لزوم همبستگی بخش‌های اقتصادی کشور برای افزایش بهره وری
کد خبر: 1106702
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004du2
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۸
معاون اقتصادی رئیس جمهور گفت: لازم است تا بخش‌های مختلف اقتصادی کشور به منظور بهره وری بیشتر و رونق اقتصاد کشور با همدیگر همبستگی داشته باشند.
 
محسن رضایی پیش از ظهر پنج شنبه در حاشیه سفر به کاشان در جمع خبرنگاران با اشاره به سابقه تاریخی و فرهنگی کاشان اظهار داشت: کاشان سابقه درخشانی در تاریخ و تمدن ایران دارد و وجود مرقد مطهر حضرت علی بن باقر (ع) در مشهد اردهال کاشان نشان از ارادت مردم این منطقه به خاندان عصمت و طهارت است.

وی با بیان اینکه رشد اقتصادی کشور در طول یکسال گذشته نسبت به قبل رشد و جهش قابل توجه داشته است، ابراز داشت: در این مدت صادرات نفت کشور هم بیشتر و صادرات کالاهای غیر نفتی نیز افزایش داشته است.

معاون اقتصادی رئیس جمهور با اشاره به اینکه همراهی جهانیان با تحریم‌های آمریکا همانند گذشته نیست، تصریح کرد: در این مدت به دلیل سیاست‌های اقتصادی دولت و تعامل با همه کشورهای دنیا در موضوعات اقتصادی شاهد اتفاقات خوبی هستیم.

وی با اشاره به اینکه آینده اقتصاد ایران روشن است، گفت: یکی از مهمترین مشکلات اقتصاد ایران این است که بخش‌های مختلف اقتصادی همانند جزایری پراکنده هستند.

رضایی با اشاره به اینکه لازم است به منظور بهره وری بیشتر بخش‌های مختلف اقتصادی کشور با همدیگر همبستگی داشته باشند، افزود: در گذشته درب‌های اقتصادی که به روی ایران باز بود بسته شده بود و سیاست ما این است که از همه فرصت‌های اقتصادی موجود در جهان استفاده کنیم.

وی با اشاره به تحریم‌های ظالمانه استکبار جهانی بر علیه مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی تاکید کرد: ما منتظر درب‌های اقتصادی که به واسطه تحریم‌های استکبار بر روی ایران بسته شده نمی‌مانیم و از ظرفیت‌های دیگر استفاده می‌کنیم.

معاون اقتصادی رئیس جمهور با اشاره به عضویت اینکه در اتحادیه شانگهای خاطرنشان کرد: این اتحادیه مشتمل بر کشورهای قوی در حوزه‌های مختلف اقتصادی و صنعتی است و این یک فرصت مناسب برای توسعه اقتصادی است.

وی با اشاره به اینکه از همه درب‌های باز اقتصادی ایران بدون تردید استفاده می‌کنیم، گفت: امیدواریم با سیاست‌های جدید دولت در حوزه اقتصاد شاهد رونق تولید و شکوفایی بخش‌های مختلف صنعتی و اقتصادی کشور باشیم

منبع: مهـــر
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار