ایجاد هاب گردشگری سلامت در سعدآباد
کد خبر: 1104212
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004dFs
تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۳
تفاهم‌نامه‌ای با محوریت «گردشگری سلامت» میان رؤسای دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و مجموعه‌فرهنگی تاریخی سعدآباد امضا شد.

با حضور وحید رحمتی مدیر مجموعه فرهنگی‌تاریخی سعدآباد و علیرضا زالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی، روز پنجشنبه ۱۷ شهریور تفاهم‌نامه‌ای با محوریت «گردشگری سلامت» به امضا رسید.
رحمتی در این مراسم، پیرامون جایگاه مجموعه فرهنگی‌‌تاریخی سعدآباد به‌عنوان نگین گردشگری تهران گفت: روزانه قریب ۲ هزار نفر و تعطیلات آخر هفته تا ۵ هزار نفر بازدیدکننده داریم. این موضوع جدای از تعطیلات مناسبتی همچون نوروز است. در طرح نوروز امسال رکورد بازدید را با بیش از نیم میلیون نفر بازدید ثبت کردیم و میزبان طیف وسیعی از گردشگران داخلی و توریست‌های خارجی بودیم. مدیر مجموعه سعدآباد ادامه داد: با این استقبال بی‌نظیر و ادامه‌ روند آن در چند ماهه گذشته، به دنبال این بودیم که در راستای گردشگری سلامت، اتفاق مهمی صورت گیرد و قطعا، دانشگاه شهید بهشتی بهترین انتخاب ما برای همکاری در انجام این مهم است‌. در مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد آمادگی کامل داریم همه ظرفیت‌های گردشگری و فرهنگی و فضاهای موجود را در اختیار دانشگاه بگذاریم و برای هفته سلامت و سایر مناسبت‌های تقویمی مرتبط با گردشگری و سلامت، برنامه‌ریزی و اتفاقات مهمی را رقم بزنیم. او افزود: همچنین انجام چک‌آپ‌های دوره‌ای پرسنل، ارجاع و انجام امورات درمانی پرسنل مجموعه در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی زیرمجموعه‌‌ی دانشگاه، دوره‌های آموزشی مرتبط برای مدیران، پرسنل و راهنمایان موزه‌ها را می‌توان از طریق دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی پیگیری کرد و تحقق بخشید. رحمتی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به مقوله ضرورت جهاد تببین و اهمیت آن در حوزه میراث‌فرهنگی و گردشگری اظهار داشت: گردشگری باید به محور توسعه پایدار بدل شود. این را ممکن است در گفت‌وگوهای دوره‌ای قبل هم به کرات عنوان کرده باشند اما هنوز محقق نشده است. میراث‌فرهنگی و حوزه گردشگری باید با ابزارهای مختلف رسانه‌ای و تبلیغاتی، معضلاتش را تبیین کند و همه به کمک آن بیایند تا این مشکلات مرتفع شود؛ این همان کاری است که شخص مهندس ضرغامی در سفرهای استانی، بازدیدهای متنوع و گسترده انجام می‌دهد و تقریباً تمام مشکلات حوزه را شخصاً تبیین، رسانه‌ای و پیگیری می‌کند و این اقدام حسنه باید توسط هر مدیر دغدغه‌مند، رسانه‌‌ حرفه‌ای و مسئولان عالی کشور، در بالاترین سطح، جاری و ساری شود.
مدیر مجموعه فرهنگی‌تاریخی سعدآباد ادامه داد: خوشبختانه، رسانه‌های حوزه میراث‌فرهنگی و گردشگری؛ بالاترین شاخص‌های حرفه‌ای، مسئولانه و تأثیرگذار را دارا هستند. او خاطرنشان کرد: بطور حتم دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی می‌تواند به نوبه‌ خود در اعتلای سطح تعاملات حوزه گردشگری و سلامت، در بالاترین سطح شاخص‌های تخصصی کمک کند. مدیر مجموعه سعدآباد در پایان سخنانش پیرامون تفاهم‌نامه مذکور گفت: قرار است فضایی را ایجاد کنیم و دستاوردهای پزشکی کشور را به نمایش بگذاریم تا هر گردشگر و بازدیدکننده در مسیر بازدید خود بتواند موفقیت‌ها و پیشرفت‌های پزشکی کشور آشنا شود و حتی تا میزان مشخصی از این حوزه بهره‌مند شود.
۳ راهبرد گردشگری سلامت در سعدآباد
زالی نیز در ادامه این مراسم گفت: از حسن ظن جناب دکتر رحمتی تشکر می‌کنم که التفات ویژه‌ای به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی داشتند و دوران بسیار طلایی با حضور ایشان در حوزه ارتباطات و رسانه‌ای وزارت بهداشت شکل گرفت. ان‌شاء‌الله متعهدانه نسبت به مفاد تفاهم‌نامه بتوانیم به وظایف خود عمل کنیم. او ادامه داد: به دلیل شتاب صنعتی شدن شهر تهران؛ یک غفلت عمومی و اجتماعی درباره فضاهای فرهنگی و موزه‌های شهر شکل گرفته است‌ و از آنجاییکه مجموعه فرهنگی‌تاریخی سعدآباد یک مجموعه مهم در گردشگری پایتخت به شمار می‌رود و ضمن اینکه بیشترین میزان جذب گردشگر داخلی و خارجی را در تهران داراست، امروز یک کانون فرهنگی محسوب می‌شود.
زالی تصریح کرد: باید یک نگاه توسعه‌گرایانه برای بسط فضای گردشگری در کشور داشته باشد و در این راستا؛ باید فرصت حضور مهندس ضرغامی در رأس وزارتخانه؛ برای انجام این مهم در سراسر کشور را هم غنیمت بدانیم. رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اظهار داشت: می‌خواهیم یک هاب پزشکی با اتکا بر وضعیت بی‌نظیر مجموعه سعدآباد، برای معرفی طب ایرانی و عرصه‌های فناورانه کشور داشته باشیم. همچنین حوزه گردشگری سلامت را معرفی کنیم. مثلا در هندسرجری در سطح منطقه، بی‌نظیر هستیم و بیمارستان ۱۵ خرداد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی همتا ندارد. زالی توضیح داد: فضای درنظرگرفته شده باید ۳ بخش داشته باشد. در بخش نخست طب ایرانی را معرفی کنیم، در بخش دوم شرکت‌های دانش‌بنیان بتوانند محصولات و توانایی‌های خود را عرضه کنند و در بخش سوم رؤسای بیمارستان‌ها و مراکز درمانی تخصصی و فوق‌تخصصی تحت پوشش و نظارت یک فایل جذاب برای معرفی مزایای هر بیمارستان و مرکز تهیه کنند تا به بازدیدکنندگان و گردشگران داخلی و خارجی ارائه شود. امیدوارم بتوانیم از این فرصت استفاده کنیم و با امضای تفاهم‌نامه به آن دست پیدا کنیم. در پایان با حضور وحید رحمتی مدیر مجموعه فرهنگی‌تاریخی سعدآباد، دکتر علیرضا زالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی معاونان دانشگاه و رؤسای بیمارستان‌های دانشگاه و تنی چند از اساتید حوزه ارتباطات و گردشگری سلامت، تفاهم‌نامه‌ی دوجانبه به امضا رسید.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار