه را تخریب کردند.

این خانه‌ها متعلق به ابراهیم و عبدالقادر یحیی جعافره بود.

وی تصریح کرد که ساکنان این منطقه اسنادی در اختیار دارند که مالکیت انان بر اراضی خود را ثابت می‌کند.

جعافره تاکید کرد که رژیم صهیونیستی به دنبال مصادره اراضی این منطقه و توسعه شهرک سازی در آن برای صهیونیست‌ها است.

 

منبع: مهـــر
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار