صنعاء خطاب به سازمان ملل: فریب وعده‌های دروغین را نمی‌خوریم
کد خبر: 1107329
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004e49
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۰
اعضای شورای عالی سیاسی یمن تأکید کردند که ملت یمن، فریب وعده‌های دروغین را نمی‌خورد و قادر است درآمد‌های نفتی و گازی خود را که ائتلاف سعودی غارت می‌کند، پس بگیرد.

اعضای شورای عالی سیاسی یمن بعد از ظهر امروز یکشنبه با برگزاری نشستی، آخرین تحولات مربوط به مذاکرات آتش‌بس در این کشور را بررسی کردند.

پایگاه خبری انصارالله گزارش داد، مهدی المشاط رئیس شورای عالی سیاسی یمن، اعضای این شورا را در جریان جزئیات موارد پیشنهادی درباره آتش‌بس و موانعی قرار داد که ائتلاف متجاوز سعودی-اماراتی بر سر راه آتش‌بس ایجاد می‌کند تا تعهدی به مسائل بشردوستانه مانند پرداخت حقوق و بازگشایی فرودگاه‌ها و بندرگاه‌ها نداشته باشد.

این شورا همچنین کلیات و مسائل اساسی مربوط به مرحله آینده را تعیین کرد و خبر داد که گزینه‌های مختلف را که متناسب با مرحله جدید باشد، بررسی خواهد کرد؛ مرحله‌ای که معلول رفتار ائتلاف مزدور خواهد بود.

شورای عالی یمن تأکید کرد که اقدامات لازم را در این زمینه انجام خواهد داد؛ به نحوی که بتواند منافع عالی ملی و جانفشانی‌های ملت یمن را حفظ کند و اجازه نخواهد داد که آتش‌بس به هدفی تبدیل شود که صرفا ابزاری برای رسیدن به توافق نهایی باشد.

این نهاد همچنین از اینکه سازمان ملل برگه‌ای ارائه کرده است که شامل مطالبات ملت یمن نیست و به فرآیند صلح نیز ختم نمی‌شود، انتقاد و تأکید کرد، ملت یمن، فریب وعده‌های دروغین را نمی‌خورد و قادر است درآمد‌های نفتی و گازی خود را که ائتلاف سعودی غارت می‌کند، پس بگیرد.

شورای عالی یمن در پایان از همه خواست که در نهایت آمادگی و هوشیاری باشند و انتظار هر چیزی را داشته باشند؛ زیرا ائتلاف سعودی کارشکنی می‌کند، مسئول اختلال در روند صلح است و حقوق مشروع ملت یمن را به رسمیت نمی‌شناسد.

آتش‌بس دو‌ماهه یمن در سیزدهم فروردین‌ماه امسال (۱۴۰۱) آغاز شد؛ اما دوازدهم خردادماه بود که فرستاده سازمان ملل متحد اعلام کرد، طرفین درگیر در یمن با همان شروط قبلی توافق اصلی موافقت کردند که آتش‌بس دو ماه دیگر و پس از آن نیز بار دیگر تا دوم اکتبر (۱۰ مهر) تمدید شد.

دولت صنعاء در این مدت در شرایطی به دلیل کاهش درد و رنج‌های مردم یمن با آتش‌بس موافقت کرده است که ائتلاف سعودی همچنان به محاصره یمن ادامه داده و به طور روزانه با حملات خود آتش بس را نقض می‌کند.

منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار