تشرف ۶۰۰ هزار زائر پای پیاده به مشهد
کد خبر: 1105390
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004dYs
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۱
سخنگوی جمعیت خدمتگزار زائرین پیاده امام رضا(ع) با اشاره به اینکه پیش‌بینی می‌شود در دهه آخر صفر شاهد تشرف ۶۰۰ هزار زائر پیاده از استان‌های مختلف به مشهد باشیم، گفت: تاکنون ۱۱۰ هزار زائر پیاده برای بهره‌مندی از امکانات اسکان در سایت ثبت‌نام قطعی کردند.

حسین رضایی با اشاره به تدابیر اتخاذشده برای پذیرایی و میزبانی از زائران پیاده رضوی در دهه آخر صفر اظهار کرد: برخی از زائرانی که پای پیاده به مشهد مشرف می‌شوند از قبل جای اسکان را هماهنگ کردند، اما برخی دیگر که امکانات اسکان در مشهد ندارند با ورود با سامانه اسکان، ثبت‌نامشان را قطعی می‌کنند تا برنامه‌ریزی برای اسکان آنان انجام شود.

سخنگوی جمعیت خدمتگزار زائرین پیاده امام رضا(ع) با اشاره به اینکه پیش‌بینی می‌شود حدود ۶۰۰ زائر پیاده از استان‌های مختلف در دهه آخر صفر به مشهد مشرف شوند، ابراز کرد: بسیاری از کاروان‌های پیاده که فاصله زیادی با مشهد دارند، حرکت خود را آغاز کردند و شهرهای نزدیک‌تر طی روزهای آینده حرکتشان را به سمت مشهد آغاز خواهند کرد، از روز ۲۶ صفر شاهد ورود کاروان‌های پیاده به مشهد خواهیم بود به‌طوری‌که اوج این حضور در روز ۲۷ صفر خواهد بود.

وی با تأکید بر اینکه تاکنون ۱۱۰ هزار زائر پیاده از شهرستان‌های مختلف کشور برای بهره‌مندی از خدمات اسکان در مشهد، ثبت‌نامشان را قطعی کردند، خاطرنشان کرد: خوشبختانه با هماهنگی‌های انجام‌شده مشکلی برای اسکان زائران پیاده در مشهد نداریم.

رضایی بابیان اینکه ۱۶هزار زائر پیاده در قالب ۱۰۸ کاروان از استان‌های مازندران گلستان و خراسان شمالی و خراسان جنوبی عازم مشهد شدند، تصریح کرد: از این تعداد ۴ هزار و ۵۰۰ نفر از شهرهای سربیشه، زیرکوه، قاین و خوسف از استان خراسان جنوبی، دو کاروان ۷۵ نفره از گناباد، ۳۵ کاروان از شهرهای زاوه، رشتخوار، خلیل‌آباد، خوشاب، جوین داورزن و سبزوار از استان خراسان رضوی و مابقی از استان‌های شمالی کشور، خراسان شمالی و شاهرود هستند.

وی با اشاره به راه‌اندازی و فعال شدن ۳۵ ایستگاه صلواتی در محورهای خراسان جنوبی، ۱۵ ایستگاه صلواتی در گلستان و ۴۵ ایستگاه در خراسان شمالی یادآور شد: به همت خیرین در قوچان ۳۵ ایستگاه صلواتی در مسیر شیروان تا قوچان فعال و به زائران پیاده خدمت‌رسانی می‌کنند.

سخنگوی جمعیت خدمتگزار زائرین پیاده امام رضا(ع) با اشاره به اینکه در ایستگاه‌های صلواتی خدمات رفاهی، درمانی، اسکان و فرهنگی به زائران ارائه می‌شود، به‌طوری‌که در هر ۳۰ کیلومتر یک ایستگاه خواب شبانه وجود دارد، ابراز کرد: علاوه بر حضور گروه‌های هلال‌احمر و آمبولانس در ایستگاه‌ها بزرگ، واحدهای امداد خودرو در ۷۰ ایستگاه در تمامی محورهای منتهی به مشهد مستقر که علاوه بر خدمت به زائران سواره، به وسایط نقلیه کاروان‌ها پیاده که با مجوز همراه کاروان هستند نیز خدمت‌رسانی می‌کنند.

وی با تأکید بر اینکه تمامی زائرین پیاده می‌توانند با ثبت‌نام در سایت بیمه از خدمات بیمه‌ای ایجادشده بهره‌مند شوند، تصریح کرد: به‌منظور جلوگیری از حوادث احتمالی در طول مسیر برای زائران پیاده به مدیران کاروان‌ها توصیه‌شده که ضمن توجه به توصیه‌های پلیس‌راه، برای تردد از شانه خاکی جاده استفاده کنند و انتظامات کاروان نیز ملبس به لباس مخصوص باشند.

رضایی با اذعان به اینکه تنها در محور نیشابور به مشهد گذرگاه ویژه عابر پیاده به طول ۳۰ کیلومتر احداث‌شده است، گفت: با توجه به تردد زائران پیاده در محورهای قوچان، تربت‌جام، فریمان، سرخس، کلات و تربت‌حیدریه به مشهد و نبود گذرگاه ویژه ضروری است به‌منظور تأمین امنیت زائران پیاده تسطیح کنار جاده در اولویت اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده استان قرار گیرد و مسیر تردد را برای زائران پیاده هموار کند.

منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی