تحریم انتخابات سعودی - صهیونیستی در بحرین
کد خبر: 1114945
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004g2z
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۰
مخالفان رژیم آل خلیفه و در رأس آن‌ها رهبر شیعیان بحرین، انتخابات پارلمانی و شورای شهر را در این کشور تحریم کرده‌اند. با این حال رژیم سعودی با اعزام نیروی سرکوبگر قصد دارد هرگونه اعتراض احتمالی به انتخابات را در نطفه خفه کند

مخالفان رژیم آل خلیفه و در رأس آن‌ها رهبر شیعیان بحرین، انتخابات پارلمانی و شورای شهر را در این کشور تحریم کرده‌اند. با این حال رژیم سعودی با اعزام نیروی سرکوبگر قصد دارد هرگونه اعتراض احتمالی به انتخابات را در نطفه خفه کند. فرمانده ستاد کل نیروی هوایی ارتش رژیم صهیونیستی هم به تازگی در سفر به بحرین در نشستی با حضور مقامات عالی‌رتبه نظامی از شماری از کشور‌ها شرکت کرده است.

در سایه فراخوان تحریم مردمی و مخالفان رژیم آل‌خلیفه برای تحریم انتخابات، بحرین امروز شاهد برگزاری انتخابات پارلمانی و شورای شهر است. سیاست‌های سرکوب مخالفان، عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی، تابعیت سیاسی کورکورانه به خارجی‌ها برای تغییر بافت جمعیتی بحرین با حمایت عربستان و همدستی امریکا و انگلیس و سکوت نهاد‌های بین‌المللی و سازمان ملل نسبت به این جنایات، عامل بی‌اعتبار دانستن انتخابات امروز اعلام شده است. آیت‌الله شیخ عیسی احمد قاسم، برجسته‌ترین چهره شناخته شده بحرینی است که از هموطنانش خواسته انتخابات پارلمانی و شورای شهر را تحریم کنند. وی در این مورد در توئیتر نوشت: «یکی قصد و منظورش هر چه باشد، به اشتباه گفته که باید برای پیشبرد دموکراسی در انتخابات شرکت کنیم.» وی با طرح این سؤال که چگونه چنین امری در انتخاباتی که پایه و اساس آن برای از بین بردن دموکراسی پی ریزی شده، امکان‌پذیر است، افزود: «تمامی کسانی که خواستار دستیابی به دموکراسی در هر یک از سطوح آن هستند، نمی‌توانند در این انتخابات شرکت کنند»‌وی تأکید کرد: «جمله آن شخص را باید این‌گونه تصحیح کرد که برای بسته نشدن در‌های دموکراسی و تمرکز نیافتن دیکتاتوری و از بین رفتن آزادی نباید در این انتخابات شرکت کرد.»‌ائتلاف جوانان انقلاب ۱۴ فوریه بحرین چهار شنبه شب ضمن استقبال از تحریم انتخابات، اقدام یکپارچه تشکل‌ها و گروه‌های مختلف شیعه این کشور در این راستا را ستود. در بیانیه‌ای که این جنبش به همین منظور منتشر کرده از نامزد‌های این انتخابات خواسته شده بود با انصراف از نامزدی خود، مانع از این شوند که لکه ننگ مشارکت در انتخابات و خیانت به خون شهدا و مخالفان دامنگیرشان شود. این گروه مخالف بحرینی این انتخابات را صوری دانسته که شرکت در آن دیکتاتوری در بحرین و دولت تک نفره و حکومت قبیله‌ای را به رسمیت خواهد شناخت و پیش‌بینی شده است که شمار اندکی از مردم بحرین در این انتخابات صوری شرکت کنند.
مقاومت آل خلیفه درباره اصلاح ساختار
انجمن حقوق بشر بحرین روز چهار شنبه کنفرانسی مطبوعاتی را با عنوان انتخابات ناسالم در شهر بیروت برگزار کرد. سخنرانان در این کنفرانس موج بازداشت و سرکوب ملت بحرین و اقدامات غیرقانونی و غیرانسانی رژیم بحرین را تشریح و تأکید کردند که این رژیم از اجرای اصلاحاتی که تضمین‌کننده برپایی یک نظام عادلانه مبتنی بر خواسته‌های مسالمت آمیز انقلاب ۱۴ فوریه مردم این کشور باشد، شانه خالی کرد. نهاد‌های حقوق بشری این انتخابات را فاقد حداقل شفافیت و استاندارد‌های دموکراسی می‌دانند. سازمان امریکایی‌ها برای دموکراسی و حقوق بشر در بحرین (ADHRB) از جمله نهاد‌های حقوق بشری است که انتخابات پارلمانی بحرین را آزاد و شفاف نمی‌داند و تأکید می‌کند که این انتخابات فاقد کمترین میزان استاندارد‌های دموکراسی است. در گزارش این سازمان آمده است که بحرین در ۱۲ نوامبر ۲۰۲۲ بار دیگر شاهد برگزاری انتخابات پارلمانی غیر آزاد و ناسالم خواهد بود و وضعیت وخیم حقوق بشر در این کشور بهترین گواه آن است.
اعزام سرکوبگران از سعودی
فعالان فضای مجازی در بحرین سندی را افشا کرده‌اند که حاکی از موافقت ریاض با اعزام نیروی سرکوب از عربستان به بحرین برای مقابله با اعتراضات مردمی احتمالی پس از انتخابات پارلمانی منامه است. درنامه دربار سلطنتی عربستان خطاب به وزیر کشور بحرین آمده است: «ریاض با درخواست پادشاهی بحرین برای اعزام ۱۵۰۰ نفر از نیرو‌های گارد ویژه موقعیت‌های اضطراری سعودی برای برقراری امنیت درصورت بروز هرگونه واکنش در طول برگزاری انتخابات پارلمانی و پس از اعلام نتایج موافقت کرده است.» براساس این سند عربستان این تعداد نیروی سرکوب را به بحرین اعزام می‌کند. این سند را پایگاه اینترنتی «مجهر الجزیره» منتشر کرده است.
سفر مقام نظامی صهیونیست به بحرین
قرارداد سازش میان بحرین و رژیم صهیونیستی ۲۵شهریور ۱۳۹۹ با دلالی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور پیشین امریکا امضا شد، دیگر نکته‌ای است که مشروعیت انتخابات امروز را زیر سؤال می‌برد. منابع خبری پنج شنبه شب از سفر فرمانده ستاد کل نیروی هوایی ارتش رژیم صهیونیستی به بحرین در هفته جاری خبر دادند. ارتش رژیم صهیونیستی در بیانیه‌ای اعلام کرد ایال گرینبویم هفته جاری به بحرین سفر کرده بود. بر اساس این گزارش، فرمانده نیروی هوایی ارتش رژیم صهیونیستی در نشست فرماندهان نیرو‌های هوایی در بحرین شرکت کرده بود. در این نشست که به میزبانی نیروی هوایی بحرین انجام شد، مقام‌های نظامی و نمایندگانی از کشور‌های امریکا، امارات متحده عربی، هند، ایتالیا، برزیل و چند کشور دیگر شرکت داشتند. ارتش رژیم صهیونیستی افزوده است: «این سفر در چارچوب تقویت روابط و همکاری ارتش اسرائیل با ارتش‌های منطقه و ستاد مرکزی امریکا انجام شده است.»

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار