اسکان ۴۰ هزار زائر در مراکز آستان قدس رضوی
کد خبر: 1105507
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004dal
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۵
مدیر عامل بنیاد کرامت آستان قدس رضوی گفت: زائر شهر و زائرسرای رضوی با ظرفیت ۶ هزار نفر شب در خدمت زائران است و تا پایان ماه صفر ۴۰هزار زائر در این مراکز اسکان داده می‌شوند.
 استاد آقا، صبح امروز در نشست خبری اعلام برنامه‌های دهه پایانی صفر بنیادکرامت که در سازمان مرکزی آستان قدس رضوی برگزار شد اظهارداشت:با شرایط خاصی که امسال  وجود دارد بعد از دوسال تعطیلی  یک استقبال ویژه پیش بینی شده است و با دستور  تولیت آستان قدس رضوی قرار است بنیاد کرامت نیز به صورت ویژه تری نسبت به سال‌های گذشته در کنار مواکب مردمی و کمک به آنان حضور داشته باشد.
وی افزود: امسال 11 مرز برای ورود و خروج زوار اربعین در ایران پیش بینی شده بود، مرز شلمچه،چزابه،خسروی،مهران و مرز تمرچین و پاشماه برای  زائرین خارجی پیش بینی شده بود، برای ورود زائران خارجی مرزهای میرجاوه و دوغارون در خراسان رضوی آستارا و بیده سوار نیز پیش بینی شده بود، اما با عدم همکاری برخی کشورهای همسایه بیده سوار و آستارا فعال نشد و مرزهای دیگر فعال شدند.
استاد آقا ادامه داد: در 9 مرز دیگر خادمیاران آستان قدس رضوی حضور پیدا کردند.در شلمچه چهار موکب و در چزابه  و خسروی یک موکب  و در مهران پنج موکب و یک موکب مرکزی نیز دایر شد، در تمرچین و باشماه نیز موکب‌ها فعال بودند.
مدیرعامل بنیاد کرامت آستان قدس رضوی عنوان کرد: خدمت ما از پنجم ماه صفر شروع شد و در مرزها با توجه به کاهش جمعیت، موکب‌ها عملا جمع شده است بجز مرز مهران که تا امشب کماکان خدمت رسانی و پخت غذا و آب را داریم، در مجموع بیش از دونیم میلیون وعده غذا در موکب‌ها  وموکب خادمیاران توزیع شده است؛ همچنین دو و نیم میلیون آب معدنی خنک توزیع شد و 3 دستگاه اتوبوس بیمارستانی در مرز مهران برای خدمات سلامت مستقر بود.
وی افزود: در کشور عراق 50 موکب از خدام حرم مطهر و خادمیاران حضور پیدا کردند و ما برای آنها کمک‌های مختصری به عنوان تبرک ارسال کردیم و تا پایان اربعین کارشان را به خوبی انجام دادند.همچنین با توجه به پویش نذر آب در عراق 10 میلیون بطری آب خریداری  و توزیع شد با مشارکتی که مردم ما در این پویش داشتند؛ چهل هزار قالب یخ نیز خریداری شد.
مدیر عامل بنیاد کرامت بیان کرد: آخرین کاری که در اربعین انجام شد اعزام 50نفر از خدام حرم مطهر با بسته‌های تبرک و پرچم حرم مطهر بود که  از 400موکب عراقی  تقدیر کردند و اطلاعاتشان ثبت شد و بعد از ماه صفر از برخی موکب داران فعال عراقی و ایرانی در قالب همایش دعوت خواهیم کرد.
استاد آقا خاطرنشان کرد: در ماه صفر چند کار شاخص را انجام خواهیم داد که یک مورد آن به صورت ملی است تحت عنوان "روضه الرضا (ع) یا ایران عزا خانه حضرت"، که مجموعا 8 هزار روضه خانگی توسط کانون‌های بانوان و خانواده و دبیرخانه‌های استانی دنبال خواهند شد؛ برای این هیئت‌ها تبرک و پرچم تهیه شده است تا بتوانند با یک نشان واحد این برنامه را در سراسر کشور اجرا کنند.
وی ادامه داد: سامانه ای با شماره 3000888اعلام شده و کسانی که خودشان نیز  روضه خانگی برگزار می‌کنند می‌توانند برای شرکت در این پویش ملی  کلمه "روضه الرضا(ع)"  را به این سامانه پیامک ارسال کنند و اطلاعاتشان را ثبت کنند؛ همچنین برای شب شهادت امام رضا (ع) برنامه‌های ویژه ای در مشهد برگزار می‌شود که خطبه خوانی در حرم مهمترین این برنامه‌هاست که به صورت مشترک در مراکز استان‌ها توسط هیئت‌هایی که خادم یاران تشکیل دادندمتمرکز اجرا خواهد شد.
مدیر عامل بنیاد کرامت آستان قدس  رضوی اظهارکرد: در نقاط تجمع 3 دستگاه اتوبوس بیمارستانی استان مستقر می‌شود؛ همچنین خدمات مشاوره داریم و کانون‌های مشاوره و مشاورین خادمیار در سطح مواکب شهر مشهد مشاوره رایگان خواهند داشت، در شهر مشهد 300 موکب پیش‌بینی شده است مجموعه  بنیاد کرامت به نیابت ازآستان قدس رضوی برنامه‌های متنوعی در سطح شهر خواهد داشت.
منبع: تسنيم
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی