شهادت برای حفظ کیان دین و مملکت
کد خبر: 1105893
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004dgz
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۳
به بهانه شهادت حسین اوجاقی، شهید راه امنیت
شهادت حسین اوجاقی زنوز، بسیجی تبریزی در اغتشاشات سه روز قبل این کلان‌شهر، نشان داد که بسیج و بسیجی در مسیر آرمان‌های والای خود، صیانت از کیان دین و مملکت، حد و مرزی نمی شناسد و شهادت آخرین هدف او در این راه است.
 

شهادت شهید اوجاقی در قامت یک بسیجی از جان گذشته و وفادار به آرمان هایش، تبریز و تبریزیان را در غمی جانکاه فرو برد؛ او که برای دفاع از امنیت شهر و مردمانش، به همراه دیگر بسیجیان تبریز، در اوج ماجراجویی اغشتاشگران و حامیان بیگانه شان، در سطح شهر حضور یافته بود، نامردانه با چاقوی یک فریب خورده به فیض شهادت نایل شد تا صفحه دیگری بر کتاب قطور ولایت پذیری و ولایتمداری بسیجیان دیار قهرمان پرور تبریز و آذربایجان افزوده شود.

اگر چه شهادت قهرمان بسیجی شهر ما، دل اعضای خانواده و همشهریان و هموطنانش را داغدار کرد، اما این پیام را داشت که بسیجی در راه دفاع از وطن و هموطن، حد و مرزی نمی شناسد و جانش را در این مسیر در طبق اخلاص می گذارد؛ راهی که با باکری ها، تجلایی ها و یاغچیان ها در طول هشت سال دفاع مقدس شروع شده، با شهادت نزدیک به ۳۰ شهید مدافع حرم از خطه دلاوخیز آذربایجان، ادامه یافته و امروز به «اوجاقی» ها رسیده است.

اما شهادت اوجاقی در روزهای تلخ آشوب و اغتشاش تبریز که با حمایت سرویس های اطلاعاتی بیگانه، میدان داری فریب خوردگان آنها و نهایت خویشتنداری نیروهای انتظامی و امنیتی، روی داد، خشم و عصبانیت تبریزیان ولایتمدار را به دنبال داشت و آنان با راهپیمایی روز گذشته خود به دشمنان این مرز و بوم اعلام کردند که صبر و شکیبایی شان در برابر توطئه ها و نیرنگ های بیگانگان و ایادی داخلی شان، اندازه دارد و چون از حد بگذرد، سیلی محکمی از مردم خواهند خورد.

شهادت اوجاقی، این شهید راه امنیت، همچون دیگر شهیدان این دیار، بار دیگر زمینه ساز هم افزایی و فشردگی هر چه بیشتر صفوف ولایتمداران و  وطن دوستان در برابر آشوب های کورِ بیگانگان شد و سبب گردید ندای «آذربایجان اویاخدی، انقلاب دایاخدی» دیگر بار در خیابان های تبریز طنین انداز شود.

شهادت برای حفظ کیان دین و مملکت
خانم حقایق شریف، مادر داغدار شهید حسین اوجاقی زنوز

مادر شهید: پسرم گفت اگر من نروم، چه کسی از ناموس این کشور دفاع می کند

مادر شهید حسین اجاقی زنوز با بیان اینکه خون شهید هیچوقت از یاد نمی رود و همیشه می جوشد، گفت: خون فرزند شهیدم و سایر شهدا در جامعه سرازیر می شود و زمینه را برای ظهور حجت حق فراهم می‌کند؛ ما سرباز مقام عظمای ولایت هستیم. حضرت آقا راهنما و سرور ما هستند و ما در مکتبی پرورش یافته‌ایم که شهادت برای ما سعادت است.

خانم حقایق شریف افزود: وقتی آشوب و تخریب اموال عمومی توسط عوامل بیگانه و اغتشاشگران صورت گرفت، برخی افراد به پسرم می‌گفتند حسین  رفتن تو ضروری نیست، نیروهای امنیتی در شهر مستقر هستند و اوضاع را کنترل و مدیریت می‌کنند، اما پسرم در جواب می‌گفت چطور می‌توانم در برابر تخریب اموال عمومی و توهین و هتک حرمت و برداشتن چادر یک بانوی محجبه توسط اراذل و اوباش ساکت بمانم، اگر من نروم پس چه کسی می‌رود و از ناموس این کشور دفاع می‌کند.

وی اضافه کرد: پسرم رفت و در درگیری بین اراذل و اوباش و اغتشاشگران شهید شد تا به مقام عظمای ولایت بگوید آقاجان شما تنها نیستی، ما دهه هفتادی‌ها اگرچه انقلاب و  هشت سال دفاع مقدس را ندیده بودیم ولی شیر حلال مادران پاک سیرتی را خورده  و در مکتب حضرت سیدالشهدا آموختیم تا زنده‌ایم پاینده‌ایم.

مادر شهید اوجاقی زنوز ادامه داد: پسرم جانش را در طبق اخلاص گذاشت، به من گفتند پسرم همچون علی اکبر در میدان نبرد با اراذل و اوباش تنها مانده بود و این جنایتکاران از پشت با ضربات چاقو پسرم را شهید کردند.

وی گفت: ولی حس مادر و فرزندی است دیگر، نمی توانم همچون باران بهاری نگریم برای این داغ که جگرم را می‌سوزاند؛ دلم برای پسرم تنگ می‌شود.

خانم حقایق شریف افزود: چون من حضرت سیدالشهدا را به مادرش حضرت فاطمه زهرا(س) قسم داده بودم که فرزندانم را عاقبت به خیر کند وقتی خبر شهادت فرزندم را شنیدم،  گفتم آقا جان چقدر زود صدایم را شنیده و نیت دلم را برآورده کردی.   

بهروز اجاقی زنوز، پدر بسیجی شهید حسین اجاقی زنوز هم درباره شهادت فرزندش گفت: اخلاص حسین من در کارهایش مثال زدنی بود؛ بیشتر اوقات در پایگاه محله فعالیت می‌کرد، آن هم با عشق و علاقه‌ای که به فعالیت‌های فرهنگی پایگاه بسیج داشت، هنوز شهادت پسرم را باور نمی‌کنم.

وی افزود: پسرم می گفت نباید حرف امام زمین بماند؛ باید پاسدار ولایت فقیه باشیم؛ اکنون همه ما وظیفه داریم پیرو رهبرمان باشیم.

وی درباره چگونگی اطلاع از شهادت پسرش نیز گفت: عصر در منزل بودم، از بیرون صداهایی به گوش می رسید، از آن جایی که در طبقه چهارم هستیم از پنجره بیرون را نگاه کرده و دیدم آشوبگران دو نقطه شهر را به آتش کشیده و به سمت خیابان قونقا در حرکت بودند. از خانه بیرون آمده و تا خیابان اصلی رفتم متوجه شدم اغتشاشگران بانک را تخریب و آتش زده‌اند و همچنان در حرکت هستند سپس با نیروهای یگان ویژه درگیری پیش آمد و من به خانه برگشتم. ساعت ۷ تا ۸ شب بود تلفن منزل به صدا درآمد و حاج خانم ‌مرا صدا کرد و گفت با شما کار دارند، وقتی گوشی تلفن را جواب دادم از دوستان پسرم بود که از پایگاه محل تماس گرفته بود، گفت حسین آقا در بیمارستان است بیایید آنجا. با عجله خودم را به بیمارستان رساندم. در ابتدا جوابی ندادند و گفتند پسرت در اتاق عمل است ولی من از صحبت های دوستان و ناراحتی و غصه چند نفر از فرماندهان که قبل از من در بیمارستان بودند فهمیدم که پسرم شهید شده است و آنها نمی‌دانند چگونه این خبر را به من اعلام کنند. وقتی خودم متوجه موضوع شدم به آنها گفتم حتما پسرم شهید شده است که شما اینگونه ناراحت هستید و آنها تایید کردند.

این پدر شهید والامقام اضافه کرد: اکنون آشوبگران و اغتشاشگران امنیت روانی جامعه را بهم زده اند، به بهانه‌های مختلف اموال عمومی را آتش زده و تخریب می‌کنند. اموال عمومی به همه ملت تعلق دارد و باید همه آحاد جامعه به نیروهای نظامی و انتظامی کشور برای تامین امنیت کشور کمک کنند.

شهادت برای حفظ کیان دین و مملکت

حملات ناجوانمردانه معاندان آشوب طلب بی پاسخ نخواهد ماند

سپاه عاشورا در پی شهادت مظلومانه حسین اوجاقی، در بیانیه ای با اشاره به اینکه شهادت هنر مردان خداست و بندگان مخلص و الهی، همیشه و در همه حال در آرزوی شهادت اند و خوشا به حال کسانی که در راه جهاد و مقابله با معاندان، عاشقانه به دیدار معبود خود شتافتند، اعلام کرد:

بار دیگر یکی از پیروان مکتب حضرت روح‌الله(ره) و عاشقان حضرت آیت‌الله خامنه‌ای(حفظه الله) به قافله‌ی اصحاب آخرالزمانی سیدالشهدا پیوست تا ثابت کند که صحرای بلا به وسعت همه تاریخ است.

در بیانیه سپاه عاشورا آمده است: شهادت مظلومانه بسیجی دلاور حسین اوجاقی توسط داعش های وطنی موجبات تاثر، تاسف و انگیزه‌ای مضاعف برای مردم انقلابی و پاسداران نظام‌جمهوری اسلامی در این مقطع حساس از تاریخ ۴۳ ساله انقلاب اسلامی است.

در این بیانیه تاکید شده است: قطعاً حملات ناجوانمردانه ‌معاندان مسلح و آشوب‌طلب از سوی وفادارن انقلاب اسلامی بی‌پاسخ نخواهد ماند و حافظان امنیت بساط حرکات کور و داعشی را بفضل الهی جمع خواهند کرد.

بیانیه حاکی است: سپاه عاشورا شهادت بسیجی دلاور، مجاهد و انقلابی خود را به محضر فرمانده معظم کل قوا، خانواده شهید پرور این شهید عزیز و مردم ولایتمدار و غیور تبریز تبریک و تسلیت گفته و اعلام می‌دارد بی گمان سر پنجه غیرت عاشورائیان تقاص خون این شهید را از مزدوران داعشی خواهد گرفت.

شهادت برای حفظ کیان دین و مملکت

دیدار و ابراز همدردی استاندار با خانواده بسیجی شهید مدافع امنیت تبریز

عابدین خرم، استاندار آذربایجان شرقی هم ضمن حضور در منزل و ابراز همدردی با خانواده شهید حسین اوجاقی پیامی صادر کرد؛ در پیام خرّم آمده است: خبر تاسف‌بار و غم‌انگیز شهادت برادر بسیجی آقای حسین اوجاقی به دست اغتشاش‌گران و عناصر ضدانقلاب موجب تألم و تأثر روحی اینجانب شد.

پیام استاندار آذربایجان شرقی حاکی است: بی‌شک این اقدام غیرانسانی و ددمنشانه علیه کسانی که برای دفاع از نظم، امنیت و آرامش شهروندان تلاش می‌کنند، از سوی هر انسان آزاده‌ای محکوم است.

در پیام خرم اضافه شده است: مطمئناً دشمنان امنیت و آرامش ملت ایران با این اقدامات کور و وحشیانه به اهداف شوم خود دست نخواهند یافت و در سایه تلاش و فداکاری نیروهای نظامی و انتظامی، خدشه‌ای به امنیت این مرزوبوم وارد نخواهد شد.

در این پیام آمده است: اینجانب شهادت مظلومانه این شهید سرافراز مدافع امنیت را به خانواده محترم ایشان و مردم شهیدپرور تبریز و استان آذربایجان شرقی تبریک و تسلیت عرض می‌کنم و از درگاه خداوند متعال برای آن شهید والامقام، علو درجات و برای بازماندگان، صبر و اجر مسألت دارم.

پیکر مطهر شهید حسین اوجاقی امروز با حضور مردم ولایتمدار و شهید پرور تبریز تشییع می شود.

منبع: ایرنا
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار