ثبت‌نام بیش از ۸ میلیون دانش‌آموز دردوره ابتدایی
کد خبر: 1105926
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004dhW
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۴
سرپرست معاونت آموزش ابتدایى وزارت آموزش و پرورش درباره آخرین آمار ثبت نام دانش آموزان در دوره ابتدایى نیز گفت: امسال و تا روز چهاشنبه ۳۰ شهریور ماه بیش از ٨ میلیون و ۷۰۰ هزار دانش آموز در دوره ابتدایى ثبت نام کرده‌اند که این رقم در سال گذشته حدود ٨ میلیون دانش آموز بود.
 

معصومه نجفى سرپرست معاونت آموزش ابتدایى وزارت آموزش و پرورش در آیین بازگشایى مدارس در استان آذربایجان‌غربى آموزش‌هاى مهارتى را محور فعالیت‌هاى دانش آموزان هنرستانى دانست و اظهار کرد: دانش آموزان هنرستانى پس از اتمام دوران مدرسه، در یک موضوع خاص مهارت لازم را دارا بوده و یک گام از دانش آموزان نظرى در بعد مهارت جلوتر هستند.

وى گفت: آموزش مهارت محور مورد تأکید مقام معظم رهبرى همچنین از بندهاى اجرایى و مهم سند تحول بنیادین نیز به شمار مى‌رود، مهارت و شایستگى شاخصه مهم هنرجویان هنرستانى است.

سرپرست معاونت آموزش ابتدایى وزارت آموزش و پرورش در خصوص اهمیت توجه به شایستگى‌هاى دانش آموزان عنوان کرد: سال تحصیلى جدید با تأکید بیشتر به مهارت‌هاى نرم همراه با تقویت شایستگى‌هاى عمومى دانش آموزان پیگیرى مى‌شود، شایستگى در حوزه فناورى و شایستگى تفکر با در نظر گرفتن پایه‌ها و سنین دانش آموزان در دستور کار متولیان نظام تعلیم و تربیت است.

نجفى گفت: محتواى کتاب فارسى اول ابتدایى بیشتر از امر خواندن به موضوع نوشتن اشاره و تأکید داشته و  محتواى خواندنى خاصى ندارد، لذا براى توجه بیشتر امر خواندن در دوره اول ابتدایى، در طى ٢٠ هفته مفید آموزشى ٤٠ کتاب داستان براى خواندن و تحلیل محتوا پیش بینى شده است.

وی درباره آخرین آمار ثبت نام دانش آموزان در دوره ابتدایى نیز بیان کرد: امسال و تا روز چهاشنبه ۳۰ شهریور ماه بیش از ٨ میلیون و  ۷۰۰ هزار دانش آموز در دوره ابتدایى ثبت نام کرده‌اند که این رقم در سال گذشته حدود ٨ میلیون دانش آموز بود.

منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار