موشک‌ها و پدافند سه میلیارد دلاری آمریکا در راه کویت
کد خبر: 1108110
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004eGk
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۴
وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که وزارت خارجه این کشور با فروش سه میلیارد دلاری موشک زمین به هوا و سامانه پدافندی به کویت موافقت کرده است.
در ادامه فروش‌های تسلیحاتی آمریکا به کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس در دولت‌های جمهوری‌خواه و دموکرات، پنتاگون از تدارک برای فروش سه میلیارد دلاری موشک و پدافند خبر داد.

منابع رسانه‌ای از مقر وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) در واشنگتن دی سی خبر دادند، وزارت خارجه این کشور موافقت خود را با قرارداد فروش سامانه ملی موشک‌ زمین به هوا و سامانه برد متوسط پدافندی به کویت موافقت کرد

به گزارش خبرگزاری رویترز، در بیانیه وزارت دفاع آمریکا اعلام شده است که ارزش پولی این قرارداد به ارزش تقریبی سه میلیارد دلار است.

پنتاگون افزود: «این فروش پیشنهادی، توانایی کویت را برای مقابله با تهدیدات فعلی و آتی از طریق افزایش توانایی دفاع از خود در برابر بازیگران بدخیم منطقه و قابلیت همکاری با سامانه‌هایی استفاده شده توسط نیروهای ایالات متحده و سایر کشورهای خلیج (فارس) را بهبود خواهد بخشید».

بنا بر اعلام وزارت دفاع آمریکا، پیمانکار اصلی قرارداد فروش موشک زمین به هوا و سامانه پدافندی به کویت، شرکت «ریتیون» خواهد بود.

طبق قوانین آمریکا، در صورت موافقت وزارت خارجه با فروش تسلیحات به کشورهای خارجی باید این موضوع به کنگره آمریکا اطلاع رسانی شود و در صورتی که کنگره ظرف ۱۵ روز کاری برای کشورهای عضو ناتو و ۳۰ روز کاری برای سایر کشورها به فروش تسلیحات اعتراض نکند، دولت مذاکرات برای بررسی جزئیات توافق را آغاز می‌کند.

موافقت وزارت خارجه و تدارک وزارت دفاع دولت جو بایدن برای اجرایی کردن این قرارداد تسلیحاتی با کویت در شرایطی انجام شده که دولت‌های دموکرات و جمهوری‌خواه آمریکا طی دهه‌های متمادی به بهانه‌های مختلف و اغلب ضد ایرانی، در حال فروش تسلیحات هنگفت به کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس هستند و این روند ادامه دارد.

منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار