اعزام روزانه ۱۰۰ هزار زائر در ایام اربعین
کد خبر: 1101886
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004ceM
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۱
مدیر کل برنامه ریزی و پذیرش و اعزام عتبات عالیات سازمان حج گفت: تاکنون حدود یک میلیون و ۷۴۰ هزار نفر در سامانه «سماح» پیش ثبت نام انجام داده و ۳۹۰ هزار نفر نیز ثبت نام خود را قطعی کرده اند.

حمیدرضا محمدی  در خصوص پیش ثبت نام زائران اربعین گفت: تاکنون حدود یک میلیون و ۷۴۰ هزار نفر در سامانه «سماح» پیش ثبت نام انجام داده اند که ثبت نام‌ها از اول ذیحجه صورت گرفته است.

وی افزود: از این تعداد تاکنون ۳۹۰ هزار نفر ثبت نام خود را قطعی و هزینه بیمه ۱۸ هزار تومانی را پرداخت کرده اند که طی روزهای مختلف از ۱۹ شهریور به بعد برای زیارت اربعین اعزام خواهند شد.

محمدی تصریح کرد: بیشتر زائرانی که پیش ثبت نام را انجام داده اند از طریق زمینی و ۶ مرز اعزام خواهند شد و تعداد کمتری نیز به صورت هوایی مشرف می‌شوند.

مدیر کل برنامه ریزی و پذیرش و اعزام عتبات عالیات سازمان حج گفت: سامانه سماح همچنان برای ثبت نام قطعی زائران باز است و از متقاضیان درخواست می‌کنیم هر چه زودتر تا قبل از زمان تشرف، ثبت نام خود را قطعی کنند.

محمدی در خصوص واکسن زائران اربعین اظهار داشت: زائران باید حداقل دو دوز واکسن تزریق کرده باشند و اگر از دوز دوم شش ماه گذشته باشد، واکسن یادآور را نیز تزریق می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه اعزام‌های عادی تا ۱۵ شهریور ماه ادامه دارد، گفت: بعد از این تاریخ به دلیل همزمانی با ایام اربعین، اعزام‌های کاروانی متوقف می‌شود. از اوایل ماه صفر نیز اعزام زائرین اربعین شروع می‌شود.

به گفته مدیر کل برنامه ریزی و پذیرش و اعزام عتبات عالیات سازمان حج، براساس اظهار خود متقاضیان از ابتدای صفر تا ۲۰ شهریور، اعزام زائران اربعین با شیب صعودی مواجه می‌شود و در این تاریخ به اوج اعزام‌ها خواهیم رسید. از ۱۵ تا ۲۰ شهریور پیک اعزام هاست و از بیستم به بعد با شیب نزولی مواجه می‌شویم.

محمدی گفت: در ایام اربعین روزانه حدود ۱۰۰ هزار نفر برای زیارت عتبات عالیات مشرف خواهند شد.

منبع: مهـــر
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار