۲ هزار و ۷۷۵ نفر در آذربایجان‌شرقی از خدمات صندوق اعتباری هنر بهره‌مند شدند
کد خبر: 1101343
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004cVb
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۱
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه چهار هزار و ۱۰۰ نفر از اصحاب فرهنگ و هنر استان عضو صندوق اعتباری هنر هستند، گفت: از این تعداد ۲ هزار و ۷۷۵ نفر تاکنون از خدمات بیمه صندوق اعتباری هنر بهره‌مند شدند.

یدقاسم ناظمی،  در نشست معرفی اعضای کارگروه ارزیابی عضویت و تمدید اعضای صندوق اعتباری هنر در تبریز افزود: این صندوق فرصت‌های خوبی را برای اهالی فرهنگ و هنر ایجاد کرده است و در زمان کنونی ۴۳۳ نفر نیز از خدمات بیمه تکمیلی صندوق بهره‌مند می‌شوند.

وی اظهار داشت: تاکنون سه هزار و ۶۵۷ نفر از اصحاب فرهنگ و هنر استان کارت هنر دریافت کرده‌اند و ۲۹۱ نفر تحت پوشش مستمری و ۹ نفر تحت پوشش تکریم هستند و ۲۱ نفر نیز در سطح استان عنوان درجه یک هنری را کسب کرده‌اند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی هدف از تشکیل کارگروه ارزیابی عضویت در صندوق اعتباری هنر را پالایش صحیح برای عضویت و استمرار عضویت در این صندوق اعلام کرد و گفت: هنرمندان انتخاب شده برای این کارگروه در تمام رشته‌های هنری و فرهنگی و از سلایق مختلف هستند تا تصمیم‌گیری صحیحی برای معرفی اصحاب فرهنگ و هنر به صندوق اعتباری هنر انجام شود.

ناظمی، از هنرمندان،‌ شعرا، ادبا و فعالان فرهنگی و هنری خواست تا اهتمام جدی برای ارائه مستندات و دریافت درجه هنری داشته باشند.

به گزارش ایرنا، در این نشست، در رشته هنرهای نمایشی شهرام خدایی، سیروس مصطفی، ابراهیم عباسعلی زاده، مینا اکبری‌ناصر و مهدی صالحیار به عنوان اعضای کارگروه و ایوب حسنی به عنوان کارشناس کارگروه معرفی شدند.

در رشته سینما، حسن وحدانی، سعادتعلی سعیدپور، محمد محمودی‌اصل، نسرین برهان و مریم امینی به عنوان اعضای کارگروه و محمد جاوید به عنوان کارشناس کارگروه معرفی شدند.

در رشته هنرهای تجسمی، محمدعلی فرزبود، علی دائم‌امید، رحیم چرخی، کریم زینتی و عظیمه مقترن به عنوان اعضای کارگروه و علی افشنگی به عنوان کارشناس کارگروه معرفی شدند.

در رشته نویسندگی، عبدالمجید نجفی،‌ ایوب شهبازی، ابراهیم اقبالی، نادر سالک و مهلا منصوری به عنوان اعضای کارگروه و ملیحه حسین‌زاده‌بیرامی به عنوان کارشناس کارگروه معرفی شدند.

در رشته موسیقی، رضا حسینی بقانام و حسن اسکندری به عنوان اعضای کارگروه و علی رضایی به عنوان کارشناس کارگروه و علی محرمی به عنوان نماینده مدیرکل در کارگروه صندوق اعتباری هنر و سجاد راثی و بهمن سلمانی به عنوان کارشناس کارگروه صندوق معرفی شدند.

برچسب ها: صندوق ، اعتبار ، هنر
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی