ادعای شبکه صهیونیستی درباره کمربند موشکی مقاومت در مرز غزه
کد خبر: 1101345
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004cVd
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۳
شبکه تلویزیونی «کان» رژیم صهیونیستی مدعی شد، حماس هزاران موشک در مرز غزه و فلسطین اشغالی کار گذاشته و کمربندی امنیتی برای خود ایجاد کرده است.

سرویس بین الملل جوان آنلاین: شبکه صهیونیستی «کان» در گزارشی ادعا کرد، حماس برای غافلگیر کردن رژیم صهیونیستی در هرگونه درگیری نظامی در آینده، اقدامی جدید انجام داده است.

کان مدعی شد، حماس یک کمربند امنیتی بسیار باریک در مرز غزه ایجاد و حدود نیمی از موشک‌هایش را با هدف شلیک روزانه به سمت فلسطین اشغالی به مدت یک ماه آماده کرده است.

این شبکه صهیونیستی افزود، حماس حدود ده هزار موشک دارد و برآورد‌ها حاکی از آن است که نیمی از موشک‌های مذکور را در این منطقه کار گذاشته است.

در ادامه این گزارش آمده، کمربند امنیتی مذکور در منطقه‌ای باز میان حصار مرزی با اسرائیل و خط اول منازل فلسطینی‌ها در تمام طول غزه از شمال تا جنوب ایجاد شده است. کار در منطقه مذکور به دلیل دور بودن از مناطق مسکونی و قابل استتار بودن با محصولات کشاورزی، آسانتر است و حماس به همین دلیل آن را انتخاب کرده است.

کان ادعا کرد، این موشک‌ها در عمق نیم متری زمین قرار داده شده‌اند و همه آن‌ها به سامانه کنترل از راه دور پرتاب حماس متصل هستند.

این شبکه افزود، حماس به دنبال رسیدن به این توانایی است که روزانه و به مدت یک ماه بتواند صد‌ها موشک به سمت فلسطین اشغالی شلیک کند.

آخرین درگیری میان رژیم صهیونیستی و گروه‌های فلسطینی مربوط در ۱۴ تا ۱۶ مرداد رخ داد که البته این درگیری بیشتر میان جهاد اسلامی و تل‌آویو بود و حماس در آن مشارکتی نداشت.

اما آخرین درگیری میان این رژیم و تمام گروه‌های فلسطینی از جمله حماس مربوط به ماه می‌سال گذشته میلادی (۲۰۲۱) می‌شود و فلسطینی‌ها طی عملیات یازده روزه معروف به «سیف القدس» حدود ۴۰۰۰ موشک به سمت فلسطین اشغالی شلیک کردند.

منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار