طرح اسرائیلی «ترور هدفمند» برای مهار مقاومت کرانه باختری
کد خبر: 1107120
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004e0m
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۰
یک روزنامه صهیونیستی از موافقت رئیس ستاد ارتش این رژیم با ترور رهبران ارشد مقاومت در کرانه باختری خبر داد. این در حالی است که نظامیان ارشد صهیونیست مقاومت در جنین را بی‌سابقه خوانده‌اند و حماس و جهاد اسلامی همچنان بر تشدید اقدام علیه صهیونیست‌ها تأکید دارند.

یک روزنامه صهیونیستی از موافقت رئیس ستاد ارتش این رژیم با ترور رهبران ارشد مقاومت در کرانه باختری خبر داد. این در حالی است که نظامیان ارشد صهیونیست مقاومت در جنین را بی‌سابقه خوانده‌اند و حماس و جهاد اسلامی همچنان بر تشدید اقدام علیه صهیونیست‌ها تأکید دارند.
طی هفته‌های اخیر، تقریباً روزی نیست که اخباری از اقدام مقاومت در کرانه باختری علیه اشغالگران صهیونیست منتشر نشود. اگرچه صهیونیست‌ها تلاش کرده بودند این عملیات‌ها را کم اهمیت جلوه دهند، اما حالا به خوبی دریافته‌اند که با گسترش هسته مقاومت در این منطقه و به خصوص در جنین باید خود را برای رویارویی با تهدیدی بزرگ آماده کنند و به همین دلیل ترور بزرگ را در دستور کار گذاشته‌اند. به نوشته یدیعوت آحرونوت، آویوکوخاروی رئیس ستاد ارتش اسرائیل با ترور رهبران ارشد جهاد اسلامی، گردان‌های الاقصی، شاخه نظامی الفتح و مسئولان حماس در کرانه باختری موافقت کرده است. ارتش رژیم صهیونیستی پنج شنبه گذشته در جریان حمله به اردوگاه جنین و محاصره منزل خانواده رعد حازم، عامل عملیات دیزنغوف در تل‌آویو که به کشته شدن سه اسرائیلی منجر شد، این خانه را با چند بمب منفجر کرد. نظامیان رژیم صهیونیستی اعلام کردند که تمامی گزینه‌ها مدنظر خواهد بود، اما احتمال اینکه عملیاتی گسترده علیه شهر‌های فلسطینی به راه انداخته شود، کمتر است. در همین راستا، شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی دیروز اعلام کرد که ارتش رژیم صهیونیستی اجرای عملیات گسترده و پیچیده در اردوگاه جنین را در برنامه خود گذاشته است. نیر دفوری، خبرنگار نظامی تلویحاً به افزایش اقدامات مقاومت علیه صهیونیست‌ها اشاره کرد و گفت: «در شرایطی که اوضاع امنیتی در کرانه باختری هر لحظه بدترمی‌شود، نهاد‌های امنیتی صهیونیست با مشکلات زیادی روبه‌رو هستند که یکی از آن‌ها احتمال محاصره کرانه باختری در جریان عید یهودی عرش است.» ایهود بن حیمو، خبرنگار رژیم صهیونیستی نیز اعلام کرد محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان با فرماندهان سرویس‌های امنیتی فلسطینی دیدار کرده و آن‌ها به وی اطلاع داده‌اند سخت است بتوان نیرو‌های امنیتی را کنترل کرد و مانع از مشارکت آنان در درگیری‌ها با ارتش رژیم صهیونیستی شد.
انتظار چنین مقاومتی را نداشتیم
فرمانده یکی از یگان‌های ارتش رژیم صهیونیستی که در یکی از عملیات‌های اخیر علیه اردوگاه جنین مشارکت داشته در گفتگو با روزنامه یدیعوت آحرونوت اذعان کرد: «در طول سال‌های حضور در عرصه نظامی با چنین صحنه‌هایی برخورد نکرده بودم، زیرا در این عملیات صد‌ها اسلحه به سمت نیرو‌های ما نشانه رفته بود.»‌این فرمانده صهیونیست عملیات گروه‌های مقاومت را پیچیده و جهنمی‌توصیف کرد و گفت: «نیرو‌های ما سه ساعت زیر آتش شدید آن‌ها قرار گرفته بودند. ده‌ها هزار فشنگ به سوی نیرو‌های یگان من و دیگر یگان‌های نظامی شرکت‌کننده در عملیات یورش، شلیک شد و برای اولین بار، از بمب کناره جاده‌ای علیه ما استفاده شد.»‌وی افزود: «عملیات علیه مبارزان فلسطینی تحت تعقیب تنها ۱۰ دقیقه زمان نیاز داشت، اما به دلیل شدت تیراندازی افراد مسلح، سه ساعت به طول انجامید. وی تصریح کرد: البته ما انتظار داشتیم با مقاومت مواجه شویم، اما نه با این قدرت و شدت!»
روزنامه یدیعوت آحرونوت همچنین در روایت دیگری به نقل از یک نظامی صهیونیست که در این حمله شرکت کرده بود، نوشت که نظامیان صهیونیست با مقاومت سرسختانه‌ای روبه‌رو شده‌اند و افزود: «در اردوگاه جنین شما همیشه می‌دانید چگونه وارد شوید، اما هرگز نمی‌دانید چگونه از آن خارج شوید. ده‌ها نظامی به اهداف متمرکز تبدیل می‌شوند و به سوی آن‌ها از هر مکان مواد منفجره پرتاب و هزاران گلوله شلیک می‌شود.»
مقاومت می‌تواند جلوی طغیانگری را بگیرد
در همین راستا فوزی برهوم، سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) از مردم فلسطین به خصوص فلسطینیان در کرانه باختری، قدس اشغالی و مناطق اشغالی ۱۹۴۸خواست بر شدت روند انقلابی و اقدامات مقاومتی علیه نظامیان اشغالگر اسرائیل و شهرک‌نشینان بیفزایند تا بتوانند در برابر رژیم اشغالگر نوعی بازدارندگی ایجاد کنند و به فرسایش این رژیم ادامه دهند.
داوود شهاب، سخنگوی جنبش جهاد اسلامی فلسطین به خبرگزاری صدا و سیما گفت: «اقدامات روزافزون تروریستی رژیم صهیونیستی در کرانه باختری و هدف قرار دادن ملت فلسطین، سرزمین و مقدسات آن جز با مقاومت و پایداری ملت فلسطین متوقف نخواهد شد.» وی افزود: «ما به افزایش قدرت مقاومت برای بازدارندگی و پاسخ به این جنایات‌های تروریستی ایمان داریم. مقاومت می‌تواند جلوی طغیانگری کابینه رژیم اشغالگر صهیونیستی، ارتش و سازمان‌های امنیتی و جاسوسی آن را بگیرد.»‌داوود شهاب گفت: «مقاومت ضامن بازدارندگی در مقابل رژیم صهیونیستی و کوتاه کردن دست این رژیم از مقدسات، مسجدالاقصی مبارک و شهر مقدس قدس است.» سخنگوی جنبش جهاد اسلامی فلسطین افزود: «ما به قهرمانان مقاومت و قهرمانان گردان‌های قدس درود می‌فرستیم که هر روز به دشمن خسارات فراوان وارد می‌کنند و دژ محکمی در مقابل حملات و تجاوزات رژیم صهیونیستی به جنین و دیگر مناطق کرانه باختری به حساب می‌آیند.»

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار